Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Resident Evil Village

14 Oct 2021 16:57 #256387 by Απόστολος Μητσακούλης
Επίσης είναι συνέχεια απο το 7. Όσοι λατράψαν το 7 νομίζω κάποια στιγμή πρέπει να δοκιμάσουν και το village.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Oct 2021 13:54 #256401 by Ερμής Δερβίσης
Για μένα είναι σίγουρα μέσα στη λίστα με τα καλύτερα games του 2021.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Oct 2021 23:35 - 15 Oct 2021 23:37 #256406 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Resident Evil Village

Επίσης είναι συνέχεια απο το 7. Όσοι λατράψαν το 7 νομίζω κάποια στιγμή πρέπει να δοκιμάσουν και το village.


Το 7 το λάτρεψα και θα το ξαναπαίξω αλλά όχι στο Madhouse φυσικά ! 'Εχω και να παίξω το DLC που δεν έχω παίξει.

Για Village το σκέφτομαι. 

Ο Μάνος είπε τα καλύτερα λόγια για το παιχνίδι αλλά υπάρχουν φήμες πως το 7 ήταν καλύτερο κλπ.....

Το demo πάντως το έπαιξα, όταν υπήρχε αντίστροφη μέτρηση και δεν είχα ενθουσιαστεί, αλλά ίσως έφταιγε ο χαμηλός φωτισμός που δεν σχετιζόταν πιστεύω με το παιχνίδι.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Oct 2021 18:25 #256489 by Μάνος Γρυπάρης
Παραθέτω και το επικό boss fight με την Lady Dimitrescu.



Περίμενα η Lady Vampire να μας απασχολήσει περισσότερο στο παιχνίδι. Απλά η Capcom την αξιοποίησε για λόγους promotion και της έκατσε καλά.

Κατά τα άλλα, υπάρχει μια μεγάλη ποικιλία εχθρών στο RE Village, χαρακτήρες-έκπληξη που θα συναντήσετε και πολύ καλή ροή στο gameplay. Ο τρόμος είναι παντού, ειδικά όταν είστε κυνηγημένοι.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Nov 2021 17:51 #256929 by Giorgos Tsolaridis
To Resident Evil Village έχει πουλήσει 5 εκατομμύρια αντίτυπα Έρχονται δωρεάν  DLC .
Η Capcom ανακοίνωσε ότι το Resident Evil Village έχει πουλήσει πλέον 5 εκατομμύρια αντίτυπα, ενώ μας υπενθύμισε για άλλη μια φορά ότι πουλάει ταχύτερα από το Resident Evil 7, το οποίο είναι νούμερο ένα σε πωλήσεις με 10 εκατομμύρια αντίτυπα.
 Το RE Village έφτασε στη 10η θέση των top σε πωλήσεις games της Capcom, καθώς η εταιρεία πουλάει το κάθε παιχνίδι της ακόμα και αν περάσουν χρόνια από την κυκλοφορία του. Το Resident Evil 2 έχει 4.96 εκατομμύρια πωλήσεις. Βέβαια το Νο.1 παιχνίδι της Capcom είναι το Monster Hunter World με 20 εκατομμύρια αντίτυπα.

 Έρχονται δωρεάν DLC
Η Capcom ανακοίνωσε ότι θα αναπτύξει δωρεάν DLC για το Resident Evil Village, όπως και για το Monster Hunter Rise.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.
The following user(s) said Thank You: Απόστολος Μητσακούλης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Nov 2021 21:40 #256941 by Απόστολος Μητσακούλης
Λογικό να έχει τέτοιες πωλήσεις. Βοήθησε και η lady. Περιμένω να δώ πως θα είναι και τα dlc :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Dec 2021 22:06 - 17 Dec 2021 22:07 #258622 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Resident Evil Village
To παιχνίδι κέρδισε βραβείο Game of the Year στα Golden Joystick Awards.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

The following user(s) said Thank You: Απόστολος Μητσακούλης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Dec 2021 17:30 #258643 by Απόστολος Μητσακούλης

To παιχνίδι κέρδισε βραβείο Game of the Year στα Golden Joystick Awards.
Λογικό μου φαίνετε για φέτος. Δν είχαμε και πολλά αξιόλογα παιχνίδια. Του χρόνου θα έχει ενδιαφέρον, αν βγούν όλα αυτά που περιμένουμε.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Dec 2021 16:51 #258667 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Resident Evil Village
Του χρόνου θα βγούν GOTY δύο εκ των Elden Ring, GOW Ragnarok και Horizon Forbidden West.

Βασικά και τα τρία αναμένεται να βραβευτούν. 2022 όπως λέμε 2015. Θα κυκλοφορήσουν πολλά ΑΑΑ και θα αγοραστούν από μένα και τα τρία αν και το πιθανότερο όχι day one όπως έλεγα. Θα αγοραστούν όμως.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

The following user(s) said Thank You: Απόστολος Μητσακούλης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Dec 2021 19:52 #258674 by Απόστολος Μητσακούλης

Του χρόνου θα βγούν GOTY δύο εκ των Elden Ring, GOW Ragnarok και Horizon Forbidden West.

Βασικά και τα τρία αναμένεται να βραβευτούν. 2022 όπως λέμε 2015. Θα κυκλοφορήσουν πολλά ΑΑΑ και θα αγοραστούν από μένα και τα τρία αν και το πιθανότερο όχι day one όπως έλεγα. Θα αγοραστούν όμως.
Αυτά τα τρία τα περιμένουμε όλοι νομίζω. Τοπ της χρονιάς θα είναι μάλλον αυτά. Το καλό που τους θέλω βέβαια xd. 

Please Log in or Create an account to join the conversation.