Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Dark Souls III

04 Dec 2015 18:53 #172310 by Τάσος Νικολακόπουλος
Οι ημερομηνίες κυκλοφορίας είναι πλέον γνωστές για το Dark Souls 3. Μπορείτε να διαλέξετε απο τρείς εκδόσεις, τις Day One, Collector's και Prestige. Διαβάστε περισσότερα στην σχετική είδηση.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Dec 2015 21:01 #173672 by Παναγιώτης Τσιάτσος
Από τις πλέον προσιτές για πολυαναμενόμενους τίτλους το τελευταίο διάστημα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Feb 2016 21:11 - 08 Feb 2016 21:16 #176521 by Αντώνης Δελησάββας
Η Bandai Namco και η From Software έδωσαν στο φως της δημοσιότητας το opening cinematic του Dark Souls III.

Στο βίντεο θα πάρετε μια γεύση από το lore του Dark Souls III, ενώ θα δείτε και μερικούς από τους χαρακτήρες που θα συναντήσετε στις περιπλανήσεις σας στον κόσμο του Lothric. Ειλικρινά, ένας από τους τίτλους που περιμένω πως και πως να πιάσω στα χέρια μου.

"Stand in the ashes of a trillion dead souls and ask the ghosts if honour matters. The silence is your answer".
(Javik - Mass Effect 3)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Feb 2016 13:31 #177111 by Στέφανος Λέγος
Δείτε το νέο gameplay τρέιλερ του Dark Souls III.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Mar 2016 17:58 #178798 by Στέφανος Λέγος
Είδατε το τελευταίο gameplay βίντεο διάρκειας 30' από την έκθεση SXSW Gaming 2016;
Αν όχι δείτε το:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Apr 2016 14:19 #179330 by Μάνος Γρυπάρης
Την προηγούμενη εβδομάδα ανεβάσαμε το πρώτο μας gameplay video για το Dark Souls 3.



Βρήκα αρκετές ομοιότητες στα γραφικά σε σχέση με προηγούμενα games της From Software. Ευχάριστη η επαναφορά του mana bar από το Demon's Souls και της εκτενέστερης χρήσης μαγείας. Υπάρχουν επίσης αρκετές επιρροές απ' το Bloodborne.

Έχοντας παίξει αρκετές ώρες το βρήκα σαφώς πιο δύσκολο από τα προηγούμενα. Το προτείνω σε όσους έχουν εμπειρία στη σειρά Dark Souls. Εγώ έχω μία μικρή προς ικανοποιητική εμπειρία αλλά μην έχοντας τερματίσει προηγούμενο κεφάλαιο της σειράς καταλαβαίνετε ότι είχα θέμα.

Το review του Παντελή θα ανέβει σήμερα.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Apr 2016 16:38 #179335 by Παντελής Δασκαλέλος
Dark Souls III review

To review του Dark Souls III ανέβηκε πριν από λίγες ώρες στο GameWorld, οπότε όσοι επιθυμείτε να το διαβάσετε δεν έχετε παρά να κάνετε κλικ στο παραπάνω link.

H σειρά Dark Souls αποτελεί μια από τις αγαπημένες μου και όπως είναι φυσικό περίμενα την έλευση του τρίτου κεφαλαίου της με αγωνία. Κατά την ταπεινή μου άποψη το Dark Souls III δανείζεται πολλά στοιχεία από τους προκατόχους του, από το Demon's Souls και το Bloodborne και τα παρουσιάζει κάτω από το δικό του πρίσμα. Επίσης είναι σαφώς πιο δύσκολο από τους προκατόχους του για δύο κυρίως λόγους. Ο πρώτος είναι ότι ακόμη κι αν μπλοκάρετε δέχεστε damage, οπότε θα πρέπει ή να κάνετε dodge ή να κάνετε parry. Φυσικά οι spellacasters και οι χαρακτήρες που δεν φοράνε βαρύ armor δεν επηρεάζονται πολύ από τον συγκεκριμένο μηχανισμό, εντούτοις αν προτιμάτε ένα πιο tanky build είναι δεδομένο ότι θα πρέπει να αναθεωρήσετε τον τρόπο με τον οποίο παίζατε μέχρι στιγμής. Ο δεύτερος σχετίζεται με την απουσία των θεραπευτικών items, κάτι που σημαίνει ότι θα πρέπει να βασιστείτε στα estus flasks για να αναπληρώσετε τα hit points σας.

Παρά τα δεκάδες θετικά στοιχεία βέβαια το Dark Souls III παρουσιάζει κάποια σημαντικά ελαττώματα. Το κυριότερο εξ' αυτών αφορά τον τεχνικό τομέα, καθώς χωρίς να υπάρχει σημαντική διαφορά στα γραφικά, το frame rate στις κονσόλες δεν ξεπερνά τα 30fps και μάλιστα αρκετές φορές παρατηρούνται πτώσεις κάτω από αυτό το όριο. Το δεύτερο ελάττωμα, το οποίο ενδεχομένως να μην απασχολήσει μια μεγάλη μερίδα παικτών αφορά την απουσία νέων μηχανισμών στο gameplay. Πρακτικά αν εξαιρέσουμε τα weapon skills το Dark Souls III είναι σχεδόν ίδιο με τους προκατόχους του, αλλά και το Demon's Souls που κυκλοφόρησε πριν από επτά χρόνια. Με δεδομένο ότι μέσα σε δύο χρόνια έχουμε Dark Souls II, Bloodborne και το Scholar of the First Sin είναι να λογικό να έχει επέλθει κορεσμός. Προσωπικά θεωρώ ότι η σειρά έχει μείνει στάσιμη και ειλικρινά εύχομαι να μην δούμε ένα Dark Souls 4 με το ίδιο gameplay την προσεχή άνοιξη.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Apr 2016 16:52 - 04 Apr 2016 16:53 #179336 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Dark Souls III
Τελικά το παιχνίδι που το σύγκρινα με το Skyrim λόγω του Gothic κλίματος ήταν το Bloodborne.Οπότε ευχαριστώ που μου το θύμισες.Το Dark Souls φαίνεται ενδιαφέρον παιχνίδι αλλά επειδή δεν έχω ασχοληθεί με τα προηγούμενα σκέφτομαι να τσεκάρω το Dark Souls 2 πρώτα.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification