Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Είστε off-topic; Γράψτε ότι θέλετε ΕΔΩ!

07 Jan 2020 12:56 #230708 by Aνέστης Αδαμίδης
Προσπαθώ να βρω ΕΝΑΝ υπεύθυνο άνθρωπο για να μου απαντήσει σε ΜΙΑ ερώτηση σχετικά με μια εργασία που κάνω για το μεταπτυχιακό και δεν μπορώ να βρω κανέναν. Όλοι με στέλνουν από το ένα τηλέφωνο στο άλλο. Ευτυχώς έχω δωρεάν λεπτά με το φοιτητικό πρόγραμμα.

Για ΜΙΑ ερώτηση, την παναχαϊκή μου μέσα... Δηλαδή το αυτονόητο ψάχνω να βρω, αλλά πρέπει να έχει επίσημη πηγή.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jan 2020 16:48 #230713 by A
Έχει τόσο κρύο που φόρεσα στρατιωτικές κάλτσες :-)

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jan 2020 16:50 #230714 by A

TheReaper wrote: Προσπαθώ να βρω ΕΝΑΝ υπεύθυνο άνθρωπο για να μου απαντήσει σε ΜΙΑ ερώτηση σχετικά με μια εργασία που κάνω για το μεταπτυχιακό και δεν μπορώ να βρω κανέναν. Όλοι με στέλνουν από το ένα τηλέφωνο στο άλλο. Ευτυχώς έχω δωρεάν λεπτά με το φοιτητικό πρόγραμμα.

Για ΜΙΑ ερώτηση, την παναχαϊκή μου μέσα... Δηλαδή το αυτονόητο ψάχνω να βρω, αλλά πρέπει να έχει επίσημη πηγή.


Η πληγή της μονιμότητας και της μη αξιολόγησης....

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Jan 2020 23:40 - 07 Jan 2020 23:41 #230723 by Blood Prince

TheReaper wrote: Προσπαθώ να βρω ΕΝΑΝ υπεύθυνο άνθρωπο για να μου απαντήσει σε ΜΙΑ ερώτηση σχετικά με μια εργασία που κάνω για το μεταπτυχιακό και δεν μπορώ να βρω κανέναν. Όλοι με στέλνουν από το ένα τηλέφωνο στο άλλο. Ευτυχώς έχω δωρεάν λεπτά με το φοιτητικό πρόγραμμα.

Για ΜΙΑ ερώτηση, την παναχαϊκή μου μέσα... Δηλαδή το αυτονόητο ψάχνω να βρω, αλλά πρέπει να έχει επίσημη πηγή.


Ξεκίνησες και εσύ Μεταπτυχιακό ; Καλή Επιτυχία ! Εγώ γράφω την διπλωματική εργασία φέτος αλλά για την ώρα περνάω πολλές ώρες στο gaming. Αν συνεχίσω έτσι,την έβαψα και θα πρέπει να στρωθώ. :lol:

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Jan 2020 00:23 #230725 by Aνέστης Αδαμίδης
Ναι, ξεκίνησα τον Οκτώβρη και καλώς εχόντων τελειώνω τον άλλο Γενάρη. Να δούμε πως θα πάει.

Όσο γι'αυτό που είπε ο Efane, ακόμη είναι όλοι σε εορταστικό....

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Jan 2020 14:28 - 08 Jan 2020 14:39 #230753 by Blood Prince

TheReaper wrote: Ναι, ξεκίνησα τον Οκτώβρη και καλώς εχόντων τελειώνω τον άλλο Γενάρη. Να δούμε πως θα πάει.


Μόνο 1.5 χρόνο ; Σε εμένα στο ΕΑΠ έχει ελάχιστη διάρκεια 2 χρόνια αλλά είναι πολύ δύσκολο να τελειώσει κάποιος σε δύο χρόνια καθώς θα πρέπει να δηλώσει 3 θεματικές ενότητες που αντιστοιχεί σε ύλη 9 εξαμηνιαίων μαθημάτων συμβατικού πανεπιστημίου σε 1 έτος.

Αρχικά ήταν η ελάχιστη διάρκεια 3 χρόνια και μετά έδωσαν την δυνατότητα εάν κάποιος Φοιτητής τα δηλώσει όλα μαζεμένα να το τελειώσει σε 2 χρόνια κάτι τρομερά δύσκολο.

Εγώ ξεκίνησα το 2016 και αν όλα πάνε καλά θα έχω τελειώσει τον Σεπτέμβριο 2020 το νωρίτερο.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Jan 2020 15:31 #230779 by Aνέστης Αδαμίδης
Το ξέρω πώς λειτουργεί το ΕΑΠ. Αρχικά θα πήγαινα κι εγώ εκεί, αλλά με απέτρεψε καθηγήτρια που διδάσκει στο ΕΑΠ. Καλύτερα μου είπε να επένδυα διαφορετικά, γιατί με το συγκεκριμένο πρόγραμμα, θα τελειώσω νωρίτερα και θα έχω το χαρτί που θέλω, ενώ το ΕΑΠ θα με τράβαγε πολύ περισσότερο από τα 2 ή 3 χρόνια που νόμιζα εγώ ότι θα τελείωνα. Το πρόβλημα με το ΕΑΠ είναι ότι σε αφήνει ελεύθερο νομίζω, ενώ ένα άλλο πρόγραμμα έχει ορισμένη διάρκεια. Κάπως έτσι το κατάλαβα όταν μου τα έλεγε. Δηλαδή καλύτερα να πήγαινα σε ένα μεταπτυχιακό, του ΟΠΑ ας πούμε που θα ήταν 4 χρόνια αν θυμάμαι σωστά, παρά στο ΕΑΠ γιατί θα μου έμπαινε κι εμένα η νοοτροπία ότι "νταξ, έχω καιρό, δε με διαγράφει και κανείς" και τελικά αντί για καλό, θα έκανα κακό.

Εν τω μεταξύ, διδάσκει αυτή η καθηγήτρια και στο ΕΑΠ και στο μεταπτυχιακό που είμαι. Και την είχα και ως προπτυχιακός φοιτητής. Όταν πήγα να κουβεντιάσω μαζί της, ήξερα τι έκανα, δεν ήξερα τι θα άκουγα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Jan 2020 16:28 - 09 Jan 2020 16:41 #230781 by Blood Prince
Και το ΕΑΠ έχει ορισμένη διάρκεια στο θέμα της Διπλωματικής Εργασίας.πχ Αν κάποιος αποτύχει για δύο ακαδημαϊκά έτη διαγράφεται από το πρόγραμμα σπουδών.Βέβαια αυτό είναι χαμηλό το ποσοστό.

Επίσης στο μεταπτυχιακό του ΕΑΠ πληρώνουμε 650 € ανά Θεματική Ενότητα.Κανέναν δεν συμφέρει να κόβεται και να ξαναπληρώνει πάλι.Εγώ ευτυχώς τις έχω περάσει όλες τις ΘΕ και δεν χρειάστηκα να ξαναπληρώσω δεύτερη φορά.

Φέτος διανύω το τέταρτο έτος,κάνω την Διπλωματική Εργασία και λογικά θα τελειώσω.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Jan 2020 15:36 #230971 by Aνέστης Αδαμίδης
Γράφω την Τρίτη Οικονομική του Τουρισμού και δεν είμαι σίγουρος αν μας τρολάρει ο καθηγητής ή όχι. Η ύλη είναι μικρή, είναι σχετικά ευνόητη, αλλά δεν παλεύεται!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Jan 2020 16:44 #230973 by A
Το πρωί ρουφηξα καφεδουμπα στο Μοναστηράκι μετά από καιρό.

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification