Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Προτάσεις για αγορά τηλεόρασης

13 Sep 2008 21:36 #47032 by Μάνος Αλιμπέρτης
Για gaming αν πάρεις MVA panel που εχει και τα ωραια χρώματα και τις

Everything that has a beginning has an end...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Sep 2008 09:58 #47048 by Μπάμπης Χαραλάμπους
Γνωμη μου ειναι οτι οι PC monitors κάνουν π ολυ καλη δουλεια και με λιγότερα χρήματα. Πάρε μια PC Monitor  και ας μην την εχεις στο PC  :wink: ΠΡΟΣΕΧΕ!! Να εχεις λιγα ms 5 ή ακομα καλυτερα 2ms για γρηγορη εναλλαγη εικονας και να μην παιρνεις θαμπή εικονα :cool:

I am you and you are me. Carry that with you wherever you go. Thank you, my friend. From here on out, you're Big Boss.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Mar 2011 21:25 #91526 by Aνέστης Αδαμίδης
Θέλω να αγοράσω μια τηλεόραση για να συνδέσω το PS3, γύρω στις 23" με HDMI. Αυτό που με προβληματίζει είναι το είδος της τηλεόρασης. Να πάρω LED ή LCD; Όταν ρώτησα στο Getitnow μου είπαν ότι οι LCD είναι πιο ευαίσθητες από τις LED. Ξέρει κανείς κάτι περισσότερο; Μπορείτε να με κατατοπίσετε λίγο σε αυτό το θέμα; Ποια είναι πιο ανθεκτική; Τα υπόλοιπα μπορώ να τα βρω μόνος μου.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Mar 2011 23:37 #91528 by Μπάμπης Χαραλάμπους
LED θα παρεις γιατι έχουν πιο έντονα χρώματα αλλα να την δεις απο κοντα και οχι απο το internet για να καταλαβεις τι παίρνεις.

I am you and you are me. Carry that with you wherever you go. Thank you, my friend. From here on out, you're Big Boss.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Mar 2011 23:48 #91529 by Aνέστης Αδαμίδης
Καλά σε αυτό δεν τίθεται θέμα. Εννοείται ότι θα πάω από έκθεση να τη δω από κοντά. Απλά ήθελα να μάθω αν η διαφορά που μου είπαν είναι πραγματική ή αν απλά προσπαθούν να πουλήσουν περισσότερο τις LED.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Mar 2011 00:09 #91531 by Μπάμπης Χαραλάμπους
Θα το δεις και απο κοντα τοτε αν στο ματι σου δεν σου φαινεται να κανει την διαφορα μια LED πολύ απλα μην παρεις LED (αρκει βέβαια στην εκθεση να εχουν κανενα blu ray και οχι κανενα MEGA για να κανεις τις συγκρισεις).

Επίσης, δεν ξερω αν σκέφτεσαι να δωσεις παραπανω λεφτα για 100 Hz οθόνη. Κατ' εμε πεταμένα λεφτα, από οσους γνωρίζω όλοι απενεργοποιημένα τα εχουν γιατι η κίνηση είναι λες και ειναι ψεύτικη.

I am you and you are me. Carry that with you wherever you go. Thank you, my friend. From here on out, you're Big Boss.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Apr 2011 02:49 #91572 by Ανδρέας Γρυπάρης
Δεν μας είπες από λεφτά ποιο είναι το όριό σου.
Οι LED οθόνες δεν έχουν τιποτα περισσότερο από LED φωτισμό, στην ουσία πάλι LCD είναι που φωτίζεται με LEDs

www.steel.gr/index.php?option=co ... Itemid=113

Απλά στις LED έχουν TN panel που είναι λίγο χάλια. Αν θες πραγματική οθόνη για PS3 πας σε Eizo.
Eizo FlexScan HD2442W
www.bestprice.gr/search?q=Foris

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Apr 2011 18:42 #91583 by Aνέστης Αδαμίδης
Καλά, όσον αφορά την τιμή εγώ δε δίνω πάνω από 200 ευρώ. Τώρα αν είναι 220 δεν χάθηκε ο κόσμος, αλλά το βασικό που ήθελα να μάθω είναι ποιο είδος είναι πιο "δυνατό" σε σχέση με το άλλο είδος. Μην τρέχω όλη την ώρα για επισκευές! Αλλά τώρα μου είπαν ότι οι LED είναι πιο ευαίσθητες. Τι στην ευχή γίνεται ρε παιδιά;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Apr 2011 20:21 #91587 by Μπάμπης Χαραλάμπους

TheReaper wrote: Καλά, όσον αφορά την τιμή εγώ δε δίνω πάνω από 200 ευρώ. Τώρα αν είναι 220 δεν χάθηκε ο κόσμος, αλλά το βασικό που ήθελα να μάθω είναι ποιο είδος είναι πιο "δυνατό" σε σχέση με το άλλο είδος. Μην τρέχω όλη την ώρα για επισκευές! Αλλά τώρα μου είπαν ότι οι LED είναι πιο ευαίσθητες. Τι στην ευχή γίνεται ρε παιδιά;



Αν στο είπαν τότε πολύ απλα ισχύει...

Μην ξεχνάμε το δικό μου δράμα που είχα αγοράσει την πρώτη LED οθόνη.

I am you and you are me. Carry that with you wherever you go. Thank you, my friend. From here on out, you're Big Boss.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Apr 2011 20:56 #91589 by Aνέστης Αδαμίδης
Πάντως, σύμφωνα με το άρθρο που έδωσε ο Pokemon, οι LED φαίνεται ότι είναι καλύτερες.

Please Log in or Create an account to join the conversation.