Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Ταινίες Anime

26 Dec 2012 16:25 #117277 by Παναγιώτης Σεντουκάς
Ρε παιδιά, το hellsing ultimate 10 πότε λέτε να το δούμε στο ίντερνετ ? Η wiki λέει ότι θα βγει σήμερα οπότε πόσο λέτε να τους πάρει να το ετοιμάσουν και να το ανεβάσουν ?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Dec 2012 17:23 #117290 by Βασίλης Σπετσιέρης
Αν θυμάμαι καλά,το 8 βγήκε 11 μήνες μετά την προβλεπόμενη ημερομηνία...Ήταν για Αύγουστο του 2010 και βγήκε Ιούλη του 2011.Αν βγει πάντως σήμερα στην Ιαπωνία,θα το ανεβάσουν πριν βγει το 2012.Ωστόσο δυσκολεύομαι να το πιστέψω.Αν όντως το 10 είναι το τελευταίο,θα χρειαστούν το λιγὀτερο 2 ώρες.Και όχι τα 40λεπτα των προηγούμενων.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Jan 2013 19:06 #117863 by Παναγιώτης Σεντουκάς
Η ταινιά βγήκε εδώ και μερικές ημέρες, είδα αρχικά το raw και μετά το βρήκα με subs στο youtube απο κάποιον που το μεταφράζει σε parts (αυριο βγαίνει και το τελευταίο). Συνολικά κρατάει καμια ώρα. Για να πω την αλήθεια παρότι μου άρεσε δεν με άφησε και τοσο ικανοποιημένο. περίμενα πολύ περισσότερα (δράση, εξηγήσεις, κάτι ποιο συνταρακτικό στην πλοκή κλπ) και τελικά με άφησε να ψάχνω στο wiki για πράγματα που δέν κατάλαβα.

βγήκε επίσης και το The dawn ep 3, αν και κανείς δεν έχει φιλοτιμηθεί να το μεταφράσει. Και αυτό δείχνει λίγο ελειπές, αν και δεν έχω διαβάσει το manga οπότε δεν μπορών να πώ με σιγουριά.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Feb 2013 02:23 #120260 by Βαγγέλης Καντιδάκης
Καλό το Strong World που λέτε πιο πάνω, αλλά και η ταινία Baron Omatsuri and the Secret Island ήταν κι αυτή μια πολύ καλή ταινία του One Piece. Το μόνο μειονέκτημά της ήταν ότι το animation σε κάποιες σκηνές έμοιαζε πρόχειρο

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Feb 2013 04:41 #120412 by Κωνσταντίνος Αβορίτης
Πολύ καλές ταινίες anime που είδα τον τελευταίο καιρό είναι το Paprika, Sword of the stranger και Grave of the fireflies.
Το πρώτο λιγάκι περίεργο από πλοκή (δεν είμαι μυημένος στα anime να πω την αλήθεια) αλλά πραγματικά πανέμορφο από σχεδιασμό ! Το sword of the stranger μου φάνηκε ενδιαφέρον και με αρκετά ωραίες μάχες. Το grave of the fireflies είναι απλά.. μία από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει. Αν θέλετε να δείτε μια ταινία anime πέραν των action, τη συστήνω ανεπιφύλακτα ! Πολύ ωραίοι χαρακτήρες, μουσική παρουσίαση και σκηνοθεσία. Μόνο φροντίστε να έχετε χαρτομάντηλα μαζί σας... :icon bow:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Feb 2013 06:47 #120413 by Βαγγέλης Καντιδάκης
Πάρα πολύ καλή ταινία το Grave of the Fireflies, ίσως και η καλύτερη του Studio Ghibli

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Oct 2013 16:42 #134293 by Ανδρέας Σταυρογιάννης
Παιδιά οι ταινίες one piece αξίζουν?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jan 2014 14:23 #138691 by Αλέξανδρος Μυρωνίδης
Αν είσαι fan της σειράς θα σου αρέσουν πολύ.Αν απλά ψάχνεις για μια ταινία anime να δεις δεν μπορώ να σου εγγυηθώ κάτι.

Ρωτήστε με ότι θέλετε πάνω στο League of Legends,και θα σας απαντήσω στο επόμενο login μου!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jan 2014 21:16 #138729 by ΔΗΜΗΤΡΑ ΔΙΑΜΑΝΤΟΥΛΗ
BLOOD-C THE LAST DARK φοβερή ταινία!!Για να τη όμως κάποιος θα πρέπει πρώτα να έχει δει τη σειρά BLOOD-C γιατί η ταινία περιγράφει τη συνέχεια και το τέλος της ιστορίας! :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Feb 2015 13:01 #156550 by Αριστοτέλης Ζησιμόπουλος
Από τις καλύτερες ταινίες anime και προσωπικά αγαπημένη, Princess Mononoke. Είναι από αυτόν που έκανε και το Spirited Away.

www.imdb.com/title/tt0119698/?ref_=ttmd_md_nm

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification