Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Ποια κονσόλα να αγοράσω?

26 Jun 2017 13:34 #200498 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
3DS θα έπαιρνα εγώ γιατί μου αρέσουν περισσότερο κάποια παιχνίδια του, κυρίως Ace Attorney πχ

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Oct 2018 19:34 #219714 by Giorgos Tsolaridis
Εγώ προτείνω αν βρεις κάποια ρετρό κονσόλα σε καλή τιμή να την τσιμπήσεις.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Dec 2021 13:43 #257742 by Μάνος Γρυπάρης
PS5 vs Xbox Series X

Ελπίζω να βοηθήσαμε στην απόφασή σας.


File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Dec 2021 19:57 #257755 by Blood Prince
Εμένα με βλέπω να αγοράζω χειριστήριο αν χαλάσει καθώς είχα αγοράσει Doubleshock, κατά τα άλλα το PS4 με καλύπτει πλήρως για την ώρα. 

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Jan 2023 12:09 #269286 by Blood Prince
Λοιπόν το Dualshock 4 για μια κονσόλα παλιάς γενιάς στα 50 € είναι πανάκριβο.

Οπότε για την ώρα την βγάζω με το "κινέζικο" doubleshock αλλά γύρω στον Φλεβάρη - Μάρτη σκέφτομαι για νέα κονσόλα.

Έχω παρατηρήσει ωστόσο πως παρά το γεγονός πως έχουν περάσει δύο χρόνια αισίως από την στιγμή που μπήκαμε στην νέα γενιά, στα μεγάλα πολυκαταστήματα εξακολουθούν να βρίσκονται σε περιορισμένο αριθμό ή εξαντλημένες.

Για την ώρα σκέφτομαι να πάρω XBOX Series X για τον λόγο πως στην αγορά βρίσκεται σε τιμή 200 € φτηνότερα από το PS5 ενώ στην ουσία είναι το ίδιο αξιόλογο με μοναδικό μειονέκτημα τα λιγότερα exclusives ωστόσο πολλά από τα exclusives του playstation τα έχω παίξει στο PS4.

Στο Series X κυκλοφορούν αρκετά αξιόλογα έχω δει όπως Starfield,Forza Horizon, Halo, Stalker  2, State of Decay κλπ

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Jan 2023 13:21 - 26 Jan 2023 13:26 #269333 by Blood Prince
Διάβασα πως από τον Απρίλιο και μετά η αγορά θα προμηθευτεί με κονσόλες PS5 και η τιμή αυξήθηκε κατά 50 € μόνο, δηλαδή στα 550 € και όχι στα 700 € (+) όπως είναι αυτή την στιγμή οπότε θα περιμένω μάλλον.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jan 2023 09:52 - 27 Jan 2023 09:53 #269336 by Blood Prince
Είμαι σε φάση που δεν μπορώ να αποφασίσω ποια κονσόλα να αγοράσω, πραγματικά.

Από την μια το XBOX έχει την Bethesda, κάποια νέα exclusives που με ενδιαφέρουν, το game pass (αν και δεν έχει όλα τα ΑΑΑ που θα ήθελα να παίξω) , από την άλλη στο Playstation 5 έχω ήδη παιχνίδια στην κατοχή μου όπως Witcher 3, AC Valhalla και Resi Evil Village που θα ήθελα να ξαναπαίξω και μπορώ με μια δωρεάν αναβάθμιση ωστόσο όσον αφορά τα exclusives τα έχω βαρεθεί.

Τι να δω, δηλαδή ένα νέο Uncharted ή Last of Us τα οποία έχω ήδη λιώσει ή Horizon και God of War που έχω ήδη παίξει ;

Εντωμεταξύ το νέο Last of Us αν βγεί θα είναι στο τέλος της γενιάς , όταν στο XBOX θα κυκλοφορεί το Elder Scrolls VI.

Ουσιαστικά αυτό που μένει είναι μόνο η καλύτερη αίσθηση του χειριστηρίου στο Playstation.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification