Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Πόσες ώρες έχετε αφιερώσει σε ένα βιβλίο;

Poll: Πόσες συνεχόμενες ώρες έχετε αφιερώσει σε ένα βιβλίο; (was ended 0000-00-00 00:00:00)

1
1 5.9%
2
No votes 0%
3
3 17.6%
4
2 11.8%
5
1 5.9%
6
4 23.5%
Άλλες ( γράψτε πόσες )
6 35.3%
Total number of voters: 1 ( Blood Prince )
Only registered users can participate to this poll
06 Aug 2014 15:19 #147677 by Αγησίλαος Σιντόρης
Ειχα τεραστιο κολλημα με ολα τα βιβλια Χαρρυ Ποττερ εννοειται..Εριχνα 5 ωρα με 6ωρα εννοειται και δεν χορταινα να τα διαβαζω...Ειδικα οταν βγηκε το τελευταιο βιβλιο το διαβασα μεσα σε δυο μερες..Αυτο το θυμαμαι χαρακτηρηστικα..Δυστυχως απο τοτε που περασαμε στον πανεπιστημιο ερχομαστε αντιμετωποι μονο με τα βιβλια της σχολης..

Όλα τα πράγματα είναι δύσκολα, προτού γίνουν εύκολα.
Thomas Fuller

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Aug 2014 17:58 #147681 by Petros Kitsaras
Σπάνια διαβαζω βιβλια γιατι με κουραζουν. Παλιότερα διαβαζα περισσότερο. Ποιος θυματε τις ανατριχηλες?:-)

STEAM: TheGamerUrsoEAOrigin: TheGamerUrso
UPlay: GamerUrso Battle.net: GarfangGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Aug 2014 20:09 #147687 by Δημήτρης Κάτσης
Δεν είμαι ιδιαίτερος fan των βιβλίων ωστόσο 1 η 2 βιβλιαράκια που με είχαν πορώση παλαιότερα έβγαζα μέχρι και 4ώρα. Δεν είναι κακή ενασχόληση η ανάγνωση ενός βιβλίου αρκεί να βρείς το κατάλληλο για εσένα και πιστεύω πως αυτή η αναζήτηση δεν είναι εύκολη διαδικασία...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Aug 2014 20:24 #147688 by Στέφανος Αμπαδιωτάκης
Όταν πιάσω βιβλίο που μου αρέσει δεν σταματώ μέχρι να το τελειώσω και προτιμώ όταν έχουν 500 σελίδες το minimum. όχι για όλα τα βιβλία βέβαια αλλά για επιστημονικής φαντασίας και ακόμη περισσότερο για high fantasy και πέρα :P Aυτό τον καιρό καταπιάστηκα με Malazan book of the Fallen αλλά επειδή ολόκληρη η σειρά υπάρχει στα αγγλικά μόνο δεν μου είναι και εύκολο να τα διαβάζω γιατί χρησιμοποιούν λέξεις που ουτε καν οι σημερινοί αγγλόφωνοι δεν χρησιμοποιούν και όπως καταλαβαίνεται με δυσκολεύει πάρα πολύ αλλά αξίζει, full high fantasy ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!
Τέλος για ώρες που λέτε δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά θυμάμαι πως για μια βδομάδα ξυπνούσα και εκτός απο φαί και τουαλέτα ( ουτε καν άνοιγα το pc ) διάβαζα και μετά κοιμόμουν για να ξαναδιαβάσω

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Aug 2014 21:52 #147693 by Μάρκος Ασκανιάν

JaCk_RiDeR wrote: Σπάνια διαβαζω βιβλια γιατι με κουραζουν. Παλιότερα διαβαζα περισσότερο. Ποιος θυματε τις ανατριχηλες?:-)


Εγώ αυτά διάβαζα μικρός και μου άρεσε πολύ και η σειρά στη TV. Θυμάμαι χαρακτηριστικά που έγραφε χαρακτηριστικά κάτω κάτω στο οπισθόφυλλο: ''Παιδιά προσοχή σας περιμένει μεγάλη ταραχή!''

Adododo!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Aug 2014 22:02 #147696 by Νικολής Ασημάκης

Shallow wrote: Όταν πιάσω βιβλίο που μου αρέσει δεν σταματώ μέχρι να το τελειώσω και προτιμώ όταν έχουν 500 σελίδες το minimum. όχι για όλα τα βιβλία βέβαια αλλά για επιστημονικής φαντασίας και ακόμη περισσότερο για high fantasy και πέρα :P Aυτό τον καιρό καταπιάστηκα με Malazan book of the Fallen αλλά επειδή ολόκληρη η σειρά υπάρχει στα αγγλικά μόνο δεν μου είναι και εύκολο να τα διαβάζω γιατί χρησιμοποιούν λέξεις που ουτε καν οι σημερινοί αγγλόφωνοι δεν χρησιμοποιούν και όπως καταλαβαίνεται με δυσκολεύει πάρα πολύ αλλά αξίζει, full high fantasy ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!
Τέλος για ώρες που λέτε δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά θυμάμαι πως για μια βδομάδα ξυπνούσα και εκτός απο φαί και τουαλέτα ( ουτε καν άνοιγα το pc ) διάβαζα και μετά κοιμόμουν για να ξαναδιαβάσω


Το έχω στο γενικότερο πλάνο να διαβάσω το Malazan, αλλά με αποτρέπουν τα πολλά αδιάβαστα που έχω και η γενικότερη φετινή μου πόρωση με sci-fi λογοτεχνία.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Sep 2019 02:17 - 28 Sep 2019 02:30 #227260 by Blood Prince
Δεν έχω χρονομετρήσει τις ώρες ακόμα.Θα χρονομετρήσω στις επόμενες μέρες και θα ψηφίσω στο Poll.

Αν θυμάμαι καλά, 4 ώρες έχω κάνει σίγουρα,μπορεί και παραπάνω και έχω διαβάσει 58 σελίδες ημερησίως κατά μέσο όρο.290 σελίδες μέσα σε 5 μέρες,συνεπώς 58 σελίδες την ημέρα.

Οι ώρες περνάνε πάντως πολύ γρήγορα καθώς διαβάζω το βιβλίο που μου αρέσει επειδή βυθίζομαι στον κόσμο του.

Αναφέρομαι στο The Last Wish του Αντρεϊ Σαπκόφσκι.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Sep 2019 21:49 #227267 by Αντρεας Κατελαρης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification