Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Horizon Forbidden West

06 Oct 2021 23:18 #256124 by Aνέστης Αδαμίδης
Το αποφάσισα κι εγώ. Πάει συλλεκτική. Δεν γίνεται να χαθεί τέτοια ευκαιρία, είναι πολύ όμορφα τα αγάλματα για το ράφι. Μαζί με όλα τα άλλα, όταν καταφέρω να φτιάξω τη βιτρίνα όπως τη θέλω.
The following user(s) said Thank You: Μητσακούλης Απόστολος

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Oct 2021 12:58 #256135 by Ερμής Δερβίσης
Οι συλλεκτικές φαίνονται και οι δύο καλές αλλά απ'ότι κατάλαβα και οι δύο σου δίνουν κωδικούς για το παιχνίδι αντι για δισκάκι, οπότε μάλλον με βλέπω για απλό steelbook προσωπικά.

08 Oct 2021 00:11 #256155 by Aνέστης Αδαμίδης
Καλά, αν γίνει τέτοια πατάτα, θα πέσει κράξιμο. Εδώ ακούγεται ότι η Regalla δε θα έρθει Ελλάδα. Μακάρι να μην ισχύει. Αλλά δε νομίζω να μην περιέχουν δισκάκι, θα είναι μεγάλη αποτυχία. Δηλαδή τι; Δε χωράει στο κουτί; Ας σοβαρευτούμε λίγο...

08 Oct 2021 09:22 #256160 by Ερμής Δερβίσης
Έχει γίνει δυστυχώς. Νομίζω ότι έχει να κάνει με το ps5 digital που δεν θα μπορουσε να παιξει το δισκάκι. 

08 Oct 2021 17:19 #256168 by Μητσακούλης Απόστολος
Σιγά σιγά θα τα κάνουν όλα digital απο ότι φένεται. Ξεχάσαν πόσο ωραίο είναι να έχεις συλογή σε δισκάκι με τα όλα του.

08 Oct 2021 17:22 - 08 Oct 2021 17:25 #256170 by Παντελάκης Ευάγγελος

Σιγά σιγά θα τα κάνουν όλα digital απο ότι φένεται. Ξεχάσαν πόσο ωραίο είναι να έχεις συλογή σε δισκάκι με τα όλα του.

Μπά, διαφωνώ κάθετα....το ίδιο λένε και με τα βιβλία πως θα γίνουν όλα ebooks και πάλι χλωμό.

Εγώ γουστάρω να τα διαβάζω τυπωμένα και να τα βλέπω στο ράφι, γιατί ebooks ; 

Και με τα παιχνίδια πιστεύω πως τα CD πάντα θα υπάρχουν απλά ίσως γίνει αυτό που γίνεται στα PC όπου μαζί με CD αγοράζεις steam key στην ουσιά και έχεις το CD για μόστρα.

Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

File Attachment:

10 Oct 2021 17:16 #256222 by Aνέστης Αδαμίδης

Έχει γίνει δυστυχώς. Νομίζω ότι έχει να κάνει με το ps5 digital που δεν θα μπορουσε να παιξει το δισκάκι. 

Θλιβερό. Και απαράδεκτο θα έλεγα. Εδώ έχω βρει τον μπελά μου με το λογαριασμό μου στο ικαριαμ, που μου τον έχουν κλέψει και στην υποστήριξη μου λένε ότι δεν έχει αλλάξει τίποτα. Αν γίνει μια στραβή με τον PSN λογαριασμό μου ή κλειδωθώ έξω από την κονσόλα; Τα χάνω όλα....

10 Oct 2021 17:24 #256223 by Παντελάκης Ευάγγελος

Αν γίνει μια στραβή με τον PSN λογαριασμό μου ή κλειδωθώ έξω από την κονσόλα; Τα χάνω όλα....

Εγώ τον PSN λογαριασμό τον έχω ασφαλίσει..δύσκολο να κλαπεί....για να συνδεθεί κάποιος στον λογαριασμό μου ακόμα και να ξέρει τον κωδικό χρειάζεται επαλήθευση...θα έχω πρόβλημα μόνο αν μου κλέψουν το κινητό κλπ 

Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

File Attachment:

14 Oct 2021 17:11 #256390 by Μητσακούλης Απόστολος

Αν γίνει μια στραβή με τον PSN λογαριασμό μου ή κλειδωθώ έξω από την κονσόλα; Τα χάνω όλα....

Εγώ τον PSN λογαριασμό τον έχω ασφαλίσει..δύσκολο να κλαπεί....για να συνδεθεί κάποιος στον λογαριασμό μου ακόμα και να ξέρει τον κωδικό χρειάζεται επαλήθευση...θα έχω πρόβλημα μόνο αν μου κλέψουν το κινητό κλπ 

Έχω κάνει και εγώ αυτήν την επαλήθευση με κινητό και με email(διαφορετικό απο αυτό του PSN). Βέβαια στην αρχή είχα ξεχάσει τον κωδικό μου για να μάθω πως δουλεύει όλο το σύστημα. Καλό είναι να το κάνετε και με email σε περίπτωση που χάσει κάποιος το κινητό του. Με δισκάκια πάντος νιώθω πιο ασφαλείς.
The following user(s) said Thank You: Παντελάκης Ευάγγελος

09 Nov 2021 11:08 #257195 by Stathis Moose Stathopoulos
Νέες πληροφορίες για τους εχθρούς

Ο principle machine designer του Horizon Forbidden West, Blake Politeski μίλησε στο PlayStation Blog για την διαδικασία του σχεδιασμού των νέων μηχανών που θα συνυπάρχουν με αυτές που έχουμε ήδη γνωρίσει.
Σκοπός της Guerilla Games είναι να δημιουργηθεί ένα πιστευτό οικοσύστημα. Για παράδειγμα τώρα υπάρχει πλέον το ιπτάμενο Sunwing για το οποίο ο Politeski δήλωσε: "Θέλαμε μία μεγαλύτερη ιπτάμενη μηχανή από το Glinthawk και το αποτέλεσμα είναι το Sunwing, όμως έπρεπε να έχει ένα ρόλο στον κόσμο. Μελετήσαμε διάφορα ιπτάμενα ερπετά και πτηνά και καταλήξαμε στην ιδέα των φτερών που αντλούν ηλιακή ενέργεια. Αυτό δημιούργησε έναν ενδιαφέροντα μηχανισμό gameplay, όπου τα φτερά θα είναι ευάλωτα όταν αντλούν ηλιακή ενέργεια όμως θα προσελκύουν περισσότερους εχθρούς".

Ένας ακόμα νέος εχθρός είναι το Tremortusk, το οποίο είδαμε στο gameplay trailer του Horizon Forbidden West. Η Asset Art lead, Maxim Fleury δήλωσε: "Το Tremortusk είναι βασισμένο σε ένα μαμούθ και σε προϊστορικούς ελέφαντες. Έχει πολλές διαφορετικές επιθέσεις και το σώμα του είναι καλυμμένο από όπλα. Επιπλέον μπορεί να χρησιμοποιεί το περιβάλλον για επιθέσεις". Ο Politeski δήλωσε: "Για να επανέλθουμε στο οικοσύστημα των μηχανών, δημιουργήθηκε ώστε να κρατάει την ισορροπία στη Γη και να εμποδίζει τους ανθρώπους από το να την καταστρέψουν πάλι. Τα Tremortusks δημιουργήθηκαν ως μηχανές μάχης για να προστατεύουν τις υπόλοιπες μηχανές".

Ένας μεγάλος παράγοντας για τους σχεδιασμούς των μηχανών είναι οι νέες ικανότητες της Alloy. H Fleury δήλωσε: "Χωρίς να κάνω spoilers , κάθε μηχανή έχει πολλούς τρόπους για να αντιμετωπιστεί. Θέλαμε να το κάνουμε ξεκάθαρο προς τους παίκτες μέσω των σχεδιασμών των μηχανών και έτσι προσθέσαμε textures για φαίνονται τα αδύναμα σημεία. Θα πρέπει να μελετήσετε κάθε μηχανή, ώστε να βρείτε τους σωστούς τρόπους για να την αντιμετωπίσετε".

Το Horizon Forbidden West θα κυκλοφορήσει στις 18 Φεβρουαρίου 2022 για PS5 και PS4.
The following user(s) said Thank You: Παντελάκης Ευάγγελος

Notification