Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

God of War (PS4)

24 Apr 2018 16:43 #214710 by Αποστόλης Βαγγελής
Φοβερό παιχνίδι παιδιά! Εχω φτασει στο σημειο οπου αντιμετωπιζω ενα boss που βγαζει παγο και δεν χανει ζωή.Αν μπορειτε να βοηθησετε.Δεν μπορω να βρω ποιο ειναι το αδύναμο σημείο του.

Επισης βρηκα και βιντεο απο το πως ηταν το God of War το 2015. Καλα δεν ειχε τιποτα τρομερες διαφορες.

Πρεπει να το δουλευανε για παρα πολλα χρονια παντως για να το φτασουν τοτε σε αυτο το σημειο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Apr 2018 20:06 #214714 by Μάνος Γρυπάρης
Δες το σημερινό μας part 3 του walkthrough γιατί στο τέλος του είναι το boss που περιγράφεις. Έπεσες στην περίπτωση.



Απλά κρύβεσαι πίσω από έναν βράχο όσο σε χτυπάει και τον χτυπάς την ώρα που εξαπολύει πάγο με όσο οπτικό πεδίο έχεις.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Apr 2018 22:44 #214739 by Γιάννης Σιδηρόπουλος
Έχω μείνι άναυδος από το νέο God of War. Ό,τι προσδοκία μου είχε δημιουργήσει με τα πολυάριθμα τρέιλερ την κάλυψε επαρκώς, το νέο σύστημα μάχης είναι εντυπωσιακό, οπτικά πανέμορφο και η όλη πλοκή είναι εξαιρετική. Μου αρέσει το γεγονός το ότι παρά τις εμφανείς αλλαγές σε στοιχεία όπως το gameplay και η κάμερα, το God of War διατηρεί και σέβεται όλα τα στοιχεία των προηγούμενων games της σειράς στον καλύτερο δυνατό βαθμό. Ανταποκρίθηκε επάξια στο όλο hype και σίγουρα μιλάμε για ένα Game of the Year Nominee και σίγουρα νικητή σε κάποιες διοργανώσεις.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Apr 2018 11:01 #214749 by Georgios Kyranis
Replied by Georgios Kyranis on topic God of War (PS4)
Μαθαμε κανα νεο για της γραμματοσειρες;
Βγαλαν ενα update, αλλα δεν εγινε τιποτα...
Το εχω σταματησει στην αρχη...
Αν δεν το φτιαξουν ποτε, δεν πρόκειται να το παίξω
Μπεσα μιλαω τωρα!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 May 2018 10:33 - 01 May 2018 12:39 #214849 by Grigoris
Replied by Grigoris on topic God of War (PS4)
Καπου διαβασα οτι δεν μπορεις να διαλεξεις αγγλικο μενου με ελληνικη γλωσσα.
Απλα αυτο δεν ισχυει μια χαρα μπορεις να διαλεξεις τα παντα στο παιχνιδι απλα οχι στο μενου που βγαζεις ενω παιζεις το παιχνιδι και παντας options και τριγωνο αλλα απο το αρχικο μενου του παιχνιδιου.


Εχει τυχει σε κανεναν στο ps4pro σε 4k resolution mode να του κολλαει - λαγκαρει τρελλα ο μοχλος σε μερικα σημεια στο παιχνιδι?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 May 2018 13:44 - 01 May 2018 18:00 #214850 by Μάνος Γρυπάρης
Η αλλαγή γλώσσας και voice acting γινόταν έτσι κι αλλιώς πάντοτε από το αρχικό μενού. Στο review μου είπα ότι μπορείς να βάλεις διαφορετική φωνή και διαφορετική γλώσσα. Αλλά στη γλώσσα δεν υπάρχει διαχωρισμός μενού και υπότιτλων, τουλάχιστον μέχρι 3 μέρες πριν που κοίταξα (τώρα περνάω το patch 1.17 μήπως άλλαξε κάτι). Δηλαδή αν θέλω να διαβάσω ελληνικούς υπότιτλους και όλα τα μενού να είναι στα αγγλικά ώστε να καταλαβαίνω τι μου γίνεται με τα attributes και τα items δεν μπορώ να το κάνω.

Σε 4K resolution στο PS4 Pro δεν έτυχε να κολλάει ποτέ σε θέμα χειρισμού. Είχα μόνο lag σε κάποια άσχετα σημεία για 5-6 δευτερόλεπτα (μου εγινε τρεις φορές στο παιχνίδι σε σημείο απόλυτου παγώματος) και κυρίως στις μάχες με πολλούς εχθρούς.


Δείτε επίσης τα parts 4 και 5 του walkthrough μας.

Στο Part 4 ο Κράτος περνάει σε μια...περίεργη διάσταση από την οποία ο Ατρέας ακούει...τραγούδια. Ενώ στο Part 5 έχουμε ένα σκληρό και αρκετά επιθετικό boss, σε μια μάχη που διεξάγεται στο σκοτάδι.



File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 May 2018 13:53 - 01 May 2018 13:59 #214851 by Grigoris
Replied by Grigoris on topic God of War (PS4)
Οσο αφορα τα κολληματα - λαγκαρισματα σε 4k hdr resolution δεν μου το κανει συχνα αλλα το κανει που και που.

Δεν ξερω στην αρχη τι γινοτανε αλλα τωρα μπορεις να εχεις οτι θελεις.
Π.χ. Αγγλικο μενου - ελληνικο ηχο - με ή χωρις υποτιτλους
Ελληνικο μενου - αγγλικο ηχο - με ή χωρις υποτιτλους
κ.τ.λ. παντα απο το αρχικο μενου οχι το μενου ενω παιζεις πατωντας options και τριγωνο.

Παντως μου φαινετε κουλο να μην μπορουσες να εχεις οτι συνδιασμο θελεις.
Σε αλλα παιχνιδια π.χ. uncharted & the last of us μια χαρα μπορουσες απο την αρχη του παιχνιδιου χωρις κανενα patch.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 May 2018 16:42 - 01 May 2018 18:01 #214859 by Μάνος Γρυπάρης
Όπως βλέπω ακόμα και σήμερα, το Text Language είναι οι υπότιτλοι και τα μενού μαζί.
Το Speech Language είναι μόνο το voice acting.

Δοκίμασε να βάλεις Text Language English και Speech Language Greek.
Έπρεπε να γράφει κάπου "Subtitles Language" και εκεί δίπλα να έχει επιλογή γλώσσας που θα ηταν διαφορετική από το "Text Language".

Απολαύστε επίσης το σημερινό Part 6 του walkthrough. Θα συναντήσετε ομοιότητες με προηγούμενα bosses. Γενικά τα troll bosses καταντούν βαρετά, θα μπορούσε εδώ να υπάρχει μεγαλύτερη ποικιλία.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 May 2018 19:24 - 01 May 2018 19:28 #214862 by Grigoris
Replied by Grigoris on topic God of War (PS4)
Ναι αλλα καποιοι ελεγαν οτι δεν μπορεις αν θελεις να διαλεξεις να εχει Ελληνικο μενου με αγγλικο ηχο και ελληνικους υποτιτλους.
Κατι που απλα δεν ισχυει και οριστε η απόδειξη.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


Εσυ λες οτι μενου βαλεις τετοιους υποτιτλους θα εχει καλα καταλαβα?

Οσο αφορα τα κολληματα - λαγκ εχετε το boost mode ενεργο ή οχι? Παντα για 4k resolution mode ετσι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 May 2018 20:08 #214863 by Μάνος Γρυπάρης
Οι εικόνες αυτές είναι ιδιες με αυτή που έστειλα.
Γλώσσα κειμένου = Γλώσσα που έχουν τα μενού και οι υπότιτλοι. Ακριβώς η ίδια.
Γλώσσα ομιλίας = Το voice acting

Δοκίμασε να βάλεις Γλώσσα κειμένου = Αγγλικά και Γλώσσα ομιλίας = Ελληνικά.
Θα δεις ότι τα αγγλικά ως γλώσσα κειμένου μπαίνουν υποχρεωτικά και στα μενού και στους υπότιτλους.

Απ' ότι βλέπω δεν είχα ενεργοποιήσει το Boost Mode. Το ενεργοποίησα τώρα και θα παίξω επιπλέον ώρες για να δω διαφορά. δεν υπήρχε μεγάλο πρόβλημα στη μάχη και το lag σε σημείο να έχω 10-15 frames συνέβη μόνο 3 φορές στο playthrough για λίγα δεύτερα. Τα frames που πέφτουν ακόμα και κάτω από το 25 απ' ότι είδα σε sites του εξωτερικού συμβαίνει σε όλα τα PS4 -και στο Pro ακόμα κι αν έχεις Boost Mode-. Απλά η μηχανή γραφικών είναι πολύ βαριά και το παιχνίδι open world γι' αυτό και "μπουκώνει".

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification