Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

God of War (PS4)

02 May 2018 04:26 #214873 by Grigoris
Replied by Grigoris on topic God of War (PS4)
Μα υποτιθεται αγοραζουμε κονσολες για να μην υπαρχουν αυτα μιας και τα παιχνιδια των κονσολων φτιάχνονται για 1 -2(ps4-ps4slim-ps4pro) μηχανηματα μονο και κανενα αλλο οχι σαν τους υπολογιστες που καθε παιχνιδι φτιαχνεται για απειρους συνδυασμούς gaming-pc.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 May 2018 06:03 #214875 by Μάνος Γρυπάρης
Ναι απλά όταν μιλάμε για exclusive εδώ η Sony "στρίμωξε" όσο πιο δυνατή μηχανή γραφικών μπορούσε. Δεν είναι unplayable το παιχνίδι παρά τα πεσμένα frames. Σπάνια πέφτεις κάτω από τα 23-25, συνήθως είσαι πάνω από αυτά. Αν ήθελες σταθερά 30 frames τότε θα έχανες σε ποιότητα γραφικών κάτι που πιστεύω ότι οι περισσότεροι δεν θα ήθελαν (κι εγώ μαζί). Ωστόσο, γι' αυτόν ακριβώς τον λόγο παίξε με Performance mode. Τρέξτο σε 1080p και θα εισαι κομπλέ.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 May 2018 07:31 #214876 by Grigoris
Replied by Grigoris on topic God of War (PS4)
Μα το θεμα ειναι οτι και σε 1080 perfomance mode που επαιξα για 4-5 ωρες σημερα μου το εκανε 2 φορες το ιδιο ακριβως.
Οταν αλλαξα μοχλο μου το εκανε ποιο σπανια μεν αλλα παλι το εκανε.

Εσυ το εχεις δοκιμασει σε perfomance mode? Και παιζει για αυτο το κολλημα-λαγκ να φταιει ο μοχλος?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 May 2018 12:42 - 10 May 2018 07:26 #214878 by Μάνος Γρυπάρης
Δεν το έχω δοκιμάσει σε performance mode. Όσο για το κόλλημα δεν νομίζω να φταίει το dualshock 4 αν δεν στο κάνει σε άλλα games.


Ακολουθεί το Part 7 του God of War walkthrough:

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 May 2018 15:13 #214879 by Grigoris
Replied by Grigoris on topic God of War (PS4)
Οχι ειναι το πρωτο παιχνιδι που μου το κανει.

Και οπως ειπα επαιξα ολο το horizon zero dawn complete edition σε perfomance mode που ειναι και αυτο βαρυ παιχνιδι και δεν ειχα ουτε ενα κολλημα.

Οποτε μαλλον ειναι του παιχνιδιου.

Αλλωστε πιστευω οτι οσο αφορα την sony και το ps4 το μηχανημα το ξερει καλυτερα η naughty dog παρα η santa monica χωρις να εννοω οτι η santa monica δεν ξερει καλα το μηχανημα.
Αλλα οσο να 'ναι δεν ειχα ποτε μα ποτε προβλημα με κανενα uncharted 1 - 4, the last of us remastered ολα σε 4k resolution mode ετσι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 May 2018 19:09 #214881 by Μάνος Γρυπάρης
Η Sony Santa Monica έκανε development στο God of War 5 χρόνια οπότε θα έπρεπε να βγάλει κάτι που να μην έχει θέματα performance. Ο λόγος που είδες στα reviews να παίρνει παραπάνω το God of War (σε εμάς μόλις 0,2 γιατί έχασε σε performance και ελλείψεις/μικρή ποικιλία σε bosses που τα κρατάνε για μετά) είναι γιατί έχει RPG στοιχεία, βάθος στο gameplay, υψηλή πρόκληση και την μεγαλύτερη αντοχή από τα άλλα. Σε αντοχή ξεπερνάει και το Horizon Zero Dawn σκέψου. Θες τουλάχιστον 50 ώρες για να κάνεις τα πάντα.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 May 2018 23:03 - 02 May 2018 23:05 #214886 by Grigoris
Replied by Grigoris on topic God of War (PS4)
Παντως απ' οτι διαβαζω στο ιντερνετ εχουν αρκετοι προβλημα με το παιχνιδι ειδικα στο 4k resolution mode που ριχνει αρκετα fps το παιχνιδι και σε σημεια που γινεται unplayable.
Και δυστυχως αυτος ο κοσμος μονο λιγος δεν ειναι.
Ας ελπισουμε σε μελλοντικο game update να το διορθώσουν αυτο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 May 2018 14:04 #214910 by Γιάννης Σιδηρόπουλος
Ο παρουσιαστής Conan O'Brien έπαιξε God of War στην εκπομπή του
Ο Conan O’Brien έχει την δική του εκπομπή στην οποία συμμετέχει ως παρουσιαστής από το 2010. Ο παρουσιαστής-κωμικός κάλεσε αυτή τη φορά στο πλατό της εκπομπής Conan τον ηθοποιό Bill Hader, με τον οποίο έπαιξε το νέο God of War στο PlayStation 4. Σε μία σειρά από παιχνίδια που παίζει με τους καλεσμένους του και ονομάζεται “Clueless Gamer” ο παρουσιαστής αναγκάζει τους προσκεκλημένους του, οι οποίοι συνήθως δεν έχουν ιδέα από video games, εξού και ο τίτλος του, να παίξουν κάποιο παιχνίδι. Έτσι, το God of War, το οποίο σαρώνει στο κομμάτι των πωλήσεων δεν θα μπορούσε να αποτελέσει καλύτερη ευκαιρία για να επανέλθει αυτή η συνήθεια.
Οι δύο τους φάνηκαν να το απολαμβάνουν ιδιαίτερα. Είναι αξιοσημείωτο πως οι publishers, στην συγκεκριμένη περίπτωση η Sony, πληρώνουν ώστε να εμφανιστούν τα games τους στο Clueless Gamer του Conan αφού είναι αρκετά δημοφιλής η εκπομπή του και είναι μία κίνηση που μπορεί να βοηθήσει πολύ στο marketing. Αν κρίνουμε από τον ενθουσιασμό που έδειξαν και οι δύο, σίγουρα αποτέλεσε πετυχημένη κίνηση από μεριάς Sony.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 May 2018 16:11 #214911 by Γιάννης Σιδηρόπουλος
Ο Kratos παίζει μπάσκετ σε χιουμοριστική διαφήμιση για το PS4 Pro
Το Robot Chicken είναι μία σειρά κινουμένων σχεδίων της Αμερικής από την εταιρεία Adult Swim. Αυτοί την φορά, έφτιαξαν κάτι πιο πρωτότυπο με αφορμή την κυκλοφορία του νέου God of War. Πρόκειται για ένα χιουμοριστικό διαφημιστικό βίντεο στο οποίο ο Kratos, υπό την συνοδεία των Atreus και Mimir συναντάνε δύο φίλους που παίζουν μπάσκετ και αποφασίζουν να δοκιμάσουν και αυτοί.

Αργότερα, τους βλέπουμε να παίζουν το ίδιο το God of War θαυμάζοντας τις δυνατότητες του PS4 Pro έως ότου ο Kratos πετσοκόψει την οθόνη.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 May 2018 07:27 #214988 by Μάνος Γρυπάρης
God of War walkthrough: Parts 8 & 9:



Το 10 το καλό θα το ανεβάσουμε είτε το Σάββατο, είτε την Τρίτη. Ανάλογα με το τι θα γίνει με το βίντεο του Σαββάτου.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification