Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Είστε off-topic; Γράψτε ότι θέλετε ΕΔΩ!

22 Oct 2021 00:00 #256557 by Blood Prince

Μέσα στο δωμάτιο το είχα, πάνω στο γραφείο. Απο το παράθυρο ανάμεσα στο αλλουμίνιο πέρασε νερό. 

Κανονικά δεν θα πρέπει να βάζουμε ηλεκτρική συσκευή κοντά σε παράθυρο.

Τελοσπάντων, αφού βρήκες την λύση , μικρό το κακό αλλά θέλει προσοχή.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

The following user(s) said Thank You: Απόστολος Μητσακούλης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Oct 2021 00:19 #256560 by Απόστολος Μητσακούλης

Μέσα στο δωμάτιο το είχα, πάνω στο γραφείο. Απο το παράθυρο ανάμεσα στο αλλουμίνιο πέρασε νερό. 

Κανονικά δεν θα πρέπει να βάζουμε ηλεκτρική συσκευή κοντά σε παράθυρο.

Τελοσπάντων, αφού βρήκες την λύση , μικρό το κακό αλλά θέλει προσοχή.
Σωστό. Τώρα το έχω απομακρύνει απο το παράθυρο. Ευτηχώς έχω πρόσβαση στον σκληρό. Σιγά σιγά θα αρχίζω να φτιάχνω το καινούριο λαπτοπ μου.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Oct 2021 15:30 - 24 Oct 2021 15:37 #256698 by Blood Prince
'Εχω παρατηρήσει σε διάφορα forums, κάποιοι με ρωτάνε αν τα αγοράζεις στα ελληνικά ή στα αγγλικά τα βιβλία ή μου λένε καλύτερα πάρτα στα αγγλικά.

Ακόμα και το επιπεδό μου στα Αγγλικά να ήταν άριστο δηλαδή C2 CEFR , και να τα καταλάβαινα λέξη πρός λέξη , για την ψυχαγωγία μου θα προτιμούσα και πάλι στην ελληνική γλώσσα και όχι στα αγγλικά και να τα μεταφράζω ενώ είναι ήδη μεταφρασμένα.

Ορισμένοι ακόμα και Τόλκιν που έγραφε σε μια παλιά διάλεκτο της αγγλικής με ρωτάνε αν τον διαβάζω στα αγγλικά ! 'Ελεος.

Είμαι εντελώς κάθετος σε αυτό. Εγώ άντε να διαβάσω στα αγγλικά κανένα Harry Potter για να τα βελτιώσω πχ αλλά αν θέλω να κατανοώ τα πάντα λέξη πρός λέξη και να ψυχαγωγηθώ, ελληνικά και μόνο.

Εμένα μου φαίνεται κακόγουστο αστείο ή πως μου κάνουν πλάκα !

 

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Oct 2021 23:37 - 24 Oct 2021 23:39 #256703 by Blood Prince
To gaming είναι πολύ δαπανηρό χόμπυ.Μόνο το 2019 πρέπει να ξόδεψα 250-300 € στην αγορά παιχνιδιών. 

'Ημουν ενθουσιασμένος τότε καθώς μόλις είχα μπεί στον κόσμο του PS4 για αυτό.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Oct 2021 20:41 - 25 Oct 2021 20:42 #256713 by Blood Prince
Το 2022 θα αγοράσω βιβλία, το 2023 θα αγοράσω Elden Ring, βιβλία Witcher και θα ξαναπαίξω Witcher 3 ,το 2024 θα αγοράσω GOW Ragnarok,Resident Evil Village, Horizon Forbidden West και φτάνουμε αισίως στο 2025.

Το 2025 η αντίστροφη μέτρηση για το PS6. Ποιό PS5 τώρα ; 

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Oct 2021 11:18 - 26 Oct 2021 11:22 #256747 by Blood Prince
Αυτό το τεκμήριο από την εποχή της κρίσης και μετά είναι απαράδεκτο.

Αν κάποιος ας πούμε είναι άνεργος και φιλοξενούμενος από γονείς και έχει ένα πιάτο φαϊ και δεν εισπράττει ούτε ευρώ, θα πρέπει να έχει τεκμήριο, δηλαδή έξοδα....ρε πάτε καλά ; 

Να μην πώ και για τις τράπεζες όπου σου λένε πως θα πρέπει να υπάρχει κίνηση των λογαριασμών αλλιώς στο κλειδώνουν...αν δεν ξοδέψεις ή καταθέσεις τίποτα για πάνω από ένα χρόνο.

Επίσης κάποια έξοδα δεν πιάνουν στο αφορολόγητο αν δεν γίνουν με κάρτα....άλλη αδικία αυτό.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

The following user(s) said Thank You: Απόστολος Μητσακούλης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Oct 2021 22:27 #256788 by Απόστολος Μητσακούλης
Αυτό με τις τράπεζες ισχύει χρόνια τώρα. Είχα θέμα επιδή δν χρεισιμοποιούσα ένα συγκεκριμένο λογαριασμό αλλά όταν θα ξεκίναγα την πρακτική μου διαπηστόθηκε ότι ο λογαριασμός ήταν κλειδωμένος ως ανενεργός και έπρεπε να κάνω ολόκληρη διαδικασία με συμβολές λογιστή. Είναι να μην μπλέξεις με αυτά.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Oct 2021 12:08 #256817 by Aνέστης Αδαμίδης
Εχθές με πήραν τηλέφωνο για μια δουλειά στο εξωτερικό. Δεν ξέρω ακόμη πολλά πράγματα σχετικά. Δεν ξέρω τι να κάνω. Θέλω να φύγω, αλλά θέλω να το κάνω με τους δικούς μου όρους. Όμως, ίσως ισχύει αυτό που μου είπε ένας γνωστός, ότι δε θα είμαι ποτέ έτοιμος να φύγω. Κι αν φύγω τώρα άμεσα, όλα μου τα συλλεκτικά, οι κονσόλες, το PC θα μείνουν εδώ, γιατί δεν ξέρω αν η δουλειά θα είναι μόνιμη. Εάν είναι μόνιμη, θα μπορέσω να τα πάρω μαζί μου αργότερα κάποια στιγμή. Αλλά τώρα είναι όλα ένα χάος, που θα πρέπει να βρω την άκρη. Και σύντομα.
The following user(s) said Thank You: Απόστολος Μητσακούλης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Nov 2021 16:19 - 13 Nov 2021 16:30 #257283 by Blood Prince
Πρός εκπληξή μου ανακάλυψα πως το Dark Souls 3 , 4-5 χρόνια μετά την αρχική του κυκλοφορία πωλείται στα 20 €

Τον Δεκέμβριο 2019 που το έψαχνα δεν υπήρχε πουθενά και αναγκάστηκα να το πάρω από Amazon σε τιμή κοντά στα 45 €...βέβαια πήρα την Fire Fades Edition.

To Sekiro , δύο χρόνια μετά και παραπάνω , εξακολουθεί να πωλείται στα 45 € και ίσως παραπάνω.

'Αρα κάπως δύσκολο να περιμένω 4-5 ολόκληρα χρόνια για το Elden Ring , μήπως πέσει στα 20...αν θελήσω να το πάρω δηλαδή και δεν πάρω το GOW Ragnarok....επιπλέον ένα retail παιχνίδι θέλω να αγοράσω το 2022 και όλα τα φτηνότερα, δεν με ενδιαφέρουν, οπότε με το σκεπτικό αυτό δεν θα το μετανιώσω.

'Αλλωστε και στο Dark Souls 2 έδωσα 50άρη και το έλιωσα κοντά 900 ώρες.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Nov 2021 17:41 #257284 by Aνέστης Αδαμίδης
Η αλήθεια είναι ότι κάποια παιχνίδια έχουν καλύτερες πωλήσεις και η τιμή τους πέφτει σε μεγαλύτερο βάθος χρόνου. Εμένα με ξενερώνει το γεγονός ότι το NIER του PS3 είναι ακόμη στα 20€ κοντά, τόσα χρόνια μετά. Υπέθετα ότι θα το έβρισκα σε τιμή χώμα, γιατί μου άρεσε πάρα πολύ σαν παιχνίδι και το ήθελα να το έχω στη συλλογή μου. Αλλά 20€ για παιχνίδι 10ετίας και βάλε, είναι πολλά. Δεν είναι κάνα Donkey Kong συλλεκτικό...
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification