Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Είστε off-topic; Γράψτε ότι θέλετε ΕΔΩ!

28 Jan 2022 21:51 #260758 by JohnyAk
Για τους fan του South Park.

Αν και έχει 2 μέρες που βγήκε τώρα το πέτυχα...



 
Attachments:
The following user(s) said Thank You: Blood Prince, Απόστολος Μητσακούλης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Jan 2022 03:28 - 29 Jan 2022 03:30 #260761 by Blood Prince
'Εβλεπα south park πρίν χρόνια. Νομίζω πρίν 13 χρόνια για την ακρίβεια.

Εγώ τώρα σκέφτομαι άλλο...

Αγόρασα το AC Valhalla γιατι μου αρέσει το setting και είναι Assassin's Creed όπου είμαι πωρωμένος με αυτήν την σειρά, και το βρήκα σε καλή τιμή.

Σκεφτόμουν και το Ghosts of Tsushima αλλά ήταν λίγο πιο ακριβό και δεν με εξιτάρει το ιαπωνικό setting.

Όμως αν κάνει 2-3 λεπτά να φορτώσει σε κάθε fast travel δεν ξέρω κατά πόσο θα το αντέξω. Στο Odyssey δεν το χρονομέτρησα αλλά δεν είχα κανένα θέμα και δεν με απασχολούσε κάν.

Μήπως το έκανε επίτηδες η Ubi για να πάρουμε νέα γενιά ; Δεν μπορούσε να το κάνει όπως στο Odyssey ;

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Jan 2022 18:04 #260776 by JohnyAk
Αρχικά, ξανάρχισέ το...έχουν βγει πολλά τρομερά σεζόν. Απο τις πιο πολυαγαπημένες μου σειρές.
Οσο αφορα το AC, αγόρασα το Odyssey πριν πολλούς μήνες άλλα δεν το έπαιξα πέραν απο 1 ώρα καθώς κάπου εκεί απέκτησα και το Cyberpunk. Μόλις το άρχισα η αλήθεια ειναι οτι ένιωσα πνιγμένος μόλις αντιλήφθηκα το μέγεθος του story που έδωσαν στο game. Πόσο καιρό σου πήρε να το τελειώσεις μαζί με τα side quests;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Jan 2022 18:31 #260778 by Blood Prince

Μόλις το άρχισα η αλήθεια ειναι οτι ένιωσα πνιγμένος μόλις αντιλήφθηκα το μέγεθος του story που έδωσαν στο game. Πόσο καιρό σου πήρε να το τελειώσεις μαζί με τα side quests;


172 ώρες έκανα μαζί με τα DLCs και τόσο μου πήρε για πλατίνα.

Βέβαια τώρα είδα πρόσθεσαν νέο χάρτη (Korfu Island) και νέες αποστολές (cross με Valhalla) οπότε ξαναπαίζω πάλι.

Πάντως μιας που περιμένω το Valhalla να φτάσει στα χέρια μου δεν πρόκειται να βάλω το Odyssey NG Plus στο τρέχον διάστημα. Απορώ με αυτούς που το ξαναπαίζουν από την αρχή.

 

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Jan 2022 19:09 - 29 Jan 2022 19:11 #260779 by JohnyAk
Ωωωω φιλαράκι πολλές,  βέβαια πράγμα καλο. Και  δεν αγόρασα ακόμα τα DLC.

Επειδή θαθελα μόλις το αρχίσω να έχω το πλήρης πακέτο με χάρτες κ.λ.π. αλλά δεν έχω παίξει καθόλου Valhalla ακόμη, τι θα πρότεινες να πάρω;
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jan 2022 05:33 #260790 by Blood Prince

Ωωωω φιλαράκι πολλές,  βέβαια πράγμα καλο. Και  δεν αγόρασα ακόμα τα DLC.

Επειδή θαθελα μόλις το αρχίσω να έχω το πλήρης πακέτο με χάρτες κ.λ.π. αλλά δεν έχω παίξει καθόλου Valhalla ακόμη, τι θα πρότεινες να πάρω;


Ούτε εγώ έχω παίξει Valhalla. Προχθές το παρήγγειλα και το περιμένω.

Πάντως να ξέρεις πως το βασικό παιχνίδι είναι τεράστιο. Δεν χρειάζεσαι τα DLCs.

Εγώ να φανταστείς μπορεί να έχω πλατίνα και 100 % completed  psnprofiles.com/trophies/8260-assassins-creed-odyssey/Warrior_3311 αλλά υπάρχουν ακόμα ερωτηματικά και side quests να κάνω στην Κρήτη πχ. Το παιχνίδι είναι τεράστιο. Επίσης δεν θα σου συνιστούσα να παίξεις Odyssey και Valhalla το ένα μετά το άλλο, μπορεί να βαρεθείς.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jan 2022 23:09 #260828 by JohnyAk
Το ένα μετά το άλλο σίγουρα δεν το πιάνω...
Αλλά πιστεύω θα ασχοληθώ πολύ με το odyssey. Ανησυχώ μονάχα μην χαθώ και τρελαθώ μόλις αντικρίσω τα 800 ερωτηματικά.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Jan 2022 00:25 - 31 Jan 2022 00:31 #260831 by Blood Prince

Το ένα μετά το άλλο σίγουρα δεν το πιάνω...
Αλλά πιστεύω θα ασχοληθώ πολύ με το odyssey. Ανησυχώ μονάχα μην χαθώ και τρελαθώ μόλις αντικρίσω τα 800 ερωτηματικά.


To Odyssey είναι ατέλειωτο....εγώ που πάντα όλα τα ολοκληρώνω σε όλα τα παιχνίδια 100 % , στο Odyssey τα παράτησα...αν κάτσεις να ασχοληθείς με την εκκαθάριση όλου του χάρτη, θα βαρεθείς...για πλατίνα δεν χρειάζεται να καθαρίσεις όλον τον χάρτη...θέλεις εκατοντάδες ώρες.

Έχω πλατίνα και πάλι στον χάρτη είναι δεκάδες ερωτηματικά και side quests.Εντωμεταξύ είμαι level 81.

Για αυτό μου αρέσει το Valhalla γιατί λένε πως έχει μικρότερο χάρτη (-ες) και μετρημένα μικρότερης διάρκειας world events.

Πολλοί βέβαια γκρινιάζουν για loading times γιατί το συγκρίνουν με της νέας γενιάς...και τον καιρό που βγήκε το Odyssey τόσο ήταν πάνω κάτω...κάθε φορά που χάνω, κάνει 45 δεύτερα να επανέλθει και δεν έχω θέμα...απλά σου λέει τώρα στο PS5 είναι αλλιώς μπλά μπλά μπλά και αρχίζει η γκρίνια.

 

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Jan 2022 04:15 #260832 by Blood Prince
Το διέγραψα το Odyssey, έτσι και αλλιώς δεν σκοπεύω να παίξω άλλο. Το είχα εγκαταστήσει κυρίως για να παίξω το crossover DLC , και απελυθέρωσα χώρο στον δίσκο.

Πάμε Valhalla για 100 % τώρα....ας ελπίσω να γίνει το αγαπημένο μου μετά το Origins.

 

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Feb 2022 02:33 - 02 Feb 2022 02:37 #260949 by Blood Prince
Σήμερα πωρώθηκα βλέποντας 3 επεισόδια μαζεμένα από την Season 5 B της τηλεοπτικής σειράς Vikings.

Συνηθισμένες ίντριγκες περιλαμβάνει και σοκαριστικά γεγονότα.

Δεν μου άρεσει καθόλου η εξέλιξη του Ivar the Boneless (αν και δεν είδα όλη την σεζόν αλλά τρελαίνεται νομίζοντας πως είναι θεός με ότι συνεπάγεται) , και φυσικά υποστηρίζω τους Saxons....θα ήθελα και στο Assassin's Creed να μπορώ να πάρω το μέρος τους......

Βέβαια δεν υποστήριζα σε όλες τις σεζόν τους Saxons...δεν μου άρεσε όπως φέρθηκαν στον Ragnar , αλλά στην σίζον 5 ο King Alfred φέρεται αρκετά σωστά.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification