Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Είστε off-topic; Γράψτε ότι θέλετε ΕΔΩ!

09 Jan 2020 15:31 #230779 by Aνέστης Αδαμίδης
Το ξέρω πώς λειτουργεί το ΕΑΠ. Αρχικά θα πήγαινα κι εγώ εκεί, αλλά με απέτρεψε καθηγήτρια που διδάσκει στο ΕΑΠ. Καλύτερα μου είπε να επένδυα διαφορετικά, γιατί με το συγκεκριμένο πρόγραμμα, θα τελειώσω νωρίτερα και θα έχω το χαρτί που θέλω, ενώ το ΕΑΠ θα με τράβαγε πολύ περισσότερο από τα 2 ή 3 χρόνια που νόμιζα εγώ ότι θα τελείωνα. Το πρόβλημα με το ΕΑΠ είναι ότι σε αφήνει ελεύθερο νομίζω, ενώ ένα άλλο πρόγραμμα έχει ορισμένη διάρκεια. Κάπως έτσι το κατάλαβα όταν μου τα έλεγε. Δηλαδή καλύτερα να πήγαινα σε ένα μεταπτυχιακό, του ΟΠΑ ας πούμε που θα ήταν 4 χρόνια αν θυμάμαι σωστά, παρά στο ΕΑΠ γιατί θα μου έμπαινε κι εμένα η νοοτροπία ότι "νταξ, έχω καιρό, δε με διαγράφει και κανείς" και τελικά αντί για καλό, θα έκανα κακό.

Εν τω μεταξύ, διδάσκει αυτή η καθηγήτρια και στο ΕΑΠ και στο μεταπτυχιακό που είμαι. Και την είχα και ως προπτυχιακός φοιτητής. Όταν πήγα να κουβεντιάσω μαζί της, ήξερα τι έκανα, δεν ήξερα τι θα άκουγα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Jan 2020 16:28 - 09 Jan 2020 16:41 #230781 by Blood Prince
Και το ΕΑΠ έχει ορισμένη διάρκεια στο θέμα της Διπλωματικής Εργασίας.πχ Αν κάποιος αποτύχει για δύο ακαδημαϊκά έτη διαγράφεται από το πρόγραμμα σπουδών.Βέβαια αυτό είναι χαμηλό το ποσοστό.

Επίσης στο μεταπτυχιακό του ΕΑΠ πληρώνουμε 650 € ανά Θεματική Ενότητα.Κανέναν δεν συμφέρει να κόβεται και να ξαναπληρώνει πάλι.Εγώ ευτυχώς τις έχω περάσει όλες τις ΘΕ και δεν χρειάστηκα να ξαναπληρώσω δεύτερη φορά.

Φέτος διανύω το τέταρτο έτος,κάνω την Διπλωματική Εργασία και λογικά θα τελειώσω.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Jan 2020 15:36 #230971 by Aνέστης Αδαμίδης
Γράφω την Τρίτη Οικονομική του Τουρισμού και δεν είμαι σίγουρος αν μας τρολάρει ο καθηγητής ή όχι. Η ύλη είναι μικρή, είναι σχετικά ευνόητη, αλλά δεν παλεύεται!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Jan 2020 16:44 #230973 by A
Το πρωί ρουφηξα καφεδουμπα στο Μοναστηράκι μετά από καιρό.

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Feb 2020 01:06 - 21 Feb 2020 01:24 #231759 by Blood Prince
Ξενυχτάω με το καλοριφέρ ανοιχτό και πίνω σόδα και τρώω και ψημένο ψωμί.Επιπλέον αράζω ακούγοντας μουσική και έχω την ησυχία μου και όχι κάποια να με ζαλίζει.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Feb 2020 14:01 - 29 Feb 2020 14:07 #231956 by Blood Prince
Από την μια κάποιες φορές ζηλεύω αυτούς που έχουν οικογένεια γυναίκα και παιδιά από την άλλη όταν δεν δουλεύω πως θα μπορούσα να ζήσω μια οικογένεια ;

Δεν ξέρω κατά πόσο θα ήμουν ευτυχισμένος,γιατί εκτός από σταθερή δουλειά θα έπρεπε να έχω και ένα σωρό οικογενειακές υποχρεώσεις.

Οταν στα επόμενα χρόνια βρω κάποια σταθερή δουλειά θα δω τι θα κάνω.Πολλοί άντρες ξεκινούν οικογένεια στα 40 plus.

Επιπλέον κάποιοι κάνουν οικογένεια και μετά πέρνουν διαζύγιο και στην χειρότερη θα πρέπει να πληρώνουν την χωρισμένη σύζυγο και το παιδί που μένει με την μητέρα.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Feb 2020 20:05 #231961 by A
Ερχόμενος προς την δουλειά, άκουγα δύο πιτσιρικάδες στο μετρό να μιλάνε για Dragonball, δεν καταλάβαινα τίποτα ;-)

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Mar 2020 01:47 - 02 Mar 2020 01:54 #231985 by Blood Prince
χαχα Βλέπω τον 42 χρονο Εμανουέλ Μακρόν (στον Πρόεδρο της Γαλλίας αναφέρομαι) που έχει σύζυγο η οποία ηλικιακά είναι μεγαλύτερη από την μητέρα μου και όχι απλά μου φτιάχνει την διάθεση αλλά μου έρχεται να σκάσω και στα γέλια.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Mar 2020 00:06 - 03 Mar 2020 00:08 #232002 by Blood Prince
Καλά τι @@@ είναι αυτή η δημοσιογράφος Μπάκουλη ;

Εχει γράψει ένα άρθρο με τίτλο "Κλισέ για θάνατο που θα έπρεπε να τιμωρούνται με πρόστιμα" με το οποίο διαφωνώ κάθετα.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Mar 2020 00:08 #232159 by Blood Prince
Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος έχω την εντύπωση πως με μπλόκαρε από τον λογαριασμό του στο Instagram.

Αρκετά περίεργο καθώς ούτε τον έβρισα ούτε τίποτα.

Μάλλον θα με πέρασε για Γαύρο και θα με μπλόκαρε καταλάθος...τι να πει κανείς...δεν μπορώ να μπω στον τρόπο σκέψης του.......

Δεν με νοιάζει βέβαια.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.