Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword
Το GameWorld.gr αναζητά Forum Moderators (21 May 2018)

Το GameWorld.gr επιθυμεί να προσλάβει Forum Moderators.

Community: Γενική συζήτηση/Απορίες

• Manos
  • Manos's Avatar Topic Author
  • Away
  • Αρχισυντάκτης
  • Αρχισυντάκτης
  • Για ανταλλαγή απόψεων το ιδανικό μέρος είναι το forum του GameWorld.gr!
More
02 Jul 2012 19:31 #109881 by Manos
Manos created the topic: Community: Γενική συζήτηση/Απορίες
Σε αυτό το topic μπορείτε να ρωτάτε απορίες που αφορούν την Community του GameWorld η οποία είναι προσβάσιμη από το GameWorld.gr/Community

Το GameWorld.gr είναι το πρώτο game site το οποίο εισάγει στα προφίλ χρηστών πλήρη αλληλεπίδραση μεταξύ σας. Σαν να είστε στο Facebook με τη διαφορά ότι πρόκειται για Community μόνο για gamers!

Αρκεί να κάνετε κλικ στο avatar σας (πάνω αριστερά) για να μεταβείτε στο προφίλ σας εκεί όπου υπάρχει το Wall.

Οι δυνατότητες που σας δίνονται:
Wall (Τοίχος): Γράψτε μηνύματα στο wall ή στα walls άλλων αναγνωστών.
Add Friend (Προσθήκη φίλου): Πηγαίντε στο Friends/Search (Φίλοι/Αναζήτηση) και πληκτρολογήστε το όνομα του φίλου που θέλετε να αναζητήσετε. Στη συνέχεια επιλέξτε Add Friend (Προσθήκη φίλου)
Avatar (Εικόνα): Για να αλλάξετε την εικόνα του προφίλ σας, κάντε κλικ πάνω αριστερά στην άσπρη εικόνα για να ανοίξει το προφίλ σας. Από την νέα σελίδα αφήστε το ποντίκι πάνω απ' την εικόνα κι επιλέξτε "Change Image" (Άλλαξε εικόνα). Διαλέξτε μία εικόνα απ' το σκληρό σας δίσκο κι ανεβάστε την. Στο εξής η εικόνα αυτή θα υπάρχει τόσο στο προφίλ σας όσο και στο forum.
Groups : Ενταχθείτε σε κάποια από τις ήδη υπάρχουσες ομάδες ή δημιουργήστε την δικιά σας.

Σε αυτό το topic συζητάμε απορίες και τυχόν προτάσεις που έχετε να μας κάνετε.

"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
01 Nov 2012 01:19 #114096 by Paterlazy
Paterlazy replied the topic: Community: Γενική συζήτηση/Απορίες
Θα ήθελα να ρωτήσω εάν η συμβολή μου στο http://www.gameworld.gr/community/group ... roupid=109 βοηθάει ή όχι, ρωτάω διότι η πρότασή μου έγινε για να ανταλλάξουμε απόψεις και να κάνουμε αν είναι εφικτό την πρότασή μου πραγματικότητα.

Επίσης άλλη μία απορία, ασχολείται το Gameworld.gr με sponsorsips? Έπαιζα και θα ήθελα να ξεκινήσω και πάλι να παίζω Competitive Dota και μας sponsorarizan οι Reality Defined. Οπότε αν τυχόν ενδιαφέρεστε για τέτοιου είδους sponsorsip θα ήταν ένα κίνητρο να ξεκινήσω και πάλι.

Και άλλη μία απορία που έχω είναι πως για την θέση του ''διοργανωτή'' θέλετε διοργανωτή μόνο για τα συγκεκριμένα παιχνίδια ή κάποιον που να ασχολείται ενεργά με το κομμάτι της διοργάνωσης για κάθε video game;

• Manos
  • Away
  • Αρχισυντάκτης
  • Αρχισυντάκτης
More
02 Nov 2012 13:26 - 16 Apr 2017 03:26 #114286 by Manos
Manos replied the topic: Community: Γενική συζήτηση/Απορίες
Η πρότασή σου βοηθάει αλλά εμείς στο GameWorld έχουμε συγκεκριμένη φιλοσοφία που λέει ότι από την στιγμή που το Internet μας τα παρέχει όλα δωρεάν:
α)Δεν θέλουμε κανένας αναγνώστης του GameWorld να πληρώνει για τίποτα. Όλες οι υπηρεσίες του site παρέχονται δωρεάν, το ίδιο και οι online αγώνες που διοργανώνονται. Δεν έχουμε λόγο να πούμε σε κάποιον "Έλα σε αυτό το μέρος και πλήρωσε τώρα για να συμμετάσχεις σε τουρνουά".
β)Το GameWorld δεν πληρώνει χορηγίες σε Clans, Τουρνουά σε χώρους κ.ο.κ. Είμαστε ένα μέσο με με εκατοντάδες χιλιάδες επισκέπτες. Το να διαφημιστούμε σε έναν χώρο όπου θα παρευρεθούν 50-100 άτομα και (αν είναι εφικτό) θα δουν το τουρνουά άλλοι 1.000 live ή αργότερα από το YouTube δεν μας προσφέρει κάτι.
γ)Αν πρόκειται να διοργανώσουμε τουρνουά σε χώρο με συμμετοχή τότε το έπαθλο θα πρέπει να είναι ένα ποσό που θα καλύπτει τις εισφορές των συμμετοχών. Αν βρεθούν χορηγοί τότε το ποσό θα πρέπει να είναι μεγαλύτερο. Κάνουμε τα events για τους αναγνώστες μας κι όχι για να βγάλουμε χρήματα από αυτά. Για τον σκοπό αυτό είναι οι χορηγίες στο site.

Για τα online events έχουμε τον Βασίλη Καλφούντσο. Για τα εξωτερικά events δεν υπάρχει κάποιος που να εργάζεται στο GameWorld. Οι συντάκτες δεν έχουμε καθόλου χρόνο. Όταν από 8 συντάκτες θα γίνουμε 18 και θα έχουμε χρόνο τότε ας το κάνουμε. Προς το παρόν δεν προλαβαίνουμε τίποτα. :roll:

Όσοι ενδιαφέρονται λοιπόν να βοηθήσουν στη διοργάνωση των events, είναι άνω των 18 κι έχουν μια μικρή εμπειρία στο αντικείμενο μπορούν να στείλουν email στο info [ατ] gameworld.gr .

Ευχαριστούμε.

(George M. Cohan)
Last Edit: 16 Apr 2017 03:26 by Manos.

More
02 Nov 2012 22:53 #114383 by Paterlazy
Paterlazy replied the topic: Community: Γενική συζήτηση/Απορίες
Ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινήσεις. Μου έμειναν κάποιες απορίες οι οποίες αφορούν το τεχνικό κομμάτι της ''δουλειάς''. Μου έκανες ξεκάθαρο πάντως πως χρειάζεστε ''εργατικό δυναμικό'' για να οργανωθεί και να κινητοποιηθεί το community. Θα κοιτάξω να στείλω ένα βιογραφικό.
Ευχαριστώ και πάλι.

More
31 Jul 2013 15:34 #129611 by gman95
gman95 replied the topic: Community: Γενική συζήτηση/Απορίες
Γεια σε ολους τους gamers. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως λειτουργούν τα levels και πως τα βλέπω στο profile μου? Ευχαριστώ.

What if a child dreamed of becoming something other than what society had intended? What if a child aspired to something greater?

More
31 Jul 2013 15:43 #129612 by SirLvr
SirLvr replied the topic: Community: Γενική συζήτηση/Απορίες
Μπορείς να δεις εδώ αναλυτικά πως δουλεύουν τα User levels

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

More
28 Aug 2013 19:18 #131227 by joger
joger replied the topic: Community: Γενική συζήτηση/Απορίες
Γεια σας.Ειμαι καινουργιος εδω,και μπηκα εδω( http://www.gameworld.gr/community/userlevels )για να δω πως θα παρω ποντους εμπειριας. εκανα αυτο εδω(1 πόντος: Δημιουργία άλμπουμ φωτογραφιών στο προφίλ σας.)αλλα δεν μου εδωσε τον ποντο.γιατι? :-k

More
28 Aug 2013 19:25 #131231 by Vasilis
Vasilis replied the topic: Community: Γενική συζήτηση/Απορίες
Μπες μια στα άλμπουμ και κανε ένα refresh.

More
28 Aug 2013 19:29 #131234 by joger
joger replied the topic: Community: Γενική συζήτηση/Απορίες

Vasilis wrote: Μπες μια στα άλμπουμ και κανε ένα refresh.

εγινε ty

• Manos
  • Away
  • Αρχισυντάκτης
  • Αρχισυντάκτης
More
18 Oct 2013 18:10 #134211 by Manos
Manos replied the topic: Community: Γενική συζήτηση/Απορίες
Μεγάλες αλλαγές στο Community του GameWorld!

Σήμερα στο GW πραγματοποιήσαμε μία αναβάθμιση στο Community, το οποίο έχει γίνει αναπόσπαστο κομμάτι του καθημερινού μας browsing sto site.

Όπως ήδη γνωρίζετε, στο μενού Community μπορείτε να απολαύσετε τις Social Network δυνατότητες του GameWorld, οι οποίες περιλαμβάνουν την δυνατότητα προσθήκης φίλου, χρήσης του τοίχου (wall), δημιουργία ή ένταξη σε ομάδες (groups), προσθήκη φωτογραφιών ή βίντεο στο προφίλ σας και στις ομάδες αυτές, δημιουργία event και φυσικά τα περίφημα user levels, με τα οποία κερδίζετε πόντους εμπειρίας (xp) και ανεβάζετε level το προφίλ σας. Η μετατροπή μας σε ένα πλήρες social network με όλα αυτά τα χαρακτηριστικά είναι κάτι που έγινε το καλοκαίρι του 2012 για πρώτη φορά σε ελληνικό game site.

Πλέον αποφασίσαμε να αναβαθμίσουμε την εμφάνιση του Community αλλά και την λειτουργικότητά του για να κάνουμε την εμπειρία σας ακόμα καλύτερη.

Οι αλλαγές στις οποίες προχωρήσαμε είναι οι εξής:
- Αλλαγή του user interface
- Cover photo: Αλλάξτε το background του προφίλ σας ή του group που δημιουργήσατε, ακριβώς όπως στο Facebook.
- Βρείτε/Προσκαλέστε φίλους: Ένα νέο μενού όπου μπορείτε να προσκαλέσετε τους φίλους σας ή να βρείτε νέους φίλους από τα Friend Suggestions που προστίθενται για πρώτη φορά.
- Add Friend: Όταν στέλνετε πρόσκληση φίλου σε κάποιον τότε το "Add Friend" αλλάζει σε "Pending Friend Request" ώστε να γνωρίζετε ότι εκκρεμεί αίτημα φιλίας.

Όλες αυτές οι αλλαγές είναι μόνο η αρχή. Γνωρίζουμε ότι το βασικότερο θέμα του site μας είναι το μεγάλο upgrade που ετοιμάζουμε στον τομέα των Reviews και που έχει καθυστερήσει λόγω του υψηλού κόστους. Για τον σκοπό αυτό αποφασίσαμε το τελευταίο διάστημα να δώσουμε μεγάλη βάση στο κανάλι του GameWorld στο YouTube με σκοπό να έχουμε κάποια επιπλέον έσοδα. Έχουμε δρομολογήσει λοιπόν το upgrade των reviews ως τον μεγάλο μας στόχο και να είστε βέβαιοι ότι παρά την καθυστέρηση, η υπομονή θα σας ανταμείψει.

Προς το παρόν σας αφήνουμε να απολαύσετε το Community update του GameWorld Περιμένουμε τα σχόλιά σας σε αυτό το topic! :D

(George M. Cohan)

Moderators: Parouakiszax
Time to create page: 0.593 seconds
Notification