Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Heroes of the Storm

18 Jun 2015 17:15 #162884 by Myrmidon
Replied by Myrmidon on topic Heroes of the Storm
Κανενα νεο πατριωτη; :blink:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Jun 2015 13:09 - 19 Jun 2015 13:10 #162954 by Αριστοτέλης Ζησιμόπουλος
Δείτε το νέο trailer για το mini-expanion του Heroes of the Storm, Eternal Conflict. Αρκετά καλοφτιαγμένο μπορώ να πω. Ειδικά στο τέλος που ποζάρουν όλοι οι κακοί και οι καλοί, ψιλο πορώθηκα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Jun 2015 10:39 - 21 Jun 2015 10:40 #163048 by Αριστοτέλης Ζησιμόπουλος
Κερδίστε ένα δωρεάν mount μέσα από το Team Builder! Η εφαρμογή θα σας ζητήσει να φτιάξετε μία ομάδα από φίλους σας στα social media και να τους αντιστοιχίσετε μερικά Traits. Όταν ολοκληρώσετε την διαδικασία θα σας δώσει έναν κωδικό τον οποίο μπορείτε να τον εξαργυρώσετε στο battle.net.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Jun 2015 03:08 - 26 Jun 2015 03:11 #163282 by Vasilis96
Replied by Vasilis96 on topic Heroes of the Storm
Καλησπερα,

Εδω και μια βδομαδα παιζω λιγο Hots αφου ενας φιλος μου απο την σχολη με επρηξε.Ειμαι λατρης των MOBA/ARTS(δεν ξερω καν ποια ειναι η διαφορα) και τα παιχνιδια που εχω παιξει πανε καπως ετσι Dota 1 -> LoL -> Smite -> Dota 2.Αρχικα να πω πως επειδη παιζω μια βδομαδα μονο μπορει να πεφτω εξω σε πολλα πραγματα επειδη δεν εχω εμπειρια.Παρακαλω διορθωστε με.

Η πρωτη εντυπωση ειναι καλη.Τα γραφικα ειναι πολυ ικανοποιητικα και συγκρινονται ανετα με αλλα παιχνιδια της κατηγοριας.

Gameplay:
1)Το πρωτο που παρατηρησα ειναι οτι μετα απο ενα παιχνιδι τα παντα γινονται απολυτα κατανοητα.Αν εχεις παιξει Dota/LoL δεν θα χρειαστει καθολου χρονος για να καταλαβεις τι παιζει στο παιχνιδι και αυτο σε ωθει να ξαναπαιξεις.
2)Αυτο που δεν μου αρεσε ιδιαιτερα ειναι το spam στα skills.Οι ρολοι και τα skills των παικτων ειναι εντελως μονοτονα και εντελως προδιεγραμμενα(στους ρολους παει αυτο τα ελληνικα μου μεσα).Να σπαμμαρω 1-2 skill σε ενα ολοκληρο game καθε 2-3 δευτερολεπτα το ειδα καπως βαρετο.
3)Δεν υπαρχει καθολου χωρος για mind-game.Ολο το παιχνιδι ειναι τα objectives.Ganks,rat κλπ δεν υπαρχουν και αυτο κανει το παιχνιδι ακομα πιο μονοτονο.Το παιχνιδι δεν επικεντρωνεται τοσο πολυ στην στρατηγικη αλλα στο timing.Κατι που μπορουν να σου προσφερουν σε μεγαλυτερο βαθμο νομιζω τα υπολοιπα παιχνιδια της κατηγοριας.
4)Εντυπωσιακη η πρωτοπορια με τις ικανοτητες.Μαρεσε παρα πολυ(αυτο με οδηγησε στο να παιξω και το 3ο παιχνιδι).
5)Εχασες 2 objectives???Πανω-κατω εχασες και το παιχνιδι.Δεν υπαρχει χωρος για comebacks καθολου.Πολυ κακο και πρεπει να το βελτιωσει η blizzard.
6)Μαρεσε πολυ που τα fights γινονται συνεχεια και στην κυριολεξια δεν μπορεις να πας τουαλετα/να στριψεις τσιγαρο.
7)Μετα απο μια βδομαδα νιωθεις οτι το παιχνιδι δεν εχει τιποτα ακομα να σου προσφερει εκτος κι αν πληρωσεις κανα 300αρι(ειπα να μην χτυπησω στα λεφτα αλλα νταξ).

Εχω την αισθηση πως το παιχνιδι επικεντρωνεται σε εντελως διαφορετικο κοινο απο το Lol/Dota.Στο hots θα παιξεις 20 λεπτα και τελος.Δεν θες παραπανω.Στο LoL αλλα κυριως στο dota αν ενα παιχνιδι διαρκει 20 λεπτα δεν σου αρεσει.Θες το παιχνιδι να παει Late στα 40 και 60 λεπτα αντιστοιχα για να το ευχαριστηθεις.

Γενικως περιμενω περισσοτερα απο την Blizzard.Νομιζα οτι θα παιξω και θα μεινω για λιγο ακομα αλλα δεν το βλεπω.Ο λογος που μπορει να παιζω που και που θα ειναι 2-3 φιλοι και οχι το παιχνιδι το ιδιο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Jun 2015 09:37 #163292 by Tony
Replied by Tony on topic Heroes of the Storm
Eγω ενα ματσακι επαιξα και το παιχνιδι μου φανηκε παρα πολυ απλο.Η ελλειψε items με προβληματισε καθως ετσι πιστευω το παιχνιδι γινεται λιγοτερο στρατηγικο και πιο πολυ ''χωσου-ανοιξε ολα τα skills-ο,τι σκοτωσες σκοτωσες-ψωφα''.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Jun 2015 14:58 #163307 by Τάσος Μαραγκός
5)Εχασες 2 objectives???Πανω-κατω εχασες και το παιχνιδι.Δεν υπαρχει χωρος για comebacks καθολου.
Λαθος γτ απλα παντα υπαρχει χρονος για να παρεις τα obj καθως βγαινουν συνεχεια.Επισης,εγω επαιξα το map με την αραχνη,δν πηραμε καθολου obj και ομως το πηραμε το matcaki.
Επισης,η ελλειψη items το κανει διαφορετικο και αυτη ειναι η ουσια του HOTS.Τελος,η blizz το εφτιαξε ετσι ωστε να μην ερθει το κοινο του lol,dota(ευτυχως μαμα Blizz) και νομιζω οτι απευθυνεται σε μεγαλυτερες ηλικες και σε ατομα με λιγο τερο χρονο.Τ games το λιγοτερο ειναι 20 λεπτα,αλλο ενα καλο σημειο.Στρατηγικη υπαρχει και θα το διαπιστωσεις αν συνεχισεις και παιξεις πιο σοβαρα το παιχνιδι και εχεις την δικη σου 5αδα.Το μεγαλυτερο λαθος ειναι το ΝΤΟΥ...Εκει εχεις 100% αποτυχια...
Δεν καταλαβα τι εννοεις να πληρωσεις ενα 300αρι???το game ειναι free,και πληρωνεις μονο για το 'ντυσιμο' των heroes...
Παιζω hots απο την αρχη της beta και με εχει κερδισει 100%...γιατι απλα δεν ειναι lol/dota...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Jun 2015 15:42 #163324 by Tony
Replied by Tony on topic Heroes of the Storm

pro-patzis wrote: .Το μεγαλυτερο λαθος ειναι το ΝΤΟΥ...Εκει εχεις 100% αποτυχια...

Ισως φταιει που επαιζα με botακια! xsD

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Jun 2015 15:44 #163325 by Vasilis96
Replied by Vasilis96 on topic Heroes of the Storm

pro-patzis wrote: 5)Εχασες 2 objectives???Πανω-κατω εχασες και το παιχνιδι.Δεν υπαρχει χωρος για comebacks καθολου.
Λαθος γτ απλα παντα υπαρχει χρονος για να παρεις τα obj καθως βγαινουν συνεχεια.Επισης,εγω επαιξα το map με την αραχνη,δν πηραμε καθολου obj και ομως το πηραμε το matcaki.
Επισης,η ελλειψη items το κανει διαφορετικο και αυτη ειναι η ουσια του HOTS.Τελος,η blizz το εφτιαξε ετσι ωστε να μην ερθει το κοινο του lol,dota(ευτυχως μαμα Blizz) και νομιζω οτι απευθυνεται σε μεγαλυτερες ηλικες και σε ατομα με λιγο τερο χρονο.Τ games το λιγοτερο ειναι 20 λεπτα,αλλο ενα καλο σημειο.Στρατηγικη υπαρχει και θα το διαπιστωσεις αν συνεχισεις και παιξεις πιο σοβαρα το παιχνιδι και εχεις την δικη σου 5αδα.Το μεγαλυτερο λαθος ειναι το ΝΤΟΥ...Εκει εχεις 100% αποτυχια...
Δεν καταλαβα τι εννοεις να πληρωσεις ενα 300αρι???το game ειναι free,και πληρωνεις μονο για το 'ντυσιμο' των heroes...
Παιζω hots απο την αρχη της beta και με εχει κερδισει 100%...γιατι απλα δεν ειναι lol/dota...


Οσα παιχνιδια εχω παιξει αν χασουμε τα 2 πρωτα στην κυριολεξια η ομαδα κοκκαλωνει...ισως να ειναι λογω του οτι επειδη ειμαι νεος με βαζει με noobs σαν και μενα :) .Οσο για την ηλικια αν και ειναι λιγο γενικο συμφωνω.Ετσι και αλλιως το εγραψα και εγω οτι απευθυνεται σε διαφορετικο κοινο.Οσο για το 300 εννοουσα οτι αν θελω να απολαυσω το φουλ παιχνιδι θα πρεπει να παιξω παρααααααα πολλες ωρες μαζευοντας απειρο gold.Αυτο δεν μαρεσει.Καταλαβαινω οτι πρεπει να εχεις καποιο εισοδημα σαν εταιρια αλλα νομιζω πως με ενα σωστο marketing στα cosmetics θα κερδιζες αρκετα χωρις να τσιτωνεις τους παικτες.Εγω για παραδειγμα τωρα παιζω τον Thrall και τον γουσταρω πολυ.Ποτε θα ξαναειναι στο fr ενας θεος ξερει.

Οσο για το Ντου μπορω να πω οτι ειναι η τακτικη μου.Δεν ξερεις τι βρισιμο τρωω σε καθε game οταν κανω ντου με Li Li :woohoo:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Jun 2015 16:20 #163332 by Tony
Replied by Tony on topic Heroes of the Storm
Ο Lili ειναι εκεινος ο αρκουδακος.....??Πολυ γλυκουλι πλασματακι....Πιθανον η λογικη σου το να κανεις ντου μ'αυτον οφειλεται σττις πιθανοτητες οι αντιπαλοι να σε λυπηθουν και να σ'αφησουν να τους σκοτωσεις.Παρα πολυ εξυπνη η στρατιγικη σου!!!Θα το εφαρμοσω συντομα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Sep 2015 11:17 #169026 by Αριστοτέλης Ζησιμόπουλος
Δείτε ποιοι ήρωες και ποια skins βρίσκονται σε διαδικασία ανάπτυξης από την Blizzard αυτή την στιγμή.

Please Log in or Create an account to join the conversation.