Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Garfield: Γενική συζήτηση

20 Mar 2007 18:40 - 30 Dec 2018 15:55 #29136 by Μάνος Γρυπάρης


Ο Garfield είναι μια σειρά κόμικ που δημιούργησε ο Jim Davis το 1978 και αποτελεί μία από τις προσωπικές αγαπημένες μου. Ο Garfield είναι ένας καφέ γάτος ο οποίος θέλει να τρώει και να κάθεται όλη μέρα, έχει ως αγαπημένο φαγητό τα λαζάνια και κάνει την ζωή όλων γύρω του δύσκολη. Κατά κύριο λόγο του αφεντικού του (Τζον) και του φίλου του (Όντι), ενός σκύλου με τον οποίο μένουν στο ίδιο σπίτι παρέα με τον Τζον. Παράλληλα, έχει σχέση με την Αρλίν ενώ κάνει δύσκολη τη ζωή του μικρού γάτου Πούκι.

Ως fan του Garfield έχω κρατήσει μέχρι σήμερα σχεδόν όλα τα ελληνικά κόμικς που είχαν κυκλοφορήσει τότε ενώ διαβάζω Garfield comics ακόμα και online. Γενικά ο Γκάρφιλντ διακρίνεται για τις ατάκες του και το cool ύφος του.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Dec 2018 16:10 #222074 by Nikos Georgopoulos
Ένας γραφίστας που είχε κέφια έφτιαξε πως θα ήταν η Horror εκδοχή του Garfield σε Game Boy.



Ο Garfield μεταμορφώνεται σε τερατώδεις υπάρξεις σε ένα video game που δεν θα έπαιζε κανένας πιτσιρικάς!




Μας κατέστρεψε τα παιδικά όνειρα ο τύπος!



Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification