Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Ghost of Tsushima

28 Jun 2021 18:39 #253098 by Aνέστης Αδαμίδης
Ρε τράβα πάρε την παιχνιδάρα κι άσε τις δικαιολογίες στην άκρη 

Κατά την άποψή μου, κι επειδή έχω ρίξει πολλές ώρες στο παιχνίδι, on & off stream, αξίζει τα χρήματά του. Δοκίμασέ το, δε θα το μετανιώσεις. Δε λέω εύκολα ότι παιχνίδι αξίζει σε ψηλές τιμές. Και για το συγκεκριμένο έχω πάρει τη συλλεκτική. Δε μετάνιωσα ούτε ευρώ.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Jun 2021 01:55 #253113 by Γεώργιος Χιντζιδης-Τοπαλιδης
Συμφωνώ και γω τα αξίζει τα λεφτά του, έχοντας και αξιοπρεπές Online.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Jul 2021 00:51 - 15 Jul 2021 00:52 #253631 by Μάνος Γρυπάρης
Ghost of Ikishima

Σύμφωνα με φήμες η Sucker Punch Productions, αναπτύσσει ένα ανεξάρτητο expansion του Ghost of Tsushima, στην φιλοσοφία των Uncharted: The Lost Legacy και Marvel’s Spider-Man: Miles Morales.

Ο νέος αυτός τίτλος θα διαδραματίζεται στα νησιά Iki, τα οποία βρίσκονται νότια της Tsushima, θα παρουσιαστεί στο φημολογούμενο καλοκαιρινό event της Sony και θα κυκλοφορήσει μέσα στο 2021 για τα PS5 και PS4. Παρόλο που δεν έχει επιβεβαιωθεί κάτι επίσημα, η Sony κατοχύρωσε την ονομασία Ghost of Ikishima. Επίσης στο ESRB βαθμολογήθηκε το Ghost of Tsushima: Director’s Cut για το PS5 και το PS4, το οποίο πιθανότατα θα περιλαμβάνει τον αρχικό τίτλο μαζί με το φημολογούμενο expansion.

Η Sony, προς το παρόν δεν έχει κάνει κάποια δήλωση για τα παραπάνω θέματα, ούτε έχει ανακοίνωση την επίσημα την ύπαρξη κάποιου event της.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Jul 2021 01:17 - 15 Jul 2021 01:22 #253639 by Γεώργιος Χιντζιδης-Τοπαλιδης
Ότι βγει σε Ghost of Tsushima το έχω πάρει χθες! Μακάρι να βγει το συντομότερο και να είναι στην ίδια γραμμή με το original. 

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Jul 2021 14:21 #253865 by Γιώργος Σκένδρος
To Ghost of Tsushima: Director's Cut προσθέτει νέο περιεχόμενο στον τίτλο συμπεριλαμβανομένης μιας εντελώς νέας περιοχής και ιστορίας ενώ θα μπορείτε και να χαϊδέψετε όλα τα είδη των ζώων.

Η εταιρεία ανάπτυξης Sucker Punch αποκάλυψε περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με αυτό στο Twitter, μοιραζόμενη ότι στη νέα περιοχή του Iki Island, θα υπάρχουν καταφύγια ζώων όπου ο Jin θα μπορεί να εξημερώσει διάφορα τοπικά άγρια ζώα. Οι γάτες θα μπορούν να μυρίσουν και να τσιμπήσουν ακόμα και το χέρι του Jin. Άλλα ζώα που είναι διαθέσιμα είναι ελάφια και μαϊμούδες που μπορείτε να τους δώσετε μικρές λιχουδιές ενώ επισκέπτεστε τις θερμές πηγές.

Το Ghost of Tsushima: Director's Cut κυκλοφορεί στις 20 Αυγούστου για PS4 και PS5. Η συγκεκριμένη έκδοση είναι ελαφρώς αναβαθμισμένη από την προηγούμενη έκδοση σε κοστίζοντας 20 δολάρια για να αποκτήσετε την επέκταση για το PS4, αν έχετε ήδη το αρχικό game. 30 δολάρια κοστίζει η μετάβαση από την έκδοση PS4  στο Director's Cut για το PS5, διατηρώντας παράλληλα και τα save data σας. O τίτλος κοστίζει 70 δολάρια.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Jul 2021 03:18 - 23 Jul 2021 03:19 #253875 by Γεώργιος Χιντζιδης-Τοπαλιδης
Αν και δεν νομίζω να προσθέτουν πολλά σε ποσότητα πράγματα λέω να το αγοράσω καθώς και η τιμή δεν είναι πολύ υψηλή και πιστεύω γενικά θα μας αφήσει σχετικά ικανοποιημένους αυτή η συνέχεια. Συγκεκριμένα περιμένω να δω τι προσθήκες θα γίνουν στην ιστορία..

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Aug 2021 15:17 - 23 Aug 2021 15:17 #254772 by Ερμής Δερβίσης
Ghost of Tsushima: Director's Cut



Το Ghost of Tsushima: Director’s Cut δεν είναι απλώς μία remastered έκδοση του περυσινού τίτλου. Εκτός από διάφορες μικρές προσθήκες όπως το κλείδωμα στόχου, διαθέτει νέα skills, νέα cosmetics για να βρούμε και φυσικά μία ολόκληρο νέα περιοχή το νησί Ίκι. Το νέο αυτό νησάκι μας προσφέρει μία νέα ιστορία, πους μας δίνει αποκαλύπτει νέες πληροφορίες για το παρελθόν του πρωταγωνιστή μας, νέα side quests και πολλά άλλα, ενώ συνολικά προσθέτει στο παιχνίδι 10 επιπλέον ώρες. Οι τεχνικές βελτιώσεις κάνουν ένα ήδη πολύ όμορφο παιχνίδι, ακόμα ομορφότερο.  Περισσότερα στο αναλυτικό review μου .
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Aug 2021 19:01 #254880 by Stathis Moose Stathopoulos
op, ένα ψηφιακό mini art book, σχολιασμό του game director, το Hero of Tsushima skin set και άλλα καλούδια. Όσο για τα χαρακτηριστικά του PS5, αυτά είναι τα εξής:- Dynamic 4K resolution κοντά στα 60fps- DualSense haptic feedback και adaptive trigger resistance- 3D audio with stereo headphones- Lipsync για Ιαπωνικό voiceover- Την δυνατότητα να μεταφέρεις το save από το PS4 στο PS5.[UPDATE 3: 22/7/21 – Νέο περιεχόμενο για το Ghost of Tsushima: Director's Cut

To Ghost of Tsushima: Director's Cut προσθέτει νέο περιεχόμενο στον τίτλο συμπεριλαμβανομένης μιας εντελώς νέας περιοχής και ιστορίας ενώ θα μπορείτε και να χαϊδέψετε όλα τα είδη των ζώων.


Jin will also be able to visit various deer sanctuaries across Iki. pic.twitter.com/eqpzWx4uV0

— Ghost of Tsushima Director's Cut Out 8/20! (@SuckerPunchProd) July 21, 2021

 

Η εταιρεία ανάπτυξης Sucker Punch αποκάλυψε περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με αυτό στο Twitter, μοιραζόμενη ότι στη νέα περιοχή του Iki Island, θα υπάρχουν καταφύγια ζώων όπου ο Jin θα μπορεί να εξημερώσει διάφορα τοπικά άγρια ζώα. Οι γάτες θα μπορούν να μυρίσουν και να τσιμπήσουν ακόμα και το χέρι του Jin.

Το Ghost of Tsushima: Director's Cut κυκλοφορεί στις 20 Αυγούστου για PS4 και PS5. 

 

Διαβάστε το review του Ghost of Tsushima.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Aug 2021 18:28 #255042 by Aνέστης Αδαμίδης
Αν διάβασα σωστά μπορούν κι αυτοί που είχαν το αρχικό παιχνίδι να το πάρουν ως expansion, έτσι; Γιατί εγώ έχω την collector's, μην πάρω αν είναι όλο το παιχνίδι από την αρχή...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Aug 2021 11:25 - 31 Aug 2021 11:26 #255059 by Frazzle
Replied by Frazzle on topic Ghost of Tsushima
Αν αναφέρεσαι στην έκδοση του Ghost of Tsushima για το PS4, δηλαδή την αρχική, η αναβάθμιση στο Director's Cut είναι €19,99 (PS4) και €29,99 (PS5), δεν ειναι δωρεάν update/upgrade.
The following user(s) said Thank You: Aνέστης Αδαμίδης

Please Log in or Create an account to join the conversation.