Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Το Prince of Persia σε ταινία!!!

11 Nov 2009 09:20 #64674 by Αντώνης Μπιθούλκας
Φίλοι Αdventurάδες ξεσηκωθείτε,
το Prince of Persia: The Sands of Time έρχεται σε ταινία!

Η θρυλική ιστορία του ακροβάτη μας και Πρίγκηπα της Περσίας, έρχεται το Μάιο του 2010 σε ταινία! Η Walt Disney Pictures αποφάσισε με σκηνοθέτη τον Mike Newell να καταγράψει τις λεπτομέρειες του παιχνιδιού που αποθέωσε εκατομμύρια ανθρώπους από όλο το κόσμο.

Όπως όλοι ξέρουμε την ιστορία, ο Πρίγκηπας της Περσίας έχει σαν αποστολή του να βρει το Μαχαίρι του Χρόνου (γνωστό ως "Dagger of Time") και να σώσει το κόσμο, αλλά για κακή του τύχη, το μαχαίρι καρφώνεται στη "κλεψύδρα" του Χρόνου και όλοι οι κάτοικοι του Βασιλείου μετατρέπονται σε τέρατα. Έτσι ο Πρίγκηπας μαζί με το Μαχαίρι του Χρόνου προσπαθεί να βάλει ένα τέλος σ' αυτό το χάος!

Επίσημη Ιστοσελίδα: www.disney.com/princeofpersia

Επίσημο Trailer της ταινίας:

Cast:
  • Jake Gyllenhaal
  • Ben Kingsley
  • Gemma Arterton
  • Alfred Molina
  • Toby Kebbell

• Στους Κινηματογράφους στις 28 Μαίου 2010.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Nov 2009 06:51 #64732 by knut
    Είναι ωραίο που κράτησαν πολλά στοιχεία από το παιχνίδι. Κατά τα άλλα και πέρα από το σούπερ γκομενάκι-μανάρι, λίγο μούφα μου φαίνεται.

12 Nov 2009 10:06 #64736 by Αντώνης Μπιθούλκας
    Μπαααα. Δε πιστεύω να' ναι μούφα. Δε ξέρουμε ακόμα βέβαια, αλλά επειδή είναι της Disney θα είναι καλό!

14 Nov 2009 15:08 #64941 by Μιχάλης Σπίγγος
    Θα δούμε, πάντως καιρός είναι να βγεί μια ταίνια βασισμένη σε video game που να αξίζει.

14 Nov 2009 17:39 #64944 by Lucivatar
    Μπορεί να μην έχω παίξει πολύ Prince of Persia αλλά την ταινία αν βγει θα την δω και εύχομαι να ναι καλή!!!

15 Nov 2009 17:49 #65005 by Αντώνης Μπιθούλκας
    Κι εγώ το ελπίζω! Το καλό που τους θέλω δηλαδή!

Notification