Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Silent Hills (P.Τ.) από Kojima και del Toro

13 Aug 2014 22:19 - 30 May 2015 11:48 #147975 by Μάνος Γρυπάρης
Το Silent Hill επιστρέφει και αυτή τη φορά θα το αναλάβουν ο Hideo Kojima, δημιουργός της σειράς Metal Gear Solid και ο σκηνοθέτης Guillermo del Toro.

Πρωταγωνιστής θα είναι ο ηθοποιός Norman Reedus (The Walking Dead, Blade 2), ο οποίος ενσαρκώνει τον ρόλο του Daryl Dixon στην τηλεοπτική σειρά The Walking Dead.

Η είδηση αυτή αποκαλύφθηκε μέσω του PlayStation Store καθώς σήμερα την ώρα της Gamescom η Sony έδωσε στη δημοσιότητα ένα τρέιλερ με την ονομασία "P.T.". Όσοι κατεβάσετε το παιχνίδι απ' το PlayStation Store και παίξετε το demo, μετά από μία ώρα (τόσο απαιτείται περίπου για τον τερματισμό του) θα δείτε το φινάλε να αποκαλύπτει την συγκεκριμένη είδηση.

Δείτε το walkthrough μας

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
Attachments:
The following user(s) said Thank You: Σπύρος Μεσσήνης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Aug 2014 22:49 - 13 Aug 2014 23:27 #147977 by Αποστόλης Αναστασίου
Όμορφα :D Αλλά σαν τον Daryl Dixon δεν σας φαίνεται αυτός ρε παιδιά από το Walking Dead ?

Consoles are for people who like video games, PCs are for gamers.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Aug 2014 23:06 #147978 by Μάνος Γρυπάρης

general656 wrote: Όμορφα :D Αλλά σαν τον Daryl Dixon δεν σας φαίνεται αυτός ρε παιδιά από το Walking Dead ?

Ναι οπως γραφουμε και στο αρθρο ειναι ο Norman Reedus, που υποδύεται τον Daryl Dixon στο The Walking Dead.
Kojima,del Toro,Reedus: Φονική τριπλέτα!

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Aug 2014 23:32 #147980 by Πιέρρος Φουστέρης
Ο Hideo Kojima μίλησε για το πολυαναμενόμενο Survival Horror, του οποίου το demo κυκλοφορεί στο PSN ως P.T. ! Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το Silent Hills, διαβάστε το σχετικό άρθρο από τον Μάνο Γρυπάρη!

[BBvideo 560,340:bviw435f]
[/BBvideo:bviw435f]

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Aug 2014 00:48 #147987 by Petros Kitsaras
Ωραία! μακάρι να βγει και σε PC να το απολάυσουμε και εμεις.... οι υπόλοιποι.

STEAM: TheGamerUrsoEAOrigin: TheGamerUrso
UPlay: GamerUrso Battle.net: GarfangGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Aug 2014 18:36 #148010 by Μάνος Γρυπάρης
Μολις κατέβασα το P.T. από το PS Store του PS4.

[attachment=1:3az99qvt]<!-- ia1 -->P.T.-SilentHill-1.jpg<!-- ia1 -->[/attachment:3az99qvt]

Είναι υποτίθεται ένα demo του Silent Hills, που διεξάγεται σε πολύ μικρό χώρο. Ένα σπίτι όπου προσπαθείτε να εξυχνιάσετε ένα φόνο. Κλασικά σας επιτίθενται κάτι βαρβάτα φαντάσματα. Τα γραφικά είναι λεπτομερή και σε συνδυασμό με τον χαμηλό φωτισμό, την μουσική τρόμου που δυναμώνει όταν σας επιτίθεται φάντασμα, μέχρι και τις κατσαρίδες που σκορπίζουν παντού, θα σας κάνουν να "Χεστείτε πάνω σας" ακριβώς όπως είπε ο Kojima.

Προσωπικά δεν είμαι καθόλου καλός στα Survival Horror και τα Adventures, δηλαδή δεν βρίσκω ποτέ την λύση, επομένως το σταμάτησα και συγκεκριμένα στο σημείο που πέφτει το πρώτο σκοτάδι και με σκοτώνει το πρώτο φάντασμα. Μετά δεν τα κατάφερα.

Επίσης το Silent Hills θα χρησιμοποιεί την Fox Engine. Τα γραφικά θα σας σοκάρουν κατά την άποψή μου.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Aug 2014 20:13 #148017 by Donnie Darko

DoUzOs wrote: Ο Hideo Kojima μίλησε για το πολυαναμενόμενο Survival Horror, του οποίου το demo κυκλοφορεί στο PSN ως P.T. ! Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το Silent Hills, διαβάστε το σχετικό άρθρο από τον Μάνο Γρυπάρη!

[BBvideo 560,340:1t9tm0t2]

[/BBvideo:1t9tm0t2]


Μάπα το βιντεο,τοσο fake δεν μπορουν να το κανουν απο τις αντιδρασεις τους;;Το επαιξα και τρομαξα αλλα οχι σε βαθμο να ουρλιαζω σαν τα κοριτσακια που δειχνουν το βιντεο.Αντρικος ουρλιασμος εκανα! :P

Αν δεν με βρίσκετε στο Facebook η σε κανά σουβλατζίδικο ε τότε θα είμαι μέσα στο Site :) :) :)
ΥΓ:Έχω μόνο Facebook,skype,twitter,youtube :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Aug 2014 23:34 #148029 by Στέφανος Αμπαδιωτάκης
εγώ πάλι που είδα το βίντεο ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΤΙΚΑ με όλη τη σημασία της λέξης, αν το game γενικά είναι όλο σε τέτοιο στυλ, νομίζω θα μιλάμε για το Best survival horror game που έχει φτιαχτεί ως τώρα με διαφορά. Μιλάμε για πραγματικό survival horror που ο φόβος είναι συνεχής...Μάλλον θα φοβηθούμε πολύ περισσότερο από όταν πρωτοβγήκε το Amnesia

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Aug 2014 15:59 #148064 by Παντελής Δασκαλέλος
Κατέβασα λοιπόν χθες και εγώ το P.T. για να δω ποιο ακριβώς είναι το όραμα του Kojima για την σειρά Silent Hills. To τι σχέση θα έχει με την τελική δημιουργία δεν μπορώ να το ξέρω, ούτε και κανείς από εμάς άλλωστε. Παρόλα αυτά, αν ο σκοπός της κυκλοφορίας του ήταν να δημιουργηθεί τεράστιο hype ο Kojima πέτυχε τον σκοπό του.

Τι είναι όμως το P.T.; Για μένα είναι ένα Horror Adventure μικρής διάρκειας με μικρές αλλά εμφανείς παραπομπές στην σειρά Silent Hill. To βρήκα εξαιρετικά ατμοσφαιρικό, αν και δεν τρόμαξα ιδιαίτερα. Οι γρίφοι ήταν αρκετά έξυπνοι, αν και ο τελευταίος νομίζω έχει βασανίσει πολύ κόσμο. Δεν πρόκειται να κρυφτώ πίσω από το δάχτυλό μου γιατί και εγώ αναζήτησα την λύση του στο YouTube.

Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε το σχετικό hands-on του P.T. κάνοντας κλικ εδώ.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Aug 2014 17:24 #148066 by Μάνος Γρυπάρης
Δείτε το βίντεο walkthrough για το P.T. Όσοι έχετε PS4 πραγματικά κατεβάστε το δωρεάν! Ποιος ξέρει αν θα κατέβει κάποια στιγμή.

Μπορεί να διεξάγεται μόνο σε έναν διάδρομο, αλλά οι παραλλαγές των αντικειμένων, τα τυχαία συμβάντα κάθε φορά ανάλογα με το πως θα κινηθείτε και που θα zoom-άρετε, τα σύμβολα που ξεπετάγονται, το τρεμόπαιγμα της οθόνης και οι εναλλαγές του ήχου που δίνουν την αίσθηση των...πραγματικών φαντασμάτων, πραγματικά θα σας κόψουν την ανάσα. Ειδικά αν το παίξετε βράδυ και με κλειστά φώτα:

[BBvideo 560,340:398ndxbe]
[/BBvideo:398ndxbe]

Το παιχνίδι δεν ξέρουμε ακόμη αν θα έχει κάμερα πρώτου ή τρίτου προσώπου. Πάντως εγώ θα προτιμούσα πρώτου προσώπου, έστω σε κάποιο προαιρετικό Hardcore Mode. Πάντως αν τα γεγονότα είναι randomly generated ετοιμαστείτε να φρικάρετε. Το τελευταίο κρατήστε το αφού ο Kojima πάντως μας έκανε για άλλη μια φορά να ψαχνόμαστε για το παραπάνω walkthrough.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.