Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Horizon Forbidden West

07 Jun 2021 12:18 #252048 by Giorgos Tsolaridis
Το Horizon Forbidden West πιθανόν θα έχει ιπτάμενα mounts Μαζί της έλα, πάνω απ' τα σύννεφα.

 Στο Horizon Zero Dawn μπορούσατε απλά να καβαλήσετε mounts στεριάς. Τώρα θα καβαλάτε και mounts που θα πετάνε.

 Ο Mathijs de Jonge, game director του Horizon Forbidden West,  ανακοίνωσε  ότι το πολυαναμενόμενο Action RPG της Sony είναι πολύ πιθανό να έχει ιπτάμενα mounts. Ορισμένοι fans της σειράς θεώρησαν ότι με την ανακοίνωση ύπαρξης της έκδοσης για PS4, τα ιπτάμενα mounts θα έβγαιναν εκτός προγράμματος, διότι το hardware του PS4 δεν θα "άντεχε" τα frames με αυτή την  μηχανή γραφικών . Τελικά τα ιπτάμενα mounts είναι γεγονός.
 Ο de Jonge δήλωσε συγκεκριμένα: "Το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό είναι πολύ ψηλά στις wishlists πολλών gamers και δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω ή να αρνηθώ κάτι για τα ιπτάμενα mounts. Μπορώ να μιλήσω μόνο για το gameplay demo που δείξαμε στο State of Play". Προφανώς αυτή η διφορούμενη δήλωση δείχνει ότι κατά πάσα πιθανότητα τα mounts θα μπουν κανονικά στο παιχνίδι και απλά δεν το αποκαλύπτει νωρίτερα για να μην κάνει spoil την επόμενη έκπληξη που θα δούμε σε μελλοντικό gameplay video.

 Το Horizon Forbidden West θα κυκλοφορήσει είτε στα τέλη του 2021, είτε το 2022, για PS5 και PS4.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Aug 2021 19:37 #254926 by Stathis Moose Stathopoulos
Ημερομηνία κυκλοφορίας

Η Sony ανακοίνωσε στην Gamescom 2021 την ημερομηνία κυκλοφορίας του Horizon Forbidden West. Τα pre-orders θα ξεκινήσουν από τις 2 Σεπτεμβρίου.
Το Horizon Forbidden West θα κυκλοφορήσει για PS4 και PS5 στις 18 Φεβρουαρίου 2022. 

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Aug 2021 12:22 #254942 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Horizon Forbidden West
Καλύτερα που θα κυκλοφορήσει 2022.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Sep 2021 03:39 #255215 by Stathis Moose Stathopoulos
Horizon Forbidden West Digital Deluxe και Collector's Editions



Με φιγούρες γιγάντια ρομπότ και την Aloy.

Η Sony ανακοίνωσε ότι θα διαθέσει τέσσερις συλλεκτικές εκδόσεις για το Horizon Forbidden West τον Φεβρουάριο. Δύο εξ αυτών θα είναι ψηφιακές και δύο Collector's Editions με physical αντικείμενα. Ως συνήθως, οι συλλεκτικές αυτές αναμένεται να εξαντληθούν από την έναρξη των προπαραγγελιών τους, καθώς διατίθενται σε περιορισμένα αντίτυπα.

Όσοι προπαραγγείλετε οποιαδήποτε από τις παρακάτω συλλεκτικές, θα λάβετε in-game την εμφάνιση Nora Legacy και ένα ειδικό δόρυ (Spear).

Οι συλλεκτικές εκδόσεις έχουν ως εξής: 

Special Edition: 70 δολάρια (PS4)/ 80 δολάρια (PS5)

File Attachment:

- Θα κυκλοφορεί με το παιχνίδι σε steelbook για PS4 ή PS5
- Ψηφιακό soundtrack
- Mini art book

Digital Deluxe Edition (Cross-gen) - 90€ (PS4/PS5)

File Attachment:



Θα πωλείται αποκλειστικά στο PS Store και περιλαμβάνει:
- Την ψηφιακή έκδοση του Horizon Forbidden West
- 2 Special Outfits (Carja Behemoth Elite και Nora Thunder Elite)
- 2 Special Weapons (Carja Behemoth Short Bow και Nora Thunder Sling)
- In-game Resources Pack που δίνουν ammunition, potions και travel packs
- In-game Apex Clawstrider Machine Strike Piece (more on Strike in the FAQ)
- Αποκλειστικό Photo Mode pose and face paint
- Digital Art Book
- Digital Soundtrack
Ψηφιακή έκδοση του The Sunhawk, της πρώτης γραφικής νουβέλας του Horizon Zero Dawn

Collector’s Edition - 200€ (PS4/PS5)

File Attachment:

Horizon Forbidden West (Digital) PS4 και PS5 
Horizon Forbidden West SteelBook 
Κωδικός για να κατεβάσετε το παιχνίδι
Custom αγάλματα Tremortusk και Aloy
Mini Art Book
2 Special Outfits (Carja Behemoth Elite and Nora Thunder Elite)
2 Special Weapons (Carja Behemoth Short Bow and Nora Thunder Sling)
In-game Resources Pack που δίνουν ammunition, potions και travel packs
In-game Apex Clawstrider Machine Strike 
Exclusive Photo Mode pose και face paint
Ψηφιακό Soundtrack
Ψηφιακή έκδοση του The Sunhawk, της πρώτης γραφικής νουβέλας του Horizon Zero Dawn

Regalla Edition - 250€ (PS4 και PS5)

File Attachment:


Horizon Forbidden West (Digital) εκδόσεις για PS4 και PS5
Horizon Forbidden West SteelBook
Download code για το παιχνίδι που θα σας δοθεί μέσω voucher.
Custom αγάλματα Tremortusk με Regalla theme και Aloy
Replica Focus και custom stand
2 Art Print Cards
Replica Sunwing and Clawstrider Machine Physical Strike
Mini Art Book
Πάνινος χάρτης
2 Special Outfits (Carja Behemoth Elite και Nora Thunder Elite)
2 Special Weapons (Carja Behemoth Short Bow και Nora Thunder Sling)
In-game Resources Pack που δίνουν ammunition, potions και travel packs
In-game Apex Clawstrider Machine Strike 
Exclusive Photo Mode pose και face paint
Ψηφιακό Soundtrack
Ψηφιακή έκδοση του The Sunhawk, της πρώτης γραφικής νουβέλας του Horizon Zero Dawn

Το Horizon Forbidden West θα κυκλοφορήσει για PS4 και PS5 στις 18 Φεβρουαρίου 2022. 

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Sep 2021 03:43 #255229 by Stathis Moose Stathopoulos
Η Sony δεν προσφέρει upgrade του Horizon Forbidden West από το PS4 στο PS5 στην απλή έκδοση



Θα πρέπει να αγοράσετε εξ αρχής την Digital Deluxe ή την Regalla Edition.

Με την αποκάλυψη των συλλεκτικών εκδόσεων του Horizon Forbidden West, μάθαμε επίσης ότι η Sony δεν προσφέρει upgrade της έκδοσης από το PS4 στο PS5 , στην απλή έκδοση του παιχνιδιού. Κοινώς, αν αγοράσετε την απλή έκδοση του Horizon Forbidden West για PS4 και στο μέλλον αγοράσετε PS5, τότε δεν θα μπορείτε να παίξετε την έκδοση του PS5 και να εκμεταλλευτείτε τις δυνατότητες της κονσόλας.

Το upgrade του παιχνιδιού θα ισχύει μόνο στην Digital Deluxe Edition ή στην Regalla Edition και όχι στην απλή έκδοση. Αν δηλαδή στο μέλλον αποκτήσετε PS5 και κάνετε το λάθος να αγοράσετε την απλή έκδοση, τότε θα πρέπει είτε να το παίξετε με τα γραφικά που έχει στο PS5, είτε να αγοράσετε το παιχνίδι από την αρχή.

Καλό θα είναι όσοι σκέπτεστε να αγοράσετε PS5 στο μέλλον, να αγοράσετε εξ αρχής την Digital Deluxe Edition ή την Regalla Edition.

Δείτε αναλυτικά τις Collector's Editions του Horizon Forbidden West.

Η Digital Deluxe Edition θα κοστίζει 20 ευρώ ακριβότερα από την απλή έκδοση για PS4.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Sep 2021 13:01 #255237 by Aνέστης Αδαμίδης
Επειδή πρόσφατα ολοκλήρωσα το πρώτο παιχνίδι, εννοείται ότι θα αποκτήσω και το δεύτερο. Τώρα, η Regala φαίνεται λίγο δυσπρόσιτη, αλλά θα κάνω λίγη οικονομία επιπλέον. Πιστεύω αξίζει να μπει στη συλλογή.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Sep 2021 17:04 #255243 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Horizon Forbidden West

Επειδή πρόσφατα ολοκλήρωσα το πρώτο παιχνίδι, εννοείται ότι θα αποκτήσω και το δεύτερο. Τώρα, η Regala φαίνεται λίγο δυσπρόσιτη, αλλά θα κάνω λίγη οικονομία επιπλέον. Πιστεύω αξίζει να μπει στη συλλογή.

Εγώ πήρα πλατίνα στο πρώτο. Βέβαια είναι από τα παιχνίδια που ενώ στην αρχή δεν μου άρεσαν, τελικά το ολοκλήρωσα 100 % .

Το επόμενο λογικά θα αγοραστεί αλλά όχι day one. Με βλέπω να το παίρνω το 2023 ή 2024. Θα δούμε . Δεν είμαι τρελαμένος ώστε να βιαστώ. 

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Sep 2021 00:42 #255253 by Aνέστης Αδαμίδης

Επειδή πρόσφατα ολοκλήρωσα το πρώτο παιχνίδι, εννοείται ότι θα αποκτήσω και το δεύτερο. Τώρα, η Regala φαίνεται λίγο δυσπρόσιτη, αλλά θα κάνω λίγη οικονομία επιπλέον. Πιστεύω αξίζει να μπει στη συλλογή.

Εγώ πήρα πλατίνα στο πρώτο. Βέβαια είναι από τα παιχνίδια που ενώ στην αρχή δεν μου άρεσαν, τελικά το ολοκλήρωσα 100 % .

Το επόμενο λογικά θα αγοραστεί αλλά όχι day one. Με βλέπω να το παίρνω το 2023 ή 2024. Θα δούμε . Δεν είμαι τρελαμένος ώστε να βιαστώ. 
Λογικό, κι εγώ συνήθως έτσι κάνω στα παιχνίδια. Αλλά ένεκα οι συλλεκτικές και η τρέλα μου με τα αγαλματάκια, γι' αυτό μόνο θα πάω day one και preorder. Οι συλλεκτικές φεύγουν αέρας. Και είναι κρίμα για μια τόσο όμορφη συλλεκτική.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Sep 2021 11:28 #255255 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Horizon Forbidden West

Επειδή πρόσφατα ολοκλήρωσα το πρώτο παιχνίδι, εννοείται ότι θα αποκτήσω και το δεύτερο. Τώρα, η Regala φαίνεται λίγο δυσπρόσιτη, αλλά θα κάνω λίγη οικονομία επιπλέον. Πιστεύω αξίζει να μπει στη συλλογή.

Εγώ πήρα πλατίνα στο πρώτο. Βέβαια είναι από τα παιχνίδια που ενώ στην αρχή δεν μου άρεσαν, τελικά το ολοκλήρωσα 100 % .

Το επόμενο λογικά θα αγοραστεί αλλά όχι day one. Με βλέπω να το παίρνω το 2023 ή 2024. Θα δούμε . Δεν είμαι τρελαμένος ώστε να βιαστώ. 
Λογικό, κι εγώ συνήθως έτσι κάνω στα παιχνίδια. Αλλά ένεκα οι συλλεκτικές και η τρέλα μου με τα αγαλματάκια, γι' αυτό μόνο θα πάω day one και preorder. Οι συλλεκτικές φεύγουν αέρας. Και είναι κρίμα για μια τόσο όμορφη συλλεκτική.

Μια συλλεκτική κοστίζει πολύ ακριβά...περίπου όσο μια κονσόλα...δύσκολο να δώσω τόσα πολλά ποτέ μου για παιχνίδι. Δεν ξέρω αν μου την δώσει και αγοράσω κάποιο αγαλματάκι κάποια στιγμή στο μέλλον ξεχωριστά, αλλά δεν συνηθίζω να δίνω τόσα γιατί είμαι προσεκτικός ως πρός που ξοδεύω και δεν κάνω σπατάλες για πράγματα που μπορεί να μετανιώσω.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Sep 2021 19:07 #255263 by Aνέστης Αδαμίδης

Επειδή πρόσφατα ολοκλήρωσα το πρώτο παιχνίδι, εννοείται ότι θα αποκτήσω και το δεύτερο. Τώρα, η Regala φαίνεται λίγο δυσπρόσιτη, αλλά θα κάνω λίγη οικονομία επιπλέον. Πιστεύω αξίζει να μπει στη συλλογή.

Εγώ πήρα πλατίνα στο πρώτο. Βέβαια είναι από τα παιχνίδια που ενώ στην αρχή δεν μου άρεσαν, τελικά το ολοκλήρωσα 100 % .

Το επόμενο λογικά θα αγοραστεί αλλά όχι day one. Με βλέπω να το παίρνω το 2023 ή 2024. Θα δούμε . Δεν είμαι τρελαμένος ώστε να βιαστώ. 
Λογικό, κι εγώ συνήθως έτσι κάνω στα παιχνίδια. Αλλά ένεκα οι συλλεκτικές και η τρέλα μου με τα αγαλματάκια, γι' αυτό μόνο θα πάω day one και preorder. Οι συλλεκτικές φεύγουν αέρας. Και είναι κρίμα για μια τόσο όμορφη συλλεκτική.

Μια συλλεκτική κοστίζει πολύ ακριβά...περίπου όσο μια κονσόλα...δύσκολο να δώσω τόσα πολλά ποτέ μου για παιχνίδι. Δεν ξέρω αν μου την δώσει και αγοράσω κάποιο αγαλματάκι κάποια στιγμή στο μέλλον ξεχωριστά, αλλά δεν συνηθίζω να δίνω τόσα γιατί είμαι προσεκτικός ως πρός που ξοδεύω και δεν κάνω σπατάλες για πράγματα που μπορεί να μετανιώσω.
Αφού τις γράφει τις τιμές για τις συλλεκτικές. 200€ η μία και 250€ η Regalla. Αν μιλάς για κονσόλες PS4/One X τότε ναι, το καταλαβαίνω ότι το κόστος είναι πολύ μεγάλο. Αλλά το Horizon βλέπω ότι φτιάχνεται για το 5 περισσότερο, οπότε το κόστος είναι άλλο. Εντάξει, εγώ όπως είπα παίρνω και καμιά συλλεκτική έτσι για την ιστορία, είναι όμορφες μερικές. Η Regalla για μένα είναι μια συλλεκτική που αξίζει να αποκτήσεις. Όπως ήταν και το Dishonored 2. Αλλά το Horizon, επειδή το τερμάτισα και live on Twitch, το έχω πιο πρόσφατο και μου άρεσε πάρα πολύ σαν ιστορία.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification