Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword
Το GameWorld.gr αναζητά Forum Moderators (21 May 2018)

Το GameWorld.gr επιθυμεί να προσλάβει Forum Moderators.

Χρησιμοποιείτε hints και walkthroughs?

Poll: Χρησιμοποιείτε walkthrough ή hints στα adventure που παίζετε;

Χρησιμοποιώ πάντα walkthrough
2 3.6%
Χρησιμοποιώ πάντα hints
No votes 0%
Δεν χρησιμοποιώ τίποτα, είμαι αγνός adventuras
4 7.1%
Χρησιμοποιώ hints αν κολλήσω πολύ
12 21.4%
Χρησιμοποιώ walkthrough αν κολλήσω πολύ
38 67.9%
Total number of voters: 19 ( TutuOfTutunia, Serebrian, Lyricaldemon, DimutriKs, ashbringer ) See more
Only registered users can participate to this poll
More
08 Aug 2016 12:02 #186026 by ThunderH
ThunderH replied the topic: Χρησιμοποιείτε hints και walkthroughs?
Χρησιμοποιώ walkthroughs μόνο όταν κολλήσω κάπου για αρκετό διάστημα όπως και οι περισσότεροι άλλωστε.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 Oct 2016 02:24 #188709 by baldur21
baldur21 replied the topic: Χρησιμοποιείτε hints και walkthroughs?
Προτιμώ να ψάχνομαι μέχρι να βρω την λύση σε αυτό που θέλω! Έχω μπει σε πειρασμό κατά καιρούς να διαβάσω κανένα walkthrough αλλά αν το κάνω, θα γλυκαθώ και και δεν θα ξεκολλάω. Οπότε ψάχνομαι.

More
16 Oct 2016 19:54 #188728 by GeoRaragh
GeoRaragh replied the topic: Χρησιμοποιείτε hints και walkthroughs?
Εγώ προσωπικά μόνο αν κολλήσω πολύ χρησιμοποιώ walkthroughs.Ειδικά αν είναι κανένας υπερβολικά δύσκολος γρίφος.

Αξέχαστες παιχνιδάρες:The Witcher 3:Wild Hunt , Metal Gear Solid V:The Phantom Pain, Metal Gear Solid 4:Guns Of The Patriots ,Uncharted 4:A Thief's End και Pro Evolution Soccer 2012.

More
17 Oct 2016 08:04 #188743 by ashbringer
ashbringer replied the topic: Χρησιμοποιείτε hints και walkthroughs?
Χρησιμοποιω hints αν κολλήσω υπερβολικά και άμα δεν παλεύεται καθόλου walkthrough μόνο για το κομμάτι που κόλλησα.

More
17 Oct 2016 18:19 #188754 by DimutriKs
DimutriKs replied the topic: Χρησιμοποιείτε hints και walkthroughs?
Αν κολλήσω εξευτελιστικά πολύ θα δω walkthrought. Δεν είμαι ιδιαίτερα φαν των adventure games με μερικές εξαιρέσεις. Το να σπάω το κεφάλι μου για να βρω μια λύση που είναι γελοία η καμενιά δεν το θεωρώ διασκέδαση. Βεβαία αν η λύση είναι λογική και με συνοχή και ακολουθία όπου δεν είχα σκεφτεί και παιδευόμουν για ώρες μετά αισθάνομαι λίγο βλάκας...

More
21 Aug 2018 18:01 #218556 by Serebrian
Serebrian replied the topic: Χρησιμοποιείτε hints και walkthroughs?
Στα YS κυρίως κυριως για κάποιο gem αναβαθμισης μαγείας καθώς πάντα ξεφεύγει έστω ένα.

More
20 Oct 2020 14:38 #240276 by TutuOfTutunia
TutuOfTutunia replied the topic: Χρησιμοποιείτε hints και walkthroughs?
Γενικά πάντα όταν ξεκινάω ένα game έχω ανοιχτό και ένα walkthrough, χωρίς να το βάζω να παίζει παράλληλα όμως. Όταν κολλάω πολύ σε ένα σημείο, το χρησιμοποιώ. Είμαι της υπομονής, αλλά αν είναι πολύ δύσκολο το σημείο ψάχνω είτε hints, είτε θα κοιτάξω walkthrough. O σκοπός είναι να απολαύσω το videogame μου, όχι να μου σπάσουν τα νεύρα.

More
20 Oct 2020 14:56 - 20 Oct 2020 15:00 #240278 by Blood Prince
Blood Prince replied the topic: Χρησιμοποιείτε hints και walkthroughs?
Συνήθως όχι εκτός εαν θέλω πρώτον να πάρω πλατίνα άμεσα,δεύτερον να μην χάσω κάποια missable Side Quests και τρίτον εαν κολλήσω αρκετή ώρα σε κάποιο σημείο.

Εκεί που είχα χρησιμοποιήσει στο full και μάλιστα είχα εκτυπώσει ένα κατεβατό είναι στο Silent Hills 2.

p.s Ανάλογη απάντηση είχα δώσει και 7/8/16...τώρα το είδα !

Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Last Edit: 20 Oct 2020 15:00 by Blood Prince.

More
20 Oct 2020 15:57 #240281 by TutuOfTutunia
TutuOfTutunia replied the topic: Χρησιμοποιείτε hints και walkthroughs?
Τα walkthrough είναι σημαντικά και για αυτούς τους λόγους. Αν θέλουμε να τερματίσουμε στο 100% ή αν υπάρχει κάτι χρήσιμο για την καλύτερη πορεία του game, χρειάζεται οπωσδήποτε το walkthrough.

Time to create page: 0.365 seconds
Notification