Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Elder Scrolls V: Skyrim

21 Oct 2018 23:01 - 21 Oct 2018 23:05 #219511 by Blood Prince
Δεν έχω ξεκινήσει να παίζω καθόλου The Witcher 3 και είπα να ξαναβάλω Skyrim χωρίς mod να παίξω από την αρχή μπας και φτάσω level 80 και αντιμετωπίσω τον Ebony Warrior.

Λοιπόν τα γραφικά είναι χάλια,ειδικά ο σχεδιασμός των χαρακτήρων (ακόμα και για παιχνίδι του 2011),το περιβάλλον μονότονο,οι χαρακτήρες εκνευριστικοί αρκετές φορές ειδικά η Spouse......το παιχνίδι χωρίς Mods,είναι ότι πρέπει για να βαρεθώ να παίζω και να νιώθω πως με στύβει για τα καλά.Επιπλέον έχω μόνο 58 στα 75 achievements ενώ έχω κάνει σχεδόν τα πάντα...

To The Witcher 3 απ'οτι έχω διαβάσει πρέπει να είναι πολύ καλύτερο και με διαφορά από το Skyrim αλλά δεν βιάζομαι να το ξεκινήσω. :P

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Oct 2018 21:18 - 28 Oct 2018 21:26 #219734 by Blood Prince

Blood Prince wrote: Δεν έχω ξεκινήσει να παίζω καθόλου The Witcher 3 και είπα να ξαναβάλω Skyrim χωρίς mod να παίξω από την αρχή μπας και φτάσω level 80 και αντιμετωπίσω τον Ebony Warrior.

Λοιπόν τα γραφικά είναι χάλια,ειδικά ο σχεδιασμός των χαρακτήρων (ακόμα και για παιχνίδι του 2011),το περιβάλλον μονότονο,οι χαρακτήρες εκνευριστικοί αρκετές φορές ειδικά η Spouse......το παιχνίδι χωρίς Mods,είναι ότι πρέπει για να βαρεθώ να παίζω και να νιώθω πως με στύβει για τα καλά.Επιπλέον έχω μόνο 58 στα 75 achievements ενώ έχω κάνει σχεδόν τα πάντα...

To The Witcher 3 απ'οτι έχω διαβάσει πρέπει να είναι πολύ καλύτερο και με διαφορά από το Skyrim αλλά δεν βιάζομαι να το ξεκινήσω. :P


Εκεί που έλεγα πως το Skyrim είναι πολύ βαρετό αυτή την εβδομάδα το έκαψα και τελείωσα και όλα τα factions σε σημείο που το Playstation 4 δεν το έχω αγγίξει καθόλου καθώς επίσης και δεν έχω παίξει καθόλου The Witcher 3.Είναι φορές που το Skyrim το βλέπω πολύ βαρετό και φορές που με πιάνει εθισμός σε σημείο που δεν θέλω να σηκωθώ από το Laptop ούτε για φαγητό.

Οσον αφορά τα Level ενώ βρήκα τρόπο να ανεβαίνω γρηγορότερα (κάνοντας train σε διάφορα Skills,κάνοντας αλχημεία,smithing κ.λ.π) έχω παρατηρήσει πως μετά το Level 30 είναι πιο δύσκολο να ανέβω γρήγορα.30-35 είναι το μέγιστο Level που έχω φτάσει στο παρελθόν και τώρα δεν θα απεγκαταστήσω το παιχνίδι αν δεν φτάσω Level 50 για το achievement στο Steam και Level 80 για να αντιμετωπίσω τον Ebony Warrior και να δω όλους τους αντιπάλους.

Για την ώρα ενώ έχω ολοκληρώσει Dark Brotherhood,Thieves Guilds,Companions,College of Winterhold,Bards College για πολλοστή φορά αλλά δεν έχω παίξει καθόλου DLC Dragonborn και Dawnguard με τον νέο χαρακτήρα που δημιούργησα είμαι Level 32 οπότε θα ανέβω και άλλα Level στην συνέχεια χωρίς να βαρεθώ. Το βασικό πάντως στο να ανεβαίνω Level γρήγορα είναι να αποκτάω χρυσό ώστε να αναβαθμίζω τα Skill.Από το 50 και μετά στα διάφορα Skill έχω παρατηρήσει,πως ανεβαίνω Level γρηγορότερα.

btw Οσον αφορά τα γραφικά χωρίς Mods είναι χειρότερα βέβαια και χάλια αν τα συγκρίνω με τα περισσότερα παιχνίδια στην γενιά του PS4 αλλά τουλάχιστον χωρίς Mods έχω λιγότερα Bugs.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Nov 2018 02:33 #220472 by Βασίλης Καψάλης
Είναι κάποιες μέρες που ξυπνας και λες θέλω να παίξω skyrim μετά από καιρό και αν και σπάνια τις ευχαριστιέσαι!

you see but you do not observe...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Mar 2019 22:18 #223702 by Βασίλης Καψάλης
Skyrim Mod βγάζει 33.000 δολάρια τον μήνα
Η εταιρεία ανάπτυξης κατηγορείται ότι έκλεψε κομμάτια κώδικα.


Μία νέα game development ομάδα πρόσφατα είπε ότι θα κυκλοφορήσει ένα mod ονόματι Skyrim Together, το οποίο θα επιτρέπει στους παίκτες να παίζουν online co-op.

Η συγκεκριμένη ομάδα κατηγορείται ότι έκλεψε κώδικα από άλλη ομάδα που αναπτύσσει games. Οι άνθρωποι πίσω από την SKSE ( Skyrim Script Extender) έχουν διαφωνίες εδώ και χρόνια με την ομάδα του Skyrim Together, σε σημέιο που δημιούργησαν μία άδεια για τον κώδικα τους. Μάλιστα στην άδεια τους αναφέρεται ότι η ομάδα Skyrim Online δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιεί κομμάτια του κώδικα τους. Αυτό όμως δεν σταμάτησε την Skyrim Online από το να συνεχίσει το project της το οποίο της επιφέρει 33.000 δολάρια μηνιαίος μέσω Patreon.

you see but you do not observe...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Mar 2019 11:26 - 29 Mar 2019 11:30 #224390 by Blood Prince
Οσο παίζω άλλα παιχνίδια αντιλαμβάνομαι πόσο πετυχημένη δουλειά είχε κάνει η Bethesda.

Skyrim - 1500 ώρες

Dark Souls 2 Softs - 800 ώρες

Witcher 3 - 225 ώρες (και δεύτερη φορά όταν το παίξω,άντε να προστεθούν 150 χωρίς πολλά από τα Side Quests)

ΑC Origins (χωρίς DLC) - 121 ώρες

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Mar 2019 22:33 #224404 by Astro
Replied by Astro on topic Elder Scrolls V: Skyrim
Ειδικά αν βάλεις και τα mods δεν ξεκολλάς καθόλου.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Mar 2019 01:11 - 30 Mar 2019 01:12 #224410 by Blood Prince

Astro wrote: Ειδικά αν βάλεις και τα mods δεν ξεκολλάς καθόλου.


Σίγουρα,λόγω Mods έχω παίξει 1500 ώρες.Βέβαια εδώ και μήνες βαριέμαι να ξαναπαίξω.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Jul 2019 13:00 - 10 Jul 2019 13:02 #225788 by Σταύρος Αντωνόπουλος
Mod μετατρέπει το Skyrim στο Castlevania 2

Αλλάξτε το Skyrim Special Edition σε ένα παιχνίδι του 1987.

Νέο mod του μετατρέπει το Skyrim στο Castlevania 2, ένα παιχνίδι που κυκλοφόρησε το 1987 και παρακάτω θα σας παρουσιάσουμε πως λειτούργει.

Αρχικά πρέπει να ταξιδέψετε στο Riverwood’s Sleeping Giant Inn, κατά προτίμηση με έναν ολοκαίνουργιο χαρακτήρα με τον οποιο θα έχετε προσπεράσει το tutorial χάρης το Alternate Start – Live Another Life mod ή οποιαδήποτε εναλλακτική λύση προτιμάτε. Αμέσως μετά πρέπει να εντοπίσετε την ghost lady σε μια γωνια του bar και να της μιλήσετε. Από εκεί εκτοξεύεστε στην Τρανσυλβανία, όπως αυτή έχει ενσαρκωθεί από το Castlevania 2: Simon’s Quest, αλλά τώρα μέσω του Skyrim.

Επιπλέον θα έχετε την δυνατότητα να χρησιμοποιήσετε τα όπλα του Castlevania, όπως την αλυσίδα και το vampire killer weapon, ώστε να εξοντώσετε σκελετούς και λυκανθρώπους και οποιο άλλο πλάσμα σας παρουσιαστεί. Κάθε φορά που κάποιο τέρας θα πεθαίνει, θα αφήνει πίσω του και καρδίες που μπορείτε να συλλέγετε υπό το άκουσμα ενός ηχηρού θορύβου. Γενικότερα οι λειτουργιές του παιχνιδιού είναι πολύ απλές, από την ανταλλαγή των καρδιών που συλλέγετε για να αναβαθμίσετε τον χαρακτήρα σας μέχρι την εξερεύνηση της ερήμου στην οποία θα δώσετε πολλές μάχες. Βασικός στόχος παραμένει η προσπάθεια σας να επιστρέψετε τον Dracula στον τάφο του.

Ωστόσο η 2D λειτουργία του Castlevania 2 δεν ισχύει. Κατά τα άλλα η δυνατότητα να του χαρακτήρα σας να κολυμπήσει στο νερό χάνετε καθώς εάν το ακουμπήσετε έστω και λίγο ο χαρακτήρας πεθαίνει. Επίσης το σύστημα που ανεβάζετε level τον χαρακτήρα σας στο Skyrim δεν ισχύει, καθώς επίσης το ίδιο εφαρμόστηκε και στην επαναφόρτιση της ζωής του χαρακτήρα με την πάροδο του χρόνου.

Το Castlevania 2 αποτελεί ένα πολύ καλό σύνολο από λειτουργιές αλλά και μουσική επένδυση. To συγκεκριμένο mod είναι διαθέσιμο για το Skyrim Special Edition.
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Aug 2019 21:04 #226176 by Giorgos Tsolaridis
Τερμάτισε το Skyrim με μία δάδα
Τρελό grinding για τον Mitten Squad.


Κάθε εβδομάδα ο YouTuber Mitten Squad βρίσκει τρόπο να τερματίζει το Skyrim με έναν ασυνήθιστο τρόπο. Αυτή τη φορά επέλεξε να το τερματίζει έχοντας μόλις...μία δάδα.

Αρχικά θα έπρεπε να συλληφθεί και να μπει σε dungeon για να βρει δάδα. Μετά έπρεπε να εξασκήσει τα skills του και στο level 50 να πάρει το Deadly Bash perk με το οποίο οι επιθέσεις του έγιναν πέντε φορές πιο ισχυρές. Το bach καταναλώνει stamina οπότε ο YouTuber περίμενε κάθε φορά να γεμίσει η σχετική μπάρα. Μετά την έβγαλε με vegetable soup που μαγείρευε και το οποίο κάνει regenerate έναν πόντο health και stamina κάθε δευτερόλεπτο για 12 δευτερόλεπτα.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Aug 2019 14:49 - 11 Aug 2019 14:50 #226188 by Blood Prince

Μετά έπρεπε να εξασκήσει τα skills του και στο level 50 να πάρει το Deadly Bash perk με το οποίο οι επιθέσεις του έγιναν πέντε φορές πιο ισχυρές.


Μα για να φτάσει level 50 θα έπρεπε να κάνει πολλά πράγματα........οπότε το πως το τερμάτισε μόνο με μια δάδα αναφέρεται σε ορισμένα σημεία του main quest που και πάλι χρειάζονται κάποια Shouts για να προχωρήσεις και η δάδα δεν αρκεί........μπάς και χρησιμοποίησε και κάποιο mod για να μην βρεί καμία αντίσταση ;

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification