Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Dark Souls ΙΙ

07 Oct 2016 15:22 - 07 Oct 2016 23:17 #188499 by Dimitris
Replied by Dimitris on topic Dark Souls 2
Καλησπέρα! Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να παίξω online το DS 2 στο PC; Έχω λιώσει το παιχνίδι 2 φορές από την αρχή, αλλά σε κάποιο σημείο, αν δεν παίξεις online, απλά δεν λέει να παίζεις άλλο. Ευχαριστώ!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Oct 2016 23:25 #188513 by Πιέρρος Φουστέρης

Dimpsy wrote: Καλησπέρα! Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να παίξω online το DS 2 στο PC; Έχω λιώσει το παιχνίδι 2 φορές από την αρχή, αλλά σε κάποιο σημείο, αν δεν παίξεις online, απλά δεν λέει να παίζεις άλλο. Ευχαριστώ!


Η σχετική σελίδα στο Wiki του παιχνιδιού θα σου λύσει όλες τις απορίες για το multiplayer. Τσέκαρε την.

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Dec 2016 15:50 - 04 Dec 2016 15:52 #190256 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Dark Souls 2
Παίδες μιλάμε το Scholar of the first sin είναι απλά φοβερό.Δεν έχω ασχοληθεί ούτε με το πρώτο Dark Souls ούτε με το Dark Souls 2.

Αγόρασα κατευθείαν το remaster σε retail,και πραγματικά έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος και δεν πήγαν στράφι τα λεφτά που έδωσα.

Αρχικά πίστευα πως ήταν ακατόρθωτο παιχνίδι και τα βρήκα σκούρα αλλά τελικά είναι αρκετά εθιστικό και απο την στιγμή που έμαθα κάποια πράγματα το βρίσκω πολύ ωραίο και δεδομένου πως είναι και μεγάλο σε διάρκεια ειδικά μαζί με τα DLC ότι καλύτερο.

Απορώ πως υπάρχουν ορισμένοι που θέλουν να παίξουν και online και το έχουν τερματίσει και δύο φορές. Εχω παίξει 120 ώρες και είμαι ακόμα στην αρχή.Πιστεύω πως η διάρκεια είναι αρκετά ικανοποιητική για να το απολαύσει κάποιος και με το παραπάνω καθώς το παιχνίδι είναι τεράστιο.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Dec 2016 17:29 #190999 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Δείτε το χθεσινό X-Mas Livestream με τον Μάνο Γρυπάρη και τον Αριστοτέλη Ζησιμόπουλο να παίζουν Dark Souls 2 όπου για κάθε death ο Αριστοτέλης έπινε ένα ποτηράκι κρασί! Τρέξιμο, boss fights και κρασί με μεζέδες!
Δείτε το υπόλοιπο πρόγραμμα των live .
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Dec 2017 17:52 #209054 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Dark Souls 2 level editor

Ένας modder δημιούργησε έναν level editor για το Dark Souls 2, ο οποίος σας δίνει την δυνατότητα ακόμα και να αφαιρέσετε όλους τους εχθρούς από το παιχνίδι. Με τον SotFS Level Editor μπορείτε να επεξεργαστείτε τα αρχεία του Dark Souls 2 και να μεταφέρετε, να προσθέσετε ή να αφαιρέσετε εχθρούς από τα levels του παιχνιδιού.

Για την ώρα, δεν σας δίνει την δυνατότητα να παρέμβετε στον σχεδιασμό των ίδιων των levels, παρόλα αυτά μπορείτε να φέρετε το παιχνίδι στα μέτρα σας και να το κάνετε πιο εύκολο ή και πιο δύσκολο. Μελλοντικά θα σας επιτρέπει επίσης να προσθέσετε ή να μεταφέρετε αντικείμενα.

Κατεβάστε τον SotFS Level Editor κάνοντας κλικ εδώ.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Aug 2018 12:03 - 03 Aug 2018 12:15 #216433 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Dark Souls 2
Μετά από 600 ώρες έχοντας τερματίσει το παιχνίδι δύο φορές μαζί με τα DLC έχω να πω πως αν εξαιρέσουμε κάποια bosses στα DLC Crown of the Sunken King και Crown of the Old Iron king το παιχνίδι δεν είναι τόσο δύσκολο όσο πίστευα.Βέβαια η πρώτη μου εμπειρία με την σειρά ήρθε με το remaster οπότε ήταν λογικό να μου φαινόταν δυσκολότερο απ'ότι πραγματικά ήταν.

Από τα achievements έχω 35 στα 38 δηλαδή δεν έχω καταφέρει τα Master of Miracles και Master of Pyromancies.Για το πρώτο θα πρέπει να κερδίσω την Licia και καθώς είχα χρησιμοποιήσει Bonfire Ascetics είναι αρκετά δύσκολο καθώς ανέβηκε το επίπεδο δυσκολίας και για το δεύτερο στην remaster έκδοση θα πρέπει να βρω Pyromancies και από τa DLC και να κερδίσω και τον Sir Alonne.Το θεωρώ το δυσκολότερο achievement στο παιχνίδι.Επιπλέον θα πρέπει να ξεκινήσω και NG++(3) και βαριέμαι αρκετά να το ξαναξεκινήσω από την αρχή έχοντας τερματίσει το παιχνίδι δύο φορές.

btw Εχοντας ολοκληρώσει σχεδόν τα πάντα πειραματίστηκα στο NG+ με τα flames στο Mansion στην Majula .Συνήθως έχουν κιτρινωπό χρώμα αλλά έχω παρατηρήσει πως αν κερδίσω ένα boss και πιο συγκεκριμένα Old One 10 φορές χρησιμοποιώντας Bonfire Ascetics το χρώμα αλλάζει σε Μπλέ !

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 May 2019 22:06 - 10 May 2019 22:12 #225075 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Dark Souls 2
Δείτε κάποια βίντεο που έχω ανεβάσει :

Τα πρώτα τρία αφορούν τον διάλογο με τον King Vendrick μετά την κατάκτηση και των τριών crowns :








Τα άλλα δύο αφορούν τα δύο εναλλακτικά endings :






Και μια φωτό :

gameworld.gr/forum/attachment/9201

Κρίμα που έχω χάσει τα saves...είχα πωρωθεί τόσο με το συγκεκριμένο παιχνίδι που σκέφτομαι το καλοκαίρι που θα έχω χρόνο να το λιώσω από το μηδέν,παρόλο που έχω κατακτήσει όλα τα achievements.Για μένα είναι καλύτερο από το Bloodborne.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Dec 2023 02:09 #274338 by Μάνος Γρυπάρης
Η FromSoftware θα καταργήσει τους online servers του Dark Souls 2 για PS3 και Xbox 360, για όσους το παίζουν μέχρι και σήμερα. Η κατάργηση θα γίνει στις 31 Μαρτίου 2024 και ώρα 15:00.

Ασφαλώς οι κάτοχοι των δύο αυτών κονσολών θα μπορείτε να συνεχίζετε να το παίζετε offline. Η FromSoftware ευχαρίστησε πάντως όσους παίζουν το Dark Souls 2.

Το παιχνίδι συνεχίζει να υποστηρίζει online multiplayer στις πιο σύγχρονες κονσόλες.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification