Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Βιβλία: Γενική συζήτηση

29 Nov 2020 02:00 #241707 by Blood Prince
Διαβάζω σε PDF το βιβλίο ο Ιππότης των Επτά Βασιλείων,προοίμιο του Game of Thrones.

Είμαι βέβαια ακόμα στην αρχή σελ.80/390 αλλά το βρίσκω αρκετά ενδιαφέρον με ανατροπές.Δηλαδή συμβαίνουν αποκαλύψεις που δεν τις περιμένεις.Είναι λίγο κουραστικό όμως επειδή έχει πολλά ονόματα και περιγραφές θυρεών που είναι δύσκολο να τα συγκρατήσει κάποιος.

Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

File Attachment:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Dec 2020 20:39 #241971 by Blood Prince
Σήμερα το ολοκλήρωσα το βιβλίο ο Ιππότης των Επτά Βασιλείων και μου πήρε συνολικά 9 μέρες για 390 σελίδες,και θα μπορούσα να το διάβαζα και σε 5 μέρες.Το βρήκα αρκετά ενδιαφέρον.

Θα ήθελα όμως να περιέχει περισσότερες πληροφορίες για την τύχη του Dunk και του Egg.Το βιβλίο περιέχει 3 μικρές ιστορίες με περιπέτειες των δύο αλλά δεν αναφέρει κάποια πράγματα τα οποία έμαθα από το Wiki όπως το πως ο Egg έγινε στην συνέχεια Βασιλειάς και ο Dunk Lord Commander.

Πιστεύω πως κάποια από αυτά αναφέρονται στο Φωτιά & Αίμα όπως επίσης θα κυκλοφορήσει και συνέχεια του βιβλίου ο Ιππότης των Επτά Βασιλείων με περισσότερες ιστορίες.

10/10 από μένα.

Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

File Attachment:

10 Dec 2020 20:49 #242137 by Blood Prince
Την Τετάρτη ξεκίνησα το Νεκροταφείο Ζώων από Stephen King.Φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον για το πώς θα εξελιχτεί η ιστορία αλλά το θέμα είναι πως έχω ήδη δει την ομώνυμη ταινία οπότε μου έρχονται flashbacks. Ελπίζω το βιβλίο να περιέχει και γεγονότα τα οποία δεν περιλαμβάνονται στην ταινία.

Peter Baylish

File Attachment:

15 Dec 2020 00:13 #242448 by Blood Prince

Blood Prince wrote: Την Τετάρτη ξεκίνησα το Νεκροταφείο Ζώων από Stephen King.Φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον για το πώς θα εξελιχτεί η ιστορία αλλά το θέμα είναι πως έχω ήδη δει την ομώνυμη ταινία οπότε μου έρχονται flashbacks. Ελπίζω το βιβλίο να περιέχει και γεγονότα τα οποία δεν περιλαμβάνονται στην ταινία.

Το έτρεξα και το τελείωσα σε 6 μέρες.Το βρήκα αρκετά ενδιαφέρον και διαπίστωσα η ταινία του 2019 όχι απλά δεν παρουσιάζει τα γεγονότα ακριβώς όπως στο βιβλίο αλλά τα παρουσιάζει και διαφοροποιημένα.

Μάλλον θα γράψω blog και θα το ανεβάσω του χρόνου,τον Ιανουάριο.

Peter Baylish

File Attachment:

25 Apr 2021 21:58 - 25 Apr 2021 21:58 #249951 by Blood Prince
Ξεκίνησα το βιβλίο Harry Potter and the Sorcerer's Stone, στην αγγλική γλώσσα προφανώς. 

Peter Baylish

File Attachment:

06 Jun 2021 23:37 - 06 Jun 2021 23:39 #252000 by Blood Prince
Σε μία με δύο εβδομάδες θα αγοράσω το μυθιστόρημα Time of Contempt-Czas Pogardy- Ο καιρός της περιφρόνησης από τις εκδόσεις selini books (λογικά θα πωλείται από τα public) οπότε όλον τον μήνα Αύγουστο θα τον βγάλω διαβάζοντας βιβλία,καθώς είναι και άλλα τρία βιβλία Witcher που θέλω να θυμηθώ.

Θα είναι ο μήνας των βιβλίων. 

Peter Baylish

File Attachment:

Notification