Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

The Witcher 3 : Wild Hunt

03 Mar 2019 22:42 - 03 Mar 2019 22:43 #223781 by Blood Prince

Aliengoa wrote: Εμπρός καλή μου βαλλίστρα


Το συγκεκριμένο όπλο δεν μου αρέσει καθόλου μα καθόλου...προτιμώ το κολύμπι...για το επίτευγμα της τοξοβολίας θα το δοκιμάσω στο just the story και όλα φίνα.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Mar 2019 03:01 - 04 Mar 2019 03:03 #223783 by Βασίλης Σπετσιέρης
Δεν χρειάζεται 2 playthroughs για τα trophies δυσκολίας. Αν το τερματίσεις στο Death March, παίρνεις όλα τα τρόπαια.
Έχω πάρει το platinum σε 3 διαφορετικές εκδόσεις (vanilla, GOTY, complete edition) και στις 3 τα difficulty trophies ήταν stackable.
Βασικά δεν έχω παίξει ποτέ σε δυσκολία κάτω του Death March στο main game.Για τα 50 headshots, αν κατεβάσεις την δυσκολία θα έχεις περισσότερο χρόνο να σημαδέψεις.Αλλά από την άλλη θα πεθαίνουν με την μία ακόμα και αν δεν κάνεις headshot.Το καλύτερο είναι να μην κάνεις clear το bandit camp στο Devil's Pit. Για κάποιο λόγο, δεν μπορούν να σε ακολουθήσουν εκτός του camp (υπάρχει αόρατος τοίχος) οπότε τους προκαλείς και κάνεις farm σε εκείνο το σημείο ακόμα και στο Death March

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Mar 2019 03:16 #223890 by Blood Prince

Sephiroth wrote: Βασικά δεν έχω παίξει ποτέ σε δυσκολία κάτω του Death March στο main game


Εύγε ! Εγώ στο Sword and Story το έβρισκα δύσκολο στην αρχή,ίσως επειδή ήμουν χαμηλό level αλλά και τώρα το θεωρώ ικανοποιητικό στο βαθμό δυσκολίας.

Σκέφτομαι κάποια στιγμή σε δεύτερο playthrough να το δοκιμάσω και στο Blood on the Broken Bones αλλά για Death March μάλλον θα τα βρω σκούρα.

Αν όλα πάνε καλά στο Blood on the Broken Bones , βλέπουμε.

Για την ώρα παίζω Blood and Wine στο Sword and Story.

Τα ερωτηματικά στην θάλασσα των Skellige τα παράτησα.Πολύ βαρετά.Ο μοναδικός χάρτης που άφησα με ερωτηματικά είναι.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Mar 2019 13:18 - 09 Mar 2019 13:24 #223910 by Blood Prince
Παίζω το Blood and Wine Sword and Story και μου έχει σπάσει τα νεύρα....σοβαρά τώρα ; Αυτά τα RPG είναι τόσο ωραία αλλά την ίδια στιγμή και τόσο δύσκολα που την άλλη φορά σκέφτομαι να αγοράσω ένα πιο χαλαρωτικό παιχνίδι.Δεν είναι και οτι καλύτερο,ότι παιχνίδι έχω να είναι δύσκολο.Το Shadow of the Tomb Raider φαίνεται μια χαλαρή λύση.

Κάποιοι το παίζουν έξυπνοι λέγοντας πως παίζουν Death March...εγώ δεν γουστάρω να χάνω συνέχεια,και ακόμα και το Sword and Story μου φαίνεται αρκετά εκνευριστικό κάποιες φορές...θα το τερματίσω φυσικά όπως έκανα και με το Bloodborne όπου θα πάρω και το Platinum αλλά όταν ότι παίξω είναι δύσκολο εκτός από εκνευριστικό καταντά και βαρετό.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Mar 2019 16:10 - 09 Mar 2019 16:16 #223915 by Blood Prince
Τελικά τα βγάζω πέρα και ασχολούμαι πρώτα με τα quests που είναι πιο κοντά στο level μου καθώς είμαι level 41 και υπάρχουν quests level 36 ! Εξαίρεση ήταν το Fist Fight που ήταν level 40 αλλά δεν είδα κανένα νέο Trophy....btw μου αρέσει αρκετά και το σπίτι του Geralt στο Corvo Bianco xD Περιμένω Yennefer αργότερα εκεί xD

*Αυτό που με λυπεί είναι πως η Yennefer (ή Triss,Ciri,Dandelion ανάλογα με τις επιλογές) θα έρθει στο Corvo Bianco πρός στο τέλος όταν ήδη θα έχω τελειώσει το story γι'αυτό θα αφήσω κάποια quests και μετά το τέλος.Θα μπορούσαν οι Developers να την πρόσθεταν πιο πρίν.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Mar 2019 19:43 #223923 by Astro
Replied by Astro on topic The Witcher 3 : Wild Hunt
Έχουν περάσει τόσα χρόνια από την κυκλοφορία του και παίζω ακόμα, τα αξίζει τα λεφτά του.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Mar 2019 20:28 - 09 Mar 2019 20:34 #223924 by Blood Prince

Astro wrote: Έχουν περάσει τόσα χρόνια από την κυκλοφορία του και παίζω ακόμα, τα αξίζει τα λεφτά του.


Από την GOTY και το Blood and Wine δεν πρέπει να έχουν συμπληρωθεί τρία χρόνια καλά καλά.Δεν είναι και παλιό.

Εγώ πάντως το Blood and Wine το παίζω για πρώτη φορά τώρα !

Το βασικό παιχνίδι βέβαια κυκλοφόρησε 2015 αλλά η GOTY 29 Αυγούστου 2016 και το Blood and Wine 31 Mαϊου 2016.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

The following user(s) said Thank You: Astro

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Mar 2019 03:49 - 10 Mar 2019 03:58 #223929 by Blood Prince
Τα γραφικά και το περιβάλλον (απεικόνιση σταφυλιών κ.λ.π) στο Blood and Wine είναι πραγματικά εκπληκτικά ,καλύτερα από το υπόλοιπο παιχνίδι.

Επιπλέον το σπίτι του Geralt φοβερό.Ετσι όπως το κάνουν με τις αφίσες και τα trophy στα ράφια αλλά και την συντροφιά στο τέλος,θα το τερματίσω και δεν θα θέλω να χάσω το save με το σπίτι στο full...........

Από τα side quests κάποια έχουν ενδιαφέρον και κάποια άλλα είναι κάπως βαρετά αλλά θα τα κάνω όλα.

Το προτέρημα του βασικού παιχνιδιού ήταν το Main Story καθώς η αναζήτηση Ciri με ιντρίγκαρε περισσότερο κατά τα άλλα το Blood and Wine είναι επίσης εκπληκτικό.

Ανεβάζω κάποιες φωτό.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:
The following user(s) said Thank You: Astro

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Mar 2019 13:44 - 16 Mar 2019 13:47 #224115 by Blood Prince
Θυμάμαι όταν έπαιζα το βασικό παιχνίδι ,πως είχα καρφωθεί στην TV να τα κάνω όλα.

Τώρα έχω χορτάσει σε τέτοιο βαθμό που το Blood and Wine μου φαίνεται βαρετό.Μόλις βρίσκω ένα νέο quest λέω και άλλο ; Αγγαρεία μου φαίνονται.Θέλω να τα τελειώνω να ξεμπερδεύω να νιώσω την ικανοποίηση πως τα έκανα όλα.Οσα λιγότερα,τόσο το καλύτερο.

Επιπλέον το Main Story στο Blood and Wine μου είναι αδιάφορο,όμως θέλω να το τελειώσω για να συναντήσω Yennefer το τέλος.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Mar 2019 22:23 #224143 by Blood Prince

Blood Prince wrote: Θυμάμαι όταν έπαιζα το βασικό παιχνίδι ,πως είχα καρφωθεί στην TV να τα κάνω όλα.

Τώρα έχω χορτάσει σε τέτοιο βαθμό που το Blood and Wine μου φαίνεται βαρετό.Μόλις βρίσκω ένα νέο quest λέω και άλλο ; Αγγαρεία μου φαίνονται.Θέλω να τα τελειώνω να ξεμπερδεύω να νιώσω την ικανοποίηση πως τα έκανα όλα.Οσα λιγότερα,τόσο το καλύτερο.

Επιπλέον το Main Story στο Blood and Wine μου είναι αδιάφορο,όμως θέλω να το τελειώσω για να συναντήσω Yennefer το τέλος.


Σήμερα ασχολήθηκα μόνο με το Main Story και έφτασα στο Capture the Castle.

Δεν είναι τόσο αδιάφορο όσο πίστευα,καθώς με απορρόφησε,αλλά θα επιμείνω πως θεωρώ τα side quests στο expansion υπερβολικά πολλά σε σημείο που έφτασα Level 47 και παράτησα Level 37 side quests καθώς δεν μου τραβούσαν το ενδιαφέρον.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification