Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Σειρές: Γενική συζήτηση/Ποιες βλέπετε

13 Apr 2022 01:51 #263084 by Απόστολος Μητσακούλης

Χθές είδα τα πρώτα δύο επεισόδια από την τηλεοπτική σειρά Vikings Valhalla του Netflix.

Ήταν πώρωση !

Τα γεγονότα διεξάγονται 100 χρόνια μετά τον Ragnar Lothbrok και τους γιούς του και αφορούν τόσο τον διαχωρισμό ανάμεσα σε Παγανιστές και Χριστιανούς στους Vikings όσο και τις συγκρούσεις με τους Σάξονες.

Δεν ξέρω αν είναι ιστορικά τεκμηριωμένο γιατί σε κάποια φάση οι Σάξονες αφανίστηκαν από την Αγγλία, όμως έχω ξετρελαθεί.

8 επεισόδια είναι συνολικά και θα βλέπω 2 μέρα παρά μέρα, οπότε μέχρι την επερχόμενη Κυριακή θα τα έχω δει.
Θα βγει και άλλη season προφανός, θα δεις στο τέλος ;)
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Apr 2022 15:46 - 20 Apr 2022 15:47 #263349 by Blood Prince
Μακάρι να βγει και δεύτερη σεζόν γιατί με πώρωσε αρκετά ! Έβλεπα δύο-δύο τα επεισόδια καθώς ανυπομονούσα για την συνέχεια.Λογικά θα μου αρέσει και η the last kingdom.

Χθες ξεκίνησα να βλέπω την Wheel of Time (Ο Τροχός του Χρόνου) και εκεί που έλεγα να δω και δεύτερο επεισόδιο ξαφνικά με έπιασε τρομερή υπνηλία και ξάπλωσα νωρίς. Εντωμεταξύ ξύπνησα στις 2 τα ξημερώματα και δεν είχα όρεξη να ξανακοιμηθώ γιατί δεν με έπαιρνε ο ύπνος. Τέρμα βαρετό το πρώτο επεισόδιο.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Apr 2022 02:19 #263391 by Απόστολος Μητσακούλης

Μακάρι να βγει και δεύτερη σεζόν γιατί με πώρωσε αρκετά ! Έβλεπα δύο-δύο τα επεισόδια καθώς ανυπομονούσα για την συνέχεια.Λογικά θα μου αρέσει και η the last kingdom.
 
Σύμφωνα με το wiki θα βγούν άλλες δύο season και θα είναι 24 επισόδια.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 May 2022 00:27 - 09 May 2022 00:28 #264050 by Blood Prince
Την περασμένη εβδομάδα ξεκίνησα να βλέπω την Locke & Key 2η σεζόν.

Τα πρώτα επεισόδια ήταν αρκετά βαρετά, σε σημείο που νύσταζα αλλά από το 5 επεισόδιο και μετά αυξήθηκε το ενδιαφέρον και ανυπομονούσα για το what happens next...

Τελικά πωρώθηκα και περιμένω και τρίτη σεζόν.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Jun 2022 01:47 #265094 by Blood Prince

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Sep 2022 19:36 #266489 by Απόστολος Μητσακούλης
Είδα το The Lord of the Rings: The Rings of Power. Μέχρι στιγμής καλό μου φάνηκε και θα το συνεχείσω. Το ότι τρώει θάψιμο απ'την αρχή χωρίς να οριμάσει λίγο η σειρά με ξεπερνά.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Oct 2022 15:54 #267331 by Απόστολος Μητσακούλης
Ξεκίνησα το The Winchesters μιάς και το Supernatural το έχω λιώσει. καλό φαίνεται για την ώρα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Oct 2022 23:13 #267344 by Antreas
Το doctor house ξανά τίποτα που να μας εξιτάρει φέτος. 

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Dec 2022 18:21 #267915 by Απόστολος Μητσακούλης
Ξεκίνησα το willow. Είναι λίγο για παιδιά αυτό αλλά οκ.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Dec 2022 01:24 #267918 by Βασίλης Σπετσιέρης
Είδα όλη την πρώτη σεζόν του House of the Dragon.
Στο άκουσμά του δεν ήμουν ζεστός να το δω καθώς το GoT με απογοήτευσε στο τέλος.
Ωστόσο το HotD ήταν πολύ καλό. Ελπίζω να μην έχει την ίδια ιστορία με τα βιβλία, έχουν κάνει ήδη κάποιες μικρές αλλαγές

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification