Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Game of the Year: Κανονισμοί & Απορίες

19 Nov 2009 23:29 - 10 Dec 2021 21:23 #65232 by Μάνος Γρυπάρης
Οδηγίες
1)Ψηφίστε για το Παιχνίδι της Χρονιάς. Μπείτε και στα 2 forum topics Game of the Year. Κάντε κλικ στο γκάλοπ σε κάθε topic και απαντήστε επίσης σε κάθε topic (για το ελληνικό και το ξένο παιχνίδι).
2)Στο Game of the Year topic (αυτό του ξένου παιχνιδιού) σημειώστε και το δώρο που θέλετε να κερδίσετε.

Κανονισμοί
1)Ο διαγωνισμός θα ξεκινήσει την 1η Δεκεμβρίου και θα ολοκληρωθεί στις 31 Δεκεμβρίου. Αν υπάρξει εκτάκτως παράταση τότε θα ενημερωθείτε από την κεντρική είδηση του διαγωνισμού (κάντε refresh λίγο πριν το τέλος της χρονιάς για επιβεβαίωση).
2)Κάθε χρήστης έχει το δικαίωμα να συμμετάσχει στο διαγωνισμό μόνο μία φορά. Σε περίπτωση που παρατηρηθεί διπλή συμμετοχή μέσω της IP σας, ο χρήστης θα διαγραφεί από τον διαγωνισμό.
3)Δεκτές γίνονται μόνο οι συμμετοχές στις οποίες έχετε απαντήσει και στα δύο forum topics. Χρήστες που δεν θα τηρούν κατά γράμμα τους κανόνες και δεν θα απαντούν στις ψηφοφορίες θα μένουν εκτός κλήρωσης.
4)Λόγω του τεράστιου όγκου συμμετοχών που λαμβάνουμε (ξεπερνάνε τις 1.000 κάθε χρόνο), αποστέλλουμε email μόνο σε όσες συμμετοχές δεν είναι έγκυρες. Σε περίπτωση που είστε νικητές, η απάντηση για την παραλαβή του δώρου σας θα έρθει μέσα σε 3-10 ημέρες από την ημέρα αποστολής της συμμετοχής σας.
5)Για κάθε συμμετοχή σε διαγωνισμό με κλήρωση, οι νικητές που θα προκύψουν κατόπιν κλήρωσης θα πρέπει να πληρούν τις προϋποθέσεις που αναγράφει ο διαγωνισμός. Εφόσον διαπιστωθεί παρατυπία τότε το site διατηρεί το δικαίωμα να επαναλάβει την κλήρωση για συγκεκριμένα άτομα.
6)Οι νικητές θα ειδοποιηθούν για την παραλαβή των δώρων εντός του Ιανουαρίου. Τα δώρα σας θα μπορείτε να τα παραλάβετε μέχρι την τελευταία ημέρα του Φεβρουαρίου.
7)Στους διαγωνισμούς του GameWorld απαγορεύεται να συμμετάσχουν οι συντάκτες του, οι εργαζόμενοι στις εταιρείες-δωροθέτες, οι συγγενείς όλων αυτών μέχρι Α' βαθμού και όσοι συντάκτες διέκοψαν την συνεργασία τους με το GameWorld σε διάστημα μικρότερο των 12 μηνών.
8 )Η παραλαβή των δώρων για τον διαγωνισμό Game of the Year γίνεται ως εξής:
- Αν διαμένετε εντός Αθήνας ή έχετε αντιπρόσωπο στην Αθήνα τότε περιμένετε απάντηση απ' το e-mail This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. για την παραλαβή τους.
- Αν διαμένετε εκτός Αθήνας τότε σας αποστέλλονται μέσω ταχυδρομείου, με δική σας επιβάρυνση (4.2 ευρώ που είναι η ελάχιστη χρέωση με ΕΛΤΑ).

Αναλυτικά πως θα συμμετάσχετε
(Οδηγίες για αρχάριους)
Βήμα 1: Κάντε εγγραφή στο GameWorld.gr και μετά login από το πεδίο στα δεξιά του site που σας ζητάει όνομα χρήστη και κωδικό.
Βήμα 2: Αφού κάνετε login και συνδεθείτε με τον λογαριασμό σας, ψηφίστε στα δύο γκάλοπ του forum. Κάντε κλικ στην κουκίδα του video game που θέλετε να βγει το καλύτερο της χρονιάς και μετά πατήστε "Υποβολή" (Submit).
Βήμα 3: Ύστερα, επιστρέψτε στο θέμα που ήσασταν και μετά την ψήφο σας απαντήστε δηλώνοντας το παιχνίδι που ψηφίσατε και το δώρο που θέλετε. Αν θέλετε κάποιο δώρο χωρίς κλήρωση τότε επιλέξτε 5 δώρα για να είστε βέβαιοι ότι σε περίπτωση εξάντλησης κάποιου θα λάβετε το αμέσως επόμενο.
Βήμα 5: Ψηφίστε και στο δεύτερο γκάλοπ για το ελληνικό παιχνίδι της χρονιάς και απαντήστε και σε εκείνο το θέμα με το παιχνίδι που ψηφίσατε.
Βήμα 6: Όταν δηλώνετε δώρα χωρίς κλήρωση προσέξτε αν έχουν εξαντληθεί ή όχι. Αν εμφανίζονται στην κεντρική σελίδα με κόκκινο χρώμα στην κεντρική είδηση του διαγωνισμού τότε έχουν εξαντληθεί. Αν όχι τότε πιθανόν να είναι διαθέσιμα. Λόγω των χιλιάδων συμμετοχών από τα συνεργαζόμενα sites, να ξέρετε ότι κάποια δώρα ενδέχεται να έχουν κλείσει μέχρι και 24 ώρες πριν στείλετε το email, οπότε θα δοθούν σε άλλους αναγνώστες κατά χρονική προτεραιότητα. Θυμηθείτε ότι θα πρέπει να δηλώσετε 5 δώρα χωρίς κλήρωση ή 1 δώρο με κλήρωση. Οι κληρώσεις γίνονται τις τελευταίες ημέρες του έτους.
Βήμα 7: Για την συμμετοχή σας σε κλήρωση δεν θα λάβετε email. Θα λάβετε μόνο αν κερδίσετε ένα δώρο (χωρίς κλήρωση ή από την 1η Ιανουαρίου και μετά με κλήρωση). Ευελπιστούμε για την κατανόησή σας στην αργοπορία αποστολής των emails και των δώωρων λόγω του μεγάλου όγκου συμμετοχών.

Συχνές Ερωτήσεις (F.A.Q.)
Ε: Είμαι κάτω των 18. Μπορώ να συμμετάσχω στο διαγωνισμό;
Α: Ναι.

Ε: Μένω εκτός Αθήνας. Μπορώ να συμμετάσχω στο διαγωνισμό;
Α: Ναι, αρκεί όμως το δώρο να το παραλάβει γνωστός σας αντί για εσάς. Αν δεν έχετε κάποιο γνωστό Αθήνα τότε θα σας σταλεί σπίτι με έξοδα αποστολής 4,2 ευρώ (αν πρόκειται για video game, διαφορετικά ανάλογα με το βάρος).

Ε: Θα με ενημερώσετε αν κερδίσω;
Α: Για τα δώρα που κερδίζετε χωρίς κλήρωση (Level 1) σας απαντάμε εντός του Δεκεμβρίου αν τα κερδίσατε. Για τα δώρα που χρειάζονται κλήρωση, θα ειδοποιηθείτε μέσω email στις 31 Δεκεμβρίου, άρα δεν χρειάζεται να ανησυχείτε.

Ε: Πως θα ξέρω αν τα δώρα που δήλωσα είναι διαθέσιμα;
Α: Για τα δώρα χωρίς κλήρωση παρακαλούμε να ελέγχετε πρώτα την είδηση του διαγωνισμού. Αν τα δώρα που θέλετε έχουν κόκκινη γραμματοσειρά (δεν είναι διαθέσιμα), τότε θα σας ενημερώσουμε μέσω e-mail. Τα δώρα με κλήρωση θα δοθούν τις τελευταίες ημέρες του έτους.

Ε: Πως θα παραλάβω το δώρο μου;
Α: Για την παραλαβή του δώρου ενημερώνεστε προσωπικά μέσω email.

Πως προκύπτουν τα νικητήρια games του διαγωνισμού Game of the Year;
Με βάση τον μέσο όρο των ψήφων στα forums GameWorld.gr και PS4Forums.gr .

Υπάρχει περίπτωση νοθείας αποτελέσματος στην ψηφοφορία;
Οχι διότι τα usernames όσων ψήφισαν είναι φανερά επομένως μπορεί να ελεγθεί η IP τους απ' την πλευρά του GameWorld.

Την 1η ημέρα του νέου έτους θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα και οι μεγάλοι νικητές.

Ότι απορία έχετε μπορείτε να την ρωτάτε σε αυτό το topic.

Ευχαριστούμε για τις συμμετοχές σας και καλή επιτυχία σε όλους!

Διοργανωτής: GameWorld.gr
Συνδιοργανωτής: PS4Forums.gr

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Nov 2009 18:21 - 03 Jan 2016 23:44 #65311 by antonis 21
Μάνο περιμένουμε να μας πεις κι άλλα για το διαγωνισμό γιατί ενδιαφερόμαστε πάρα πολύ.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Nov 2009 17:56 #65534 by Μάνος Γρυπάρης
Μέχρι αύριο θα αναρτηθεί ανακοίνωση για την έναρξη του διαγωνισμού.
Ο διαγωνισμός Game of the Year θα ξεκινήσει στις 1/12/2009 και θα κρατήσει μέχρι τις 31/12/2009.


Μπορείτε επίσης να προτείνετε τα games που πιστεύετε ότι πρέπει να μπουν στις λίστες του διαγωνισμού.

Game of the Year: Προτείνετε τις υποψηφιότητες

Game of the Decade: Προτείνετε τις υποψηφιότητες

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Nov 2009 20:22 #65611 by Nikos Georgopoulos
Απ' οτι ειδα ανεβασατε και ειδηση.
μονο πειτε μας ποια ωρα θα ανεβουν τα γκαλοπ γιατι εγω σας το λεω απο τωρα οτι θα ειμαι στημενος. Δευτερα βραδυ δε βλεπω να κοιμαμαι!! :lol:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Dec 2009 00:34 - 03 Jan 2016 23:48 #66087 by Μάνος Γρυπάρης
Ο διαγωνισμός ξεκίνησε σήμερα κι έχει ήδη εκατοντάδες συμμετοχές και από τα τρία sites.
Ευχαριστούμε για άλλη μια φορά τις 11 εταιρείες που συμμετείχαν.

Αυτός είναι πράγματι ο μεγαλύτερος online διαγωνισμός που έγινε ποτέ!
Του χρόνου υποσχόμαστε ότι θα επανέλθουμε, αυτή τη φορά με περισσότερα δώρα :wink:

Ήδη οι πρώτοι νικητές έχουν ενημερωθεί για την παραλαβή των δώρων τους.

Στο πάνω μέρος του topic έχουν προστεθεί συχνές ερωτήσεις (F.A.Q.). Όσοι εξακολουθείτε να έχετε απορία γράψτε την εδώ.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Dec 2009 03:12 #66095 by Θάνος Βουτσίνος

Manos wrote: Ο διαγωνισμός ξεκίνησε σήμερα κι έχει ήδη εκατοντάδες συμμετοχές και από τα τρία sites.
Ευχαριστούμε για άλλη μια φορά τις 11 εταιρείες που συμμετείχαν, καθώς και τους συνδιοργανωτές WeHellas.gr και PS3Forums.gr.

Αυτός είναι πράγματι ο μεγαλύτερος online διαγωνισμός που έγινε ποτέ! Του χρόνου υποσχόμαστε ότι θα επανέλθουμε, αυτή τη φορά με περισσότερα δώρα :wink:

Ήδη οι πρώτοι νικητές έχουν ενημερωθεί για την παραλαβή των δώρων τους.

Στο πάνω μέρος του topic έχουν προστεθεί συχνές ερωτήσεις (F.A.Q.). Όσοι εξακολουθείτε να έχετε απορία γράψτε την εδώ.


Οι νικητές είναι αυτοί που έχουν δηλώσει το παρακάτω δώρο "- 5 Buzz!: Quiz World για Playstation 3", από τον οποίο διάβασα ότι εξαντλήθηκε ή κάνω λάθος ?

Επίσης αν είμαστε πολλοί με το ίδιο επιλεγμένο σε μεγάλης βαθμολογίας παιχνίδι και εξαντήθεί το δώρο, τότε τι κερδίζουμε ?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Dec 2009 13:32 #66126 by antonis 21
το ebw κανει και διανομες σπιτι γιατι μενω στην πατρα και ειναι λιγο δυσκολο να ανεβω πανω αθηνα?αν ναι ποσο θα στιχισει?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Dec 2009 13:21 #66197 by Αναστάσιος Λόλης
Συγγνώμη αλλά έκανα λάθος κατα την δήλωση του παιχνιδιού στο level 2.Αντί να δηλωσω το uncharted 2, δήλωσα το παλιο uncharted 1.Μπορώ να το αλλάξω?και πως?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Dec 2009 14:51 #66204 by Μάνος Γρυπάρης

Οι νικητές είναι αυτοί που έχουν δηλώσει το παρακάτω δώρο "- 5 Buzz!: Quiz World για Playstation 3", από τον οποίο διάβασα ότι εξαντλήθηκε ή κάνω λάθος ?

Επίσης αν είμαστε πολλοί με το ίδιο επιλεγμένο σε μεγάλης βαθμολογίας παιχνίδι και εξαντήθεί το δώρο, τότε τι κερδίζουμε ?

1)Το γραφει στους κανονισμους. Οτι ειναι με κοκκινο εξαντληθηκε.
2)Το γραφει κι αυτο στους κανονισμους. Σας ενημερωνουμε μεσω e-mail οτι εξαντληθηκε και διαλεγετε κατι αλλο!

το ebw κανει και διανομες σπιτι γιατι μενω στην πατρα και ειναι λιγο δυσκολο να ανεβω πανω αθηνα?αν ναι ποσο θα στιχισει?

Το γραφει στους κανονισμους. Δεν στελνουμε δωρα σε οσους διαμενετε εκτος Αθηνας. Τα δωρα ειναι 270!

Συγγνώμη αλλά έκανα λάθος κατα την δήλωση του παιχνιδιού στο level 2.Αντί να δηλωσω το uncharted 2, δήλωσα το παλιο uncharted 1.Μπορώ να το αλλάξω?και πως?

Ξαναστειλε e-mail!

Το συμπερασμα:
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ!
Κι αφου τους διαβασετε μετα ρωτηστε οτι αλλο θελετε.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Dec 2009 02:06 - 05 Dec 2009 22:40 #66303 by enstikto
Ήθελα να ρωτήσω το ακόλουθο. Έκανα register για τον διαγωνισμό μέσω του ps3forums.gr. Έχω δηλώσει δώρα κατηγορίας level 2 και level 1. Για τα level 1 λέτε ότι ενημερωνόμαστε μέσα σε λίγες ώρες. Εγώ έστειλα το mail μου στις 12 περίπου το μεσημέρι της παρασκευής αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω λάβει απάντηση. Αυτό έγινε γιατί έχετε φόρτο στα e-mail και δεν έχετε προλάβει να τα δείτε όλα ή γιατί έκανα κάτι λάθος στο mail μου; Βασικά κάτι που ίσως να έκανα λάθος είναι ότι σαν link εκεί που ψήφισα δεν έβαλα το thread στο οποίο ψήφισα αλλά το link του post που έκανα στο thread. Μήπως φταίει αυτό;
Ευχαριστώ εκ τον προτέρων...

Edit: Άκυρο! 'Έλαβα mail για την συμμετοχή μου!

Please Log in or Create an account to join the conversation.