Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

E3 2017

15 Jun 2017 18:57 #200014 by Πιέρρος Φουστέρης
E3 2017: Η Sony έχει exclusives που δεν έδειξε στην E3!
Με την press conference της Sony στην Ε3 να έχει ολοκληρωθεί, αρκετοί gamers δήλωσαν δυσαρεστημένοι για την έλλειψη τίτλων και πολλών ανακοινώσεων. Παρόλα αυτά, ένα βίντεο-συνέντευξη του Shuhei Yoshida έρχεται να αλλάξει λίγο τα γεγονότα. Συγκεκριμένα ο Shuhei Yoshida δηλώνει πως υπάρχουν πράγματα που η εταιρεία δεν έδειξε επίτηδες. Η Sony επέλεξε να μην κάνει όλες τις ανακοινώσεις της στην φετινή Ε3 και τις κρατάει για αργότερα το 2017. Δείτε το βίντεο παρακάτω:



Αυτή η δήλωση από την Sony σίγουρα χαροποιεί καθώς μας δείχνει πως έχει και άλλους άσσους στο μανίκι της και μάλιστα προς ανακοίνωση. Η Sony συνηθίζει να κρατάει ορισμένα "διαμάντια" για το PlayStation Experience, το δικό της event που διεξάγεται Δεκέμβρη. Φυσικά πριν από αυτό, υπάρχει η Gamescom τον Αύγουστο και άλλες μικρότερες εκθέσεις στις οποίες η Sony δεν έχει μεγάλη παρουσία. Αναμένουμε περισσότερα λοιπόν προς το τέλος του χρόνου.

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister
The following user(s) said Thank You: Αγγελική Γοργορίνη

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Jun 2017 21:23 - 15 Jun 2017 21:25 #200019 by Πιέρρος Φουστέρης
Battlefield streamer κάνει πρόταση γάμου στην E3!



Ο Battlefield Streamer MugsTV έκανε πρόταση γάμου στην κοπέλα του την ώρα του livestream του EA Play event, κατά την διάρκεια της E3 2017.

Η κίνηση ήταν συμβολική μιας και το ζευγάρι γνωρίστηκε όταν έπαιζε Battlefield. Ο MugsTV έκανε την πρόταση σε συννενόηση με την EA καθώς έβαλε ένα δαχτυλίδι μέσα σε ένα ξύλινο Battlepack. Το livestream παρακολουθούσε δεκάδες χιλιάδες κόσμου και φυσικά η κοπέλα του εμφανώς συγκινημένη δέχτηκε την πρόταση.


1 εκατομμύριο δολάρια σε δωρεές από την EA!



Κατά την διάρκεια της συνέντευξης τύπου της στην E3 2017, η Electronic Arts ανακοίνωσε δωρεά ύψους ενός εκατομμυρίου δολαρίων για την υποστήριξη κατά του bullying.

Η δωρεά έγινε στα πλαίσια του Play to Give event της EA που διεξήχθη το διάστημα 2-4 Ιουνίου, στο οποίο οι gamers πήραν μέρος για να πραγματοποιήσουν in-game challenges, με σκοπό να ανεβάσουν το ποσό της δωρεάς. Ο διευθύνων σύμβουλος της EA, Andrew Wilson, δήλωσε: "Όλοι εσείς, οι εκατομμύρια παίκτες μας εκεί έξω, δείξατε την υποστήριξή σας. Πάνω από 5,7 εκατομμύρια ενεργοί παίκτες συμμετείχατε στα in-game challenges του Play to Give, στο διάστημα 2-4 Ιουνίου και σας ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας".

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Jun 2017 21:24 #200020 by Γιάννης Μοσχονάς
Από τα όσα πρόλαβα να παρακολουθήσω έως τώρα στην φετινή E3 πωρώθηκα άγρια με το νέο God of War, με το Shadow of the Colossus, το θεικό Battlefront 2 και τους σκληροπυρηνικούς τίτλους της Devolver, επιφυλλάσσομαι για τα υπόλοιπα που δεν έχω δει ακόμα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Jun 2017 23:23 - 15 Jun 2017 23:24 #200034 by Πιέρρος Φουστέρης
E3 2017: Όλες οι cringe στιγμές!



Παραδεχτείτε το. Η φετινή E3 έβγαλε περισσότερο γέλιο από κάθε άλλη!

Από τα πρώτα λεπτά της EA press conference, το κόλλημα στην κάμερα του YouTuber Jesse Wellens, η έναρξη της συνέντευξης τύπου της Ubisoft με το ατελείωτο cringe μεταξύ Miyamoto και Guillemot και οι ατελείωτες αμήχανες στιγμές του PC Gaming Show με τον Sean Plott και την Sonja Reid που σε κάνουν να το βλέπεις μέχρι τέλους.

Όλα αυτά είναι συγκεντρωμένα σε ένα βίντεο. Απολαύστε το:



Στην παραπάνω φωτογραφία βλέπετε τον Cristiano Ronaldo με τον Alex Hunter (οι οποίοι έπαιξαν στο τρέιλερ του Fifa 18) την ώρα του motion capture. Ο ηθοποιός που υποδύεται τον Alex Hunter λέγεται Tomiwa Edun και η Electronic Arts του έχει φτιάξει μέχρι και λογαριασμό στο Twitter (MrAlexHunter), ο οποίος εμφανίστηκε για ένα δευτερόλεπτο στο τρέιλερ της νέας έκδοσης.

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Jun 2017 00:06 #200041 by Marios Ntallaris
Replied by Marios Ntallaris on topic E3 2017
Η Bethesda ανακοίνωσε το Creation Club στα πλαίσια της press confetence της στην Ε3. Με βάση την ίδια τη Bethesda αυτό θα είναι ένα μέρος όπου ο κεθένας θα βρίσκει εύκολα mods πλήρως συμβατά με τα παιχνίδια της εταιρίας. Το μόνο κακό σε όλο αυτό είναι πως αυτά τα mods θα είναι επί πληρωμή.



Περισσότερα προφανώς στην είδηση ακριβώς εδώ .

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Jun 2017 12:18 #200047 by Παναγιώτης Πολυδεύκης

Mario07 wrote: Η Bethesda ανακοίνωσε το Creation Club στα πλαίσια της press confetence της στην Ε3. Με βάση την ίδια τη Bethesda αυτό θα είναι ένα μέρος όπου ο κεθένας θα βρίσκει εύκολα mods πλήρως συμβατά με τα παιχνίδια της εταιρίας. Το μόνο κακό σε όλο αυτό είναι πως αυτά τα mods θα είναι επί πληρωμή.



Περισσότερα προφανώς στην είδηση ακριβώς εδώ .


Ότι χειρότερο πραγματικά. Έχει γίνει σάλος στο ίντερνετ. Δεν μας τα λέει καθόλου καλά η Bethesda.
The following user(s) said Thank You: Βασιλης Γαλανος

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Jun 2017 14:06 #200048 by Αγγελική Γοργορίνη

Shikabane_Hime7 wrote:

Mario07 wrote: Η Bethesda ανακοίνωσε το Creation Club στα πλαίσια της press confetence της στην Ε3. Με βάση την ίδια τη Bethesda αυτό θα είναι ένα μέρος όπου ο κεθένας θα βρίσκει εύκολα mods πλήρως συμβατά με τα παιχνίδια της εταιρίας. Το μόνο κακό σε όλο αυτό είναι πως αυτά τα mods θα είναι επί πληρωμή.



Περισσότερα προφανώς στην είδηση ακριβώς εδώ .


Ότι χειρότερο πραγματικά. Έχει γίνει σάλος στο ίντερνετ. Δεν μας τα λέει καθόλου καλά η Bethesda.


Αν μου έλεγαν ότι πρόκειται για κάποιο ανέκδοτο, άνετα θα τους πίστευα. Δεν εξηγείται αλλιώς η τόσο άσχημη συνέντευξη τύπου της Bethesda. Εκτός κι αν μας ετοιμάζουν κάτι τρομερό και μας έριξαν στάχτη στα μάτια, τι να πω.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Jun 2017 19:54 - 17 Jun 2017 19:55 #200067 by Angel
Replied by Angel on topic E3 2017
Εντυπώσεις


Ο Μάνος μας μεταφέρει τις εντυπώσεις του για φετινή E3.Δείτε το βίντεο που ακολουθεί και μην ξεχάσετε να διαβάσετε το σχετικό Editorial για περισσότερες πληροφορίες.



Eπίσης ανακοινώθηκαν οι ημερομηνίες για την E3 2018 η οποία θα γίνει το διάστημα 12-14 Ιουνίου.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Jun 2017 23:01 - 16 Jun 2017 23:04 #200071 by Kίμωνας Κάργατζης
Χαίρομαι που είμαι από τους πρώτους που σχολιάζουν στο παρόν άρθρο μέτα και την επίσημη άποψη που "ανέβασε" ο Μάνος!
Γενικά πιστεύω όπως και πολλά άτομα που έχω συζητήσει πως η Ε3 2017 ήταν αρκετά "ρηχή"...Προσοχή όχι αδιάφορη, αλλά σε σχέση με τα προηγούμενα 2-3 χρόνια υστερούσε στις περισσότερες εταιρείες ανάπτυξης αυτό το WOW factor.
Μου άρεσαν EA, Ubisoft κυρίως για τη δύναμη των γραφικών αλλά και ως παιχνίδια ήταν ωραία. Top 2- AC Origins και Battlefront 2.
Μεγάλο fail για μένα η press conference της Microsoft, ειδικά έχοντας ως αβαντάζ την παρουσίαση νέας κονσόλας. Αρκετά παιχνίδια αδιάφορα, δε λέω και εγώ είμαι των indie και των ψαγμένων άλλα καλώς ή κακώς έχοντας οι περισσότεροι pc μπορούν να τα δοκιμάσουν και ας μην είναι σε 4Κ. Ούτε η Bethesda μου άρεσε γτ δεν παίζω καθόλου horor και ως αναφορά το wolfenstein προτιμώ κάτι σε Bioshock για FPS.
Κλείνοντας, ως αναφορά τις επιλογές κονσολών που έχουμε πλέον δεν θα πάρω θέση... Αν και το βίντεο είναι αντικειμενικό, στην πραγματικότητα η υποστήριξη μιας έναντι της άλλης καταλήγει πολλές φορές σε φαύλο κύκλο!!!
The following user(s) said Thank You: Μάνος Γρυπάρης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Jun 2017 23:50 #200072 by Νικηφόρος Μητράκος
Όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα και καλάθι... μινιατούρα.
Την περίμενα πως και πως την E3, κυρίως για τα Battlefront 2, God of War, Assassin's Creed: Origins και The Elder Scrolls VI. Τελικά, όλα τα παραπάνω με ικανοποίησαν, εκτός από την Bethesda που μου θύμισε εμένα όταν πήγα να δώσω μάθημα που δεν είχα ανοίξει βιβλίο και γέμισα 2 σελίδες με αερολογίες. Σκέτη απογοήτευση.

Μαζί με την Bethesda, απογοητεύτηκα και από την Microsoft. Πρακτικά, το μόνο που έκαναν ήταν η παρουσίαση της νέας τους κονσόλας. Τουλάχιστον, το κενό γέμισε η Ubisoft και - ντρέπομαι που θα το πω - η EA.

Άλλοι τίτλοι μου φάνηκαν εντελώς αδιάφοροι και απογοητευτικοί. Το Extinction για παράδειγμα, δεν έχει κάτι το φρέσκο, μου φαίνεται πως αυτά τα ogres τα έχω ήδη σφάξει 150000000 φορές σε άλλα games. Shadow of the Colossus, Metroid και άλλα είναι ξαναζεσταμένο φαγητό και δεν ενθουσιάζομαι.

Πάντως, ντροπή σου Bethesda. Λεφτά να σου δώσω θέλω και με κοροϊδεύεις κι απο πάνω.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification