Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Έχεις ποτέ.......?

13 Mar 2017 14:25 #195131 by Αγγελική Γοργορίνη
Ουπς, άργησα να το ποστάρω. :P

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Mar 2017 14:56 #195133 by Angel
Replied by Angel on topic Έχεις ποτέ.......?

Dovahkiin wrote:

Divine Raiden wrote: Εγω πάντως Αγγελική είχα ξεχάσει αυτο το πιστόλι.Μπράβο που μου το θύμησες :P
Και ναι μου έχει γίνει άπειρες φορές.Είτε τους πετυχαίνω στον δρόμο είτε με παίρνουν τηλέφωνο....
Έχει τύχει ποτέ να βρίσκεστε μπροστά σε κάποιο ατύχημα;


Παντού πιστόλια βλέπεις ρε συ χαχαχα. :lol: Μάλλον δεν έχεις αναλογιστεί τις τόσες ώρες ταξίδι που ήμουν και το γεγονός ότι ήμουν σ' ένα ξένο μέρος που δεν ήξερα τίποτα από δρόμους, το πού βρίσκομαι κλπ. Αλλά έπρεπε να σε φέρω τόσο δρόμο μέχρι το αεροδρόμιο για να τα πούμε ένα μισάωρο, ναι θα ήταν πολύ λογικό. :P

Ναι έχει τύχει, δυο φορές νομίζω με μηχανάκι αλλά ευτυχώς δεν ήταν κάτι το πολύ σοβαρό.

Σου έχει τύχει ποτέ να ακούσεις κάτι εκεί που κάθεσαι (πχ σπίτι), εντελώς απροσδιόριστο, που μπορεί να φέρνει σε λέξη αλλά την πηγή του να μη μπορείς να την εντοπίσεις και να νιώσεις λες και δεν προέρχεται απ' το γνωστό μας υλικό κόσμο? Εμένα μου 'χει τύχει κάποιες φορές -μην το γελάτε!-, γι' αυτό και το ρωτάω. Ήταν κάπως creepy εμπειρία.

Καραμπίνα ρε :P Όχι δεν μου έχει τύχει αυτό ποτέ.
Σας έχει τύχει να σκιστεί κάποιο ρούχο την ώρα που κάνετε κάποια κίνηση;

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Mar 2017 14:59 #195135 by Αγγελική Γοργορίνη

An arrow in the knee wrote: Ναι, πριν κάνα χρόνο ένας μεθυσμένος πήγε και έχωσε το αμάξι του μέσα στην πυλωτή μιας πολυκατοικίας 4-5 τετράγωνα πιο κάτω από την δική μου περνώντας παραμάζομα και 1 κάδο σκουπιδιών. Όταν τον είδα ότι βγήκε και παραπατόντας από το διαλυμένο αμάξι του και άρχισε να φωνάζει στους ενοίκους της πολυκατοικίας, με πήραν τα γέλια για τα καλά :lol:

Σου έχει συμβεί ποτέ να πάρεις λάθος λεωφορείο/τρένο (κτλ) εν άγνοια σου και να βρεθείς όπου να ναι?


Όχι. Εδώ στο χωριό την Πάτρα οι γραμμές των λεωφορείων είναι πολύ λίγες, οπότε αμέσως τις μαθαίνεις και δεν υπάρχει η πιθανότητα λάθους. Αν βρισκόμουν σε καμιά μεγαλούπολη, σίγουρα υποθέτω θα το πάθαινα.

(ο επόμενος ας απαντήσει στην ερώτηση του Άγγελου πιο πάνω)

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Mar 2017 15:31 #195143 by Βασιλης Γαλανος

Divine Raiden wrote: Σας έχει τύχει να σκιστεί κάποιο ρούχο την ώρα που κάνετε κάποια κίνηση;


Τώρα τελευταία όχι αλλά όταν ήμουν μικρός, άλλο τίποτα.Καθώς παίζαμε μπάλα ή πλακωνόμασταν χωρίς λόγο τα ρούχα γινόντουσαν σαπιοκούρελα :P

Σου έχει τύχει να παραγγείλεις από κάποιο μαγαζί κάτι αλλά μετά να συνειδητοποιείς ότι δεν έχεις πάνω σου το αντίστοιχο χρηματικό ποσό, όπως νόμιζες?(Το έπαθα πρόσφατα σε μια μπυραρία, αλλά ευτυχώς ο τυπάς που το έχει το μέρος με ξέρει γιατί πάω καιρό και μου το άφησε για την επόμενη φορά :lol: )

''Stand fast. Stand Strong. Stand together. Hackett out."
The following user(s) said Thank You: Αγγελική Γοργορίνη

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Mar 2017 16:48 #195148 by Παναγιώτης Πολυδεύκης

An arrow in the knee wrote:

Divine Raiden wrote: Σας έχει τύχει να σκιστεί κάποιο ρούχο την ώρα που κάνετε κάποια κίνηση;


Τώρα τελευταία όχι αλλά όταν ήμουν μικρός, άλλο τίποτα.Καθώς παίζαμε μπάλα ή πλακωνόμασταν χωρίς λόγο τα ρούχα γινόντουσαν σαπιοκούρελα :P

Σου έχει τύχει να παραγγείλεις από κάποιο μαγαζί κάτι αλλά μετά να συνειδητοποιείς ότι δεν έχεις πάνω σου το αντίστοιχο χρηματικό ποσό, όπως νόμιζες?(Το έπαθα πρόσφατα σε μια μπυραρία, αλλά ευτυχώς ο τυπάς που το έχει το μέρος με ξέρει γιατί πάω καιρό και μου το άφησε για την επόμενη φορά :lol: )


Ναι, πριν μερικά χρόνια σε σουπερ μαρκετ στο Ηράκλειο που ήμουν φοιτητής και ντράπηκα πάρα πολύ και αναγκάστηκα να αφήσω αρκετά πράγματα.

Σου έχει τύχει ποτέ να χαθείς σε κάποιο μέρος;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Mar 2017 15:21 #195189 by Αγγελική Γοργορίνη

Shikabane_Hime7 wrote: Σου έχει τύχει ποτέ να χαθείς σε κάποιο μέρος;


Όχι, αν και θα είχε την πλάκα του να συνέβαινε κάτι τέτοιο σε κάποιο μέρος του εξωτερικού. Όλα εμπειρίες είναι, και το να χάνεσαι είναι κι αυτό μια εμπειρία.

Σου έχει τύχει ποτέ να έχεις δει κάτι στον ύπνο σου, και για την υπόλοιπη μέρα να μην είσαι σίγουρος αν αυτό το είδες σε όνειρο ή αν όντως έχει γίνει?

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Mar 2017 15:48 #195193 by Angel
Replied by Angel on topic Έχεις ποτέ.......?

Dovahkiin wrote:

Shikabane_Hime7 wrote: Σου έχει τύχει ποτέ να χαθείς σε κάποιο μέρος;


Όχι, αν και θα είχε την πλάκα του να συνέβαινε κάτι τέτοιο σε κάποιο μέρος του εξωτερικού. Όλα εμπειρίες είναι, και το να χάνεσαι είναι κι αυτό μια εμπειρία.

Σου έχει τύχει ποτέ να έχεις δει κάτι στον ύπνο σου, και για την υπόλοιπη μέρα να μην είσαι σίγουρος αν αυτό το είδες σε όνειρο ή αν όντως έχει γίνει?

Ναι αλλα μετά απο λίγο το ξεχνάω :P

Σου έχει τύχει ποτέ να έχεις σκεφτεί κάποιο σενάριο στο μυαλό σου και αργότερα αυτό που σκέφτηκες να γίνεται;Π.χ να κάνεις κάποιο διάλογο στο κεφάλι σου με ένα άτομο που έχετε τσακωθεί ή θα ήθελες να μιλήσετε αλλα δεν υπάρχει κάποια πρόφαση.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Mar 2017 19:06 #195219 by Μάρκος Ασκανιάν
Συζήταγα με φίλους για ένα game στο οποίο ο χαρακτήρας θα πετάει, θα μεταμορφώνεται, θα προκαλεί χαμό και θα είναι κάτι σαν anti-hero. Λίγους μήνες μετά βγήκε το Prototype.

Έχει πει κανείς σας σε κάποιον ότι έχει κάποιο θέμα (υγείας, οικονομικό κ.ά) και να μην το αντιλαμβάνεται με τίποτα ο συνομιλητής σας;

Adododo!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Mar 2017 20:33 #195223 by Αγγελική Γοργορίνη
Με τίποτα όχι, ευτυχώς, γιατί θα ξενέρωνα απίστευτα μαζί του και θα έμπαινα στον πειρασμό να του ρίξω μπουνιά στο πρόσωπο και να φύγω.

Σου έχει τύχει ποτέ να τσαντιστείς σε μεγάλο βαθμό και σαν αποτέλεσμα να αρχίσεις να γελάς?

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Mar 2017 10:54 #196323 by Παναγιώτης Πολυδεύκης

Dovahkiin wrote: Με τίποτα όχι, ευτυχώς, γιατί θα ξενέρωνα απίστευτα μαζί του και θα έμπαινα στον πειρασμό να του ρίξω μπουνιά στο πρόσωπο και να φύγω.

Σου έχει τύχει ποτέ να τσαντιστείς σε μεγάλο βαθμό και σαν αποτέλεσμα να αρχίσεις να γελάς?


Ναι είχα νευριάσει με μια μεγάλη χοντράδα που είχε πει ένας από τους κολλητούς μου αλλά ήταν τόσο κωμικοτραγικό που μετά πήγα τουαλέτα και γέλαγα. Γενικά παρότι είναι πολύ έξυπνος άνθρωπος δεν σκέφτεται πριν πει κάτι και έχει πετάξει πολλές χοντράδες :p Το σκηνικό: Γενέθλια παλιά η πρώην κοπέλα μου και τα κάναμε στο διαμέρισμα μου, έχουν έρθει όλοι οι κολλητοί/κολλητές + τις κοπέλες/αγόρια τους, καμιά 15αρια άτομα περίπου. Έχουμε σβήσει κεράκια και έχουμε τελειώσει το φαγοπότι και ανοίγει η δικιά μου τα δώρα της. Φτάνει στο δώρο ενός φίλου μας, το ανοίγει και είναι ένα μακρουλό θερμόμετρο με υγρό, περίπου 30 εκατοστά με διάφορα μπιχλιμπίδα μέσα. Το βλέπει ο κολλητός μου και κάνει: "χαχαχαχ δονητής!" Νεκρική και άβολη σιγή, κάνει ένας άλλο για τον φίλο μου "τι μαλ....ς" και απλά συνέχιστηκε το άνοιγμα δώρων.

Έχεις ποτέ κάνει φασαρία σε κάποιο delivery ή εστιατόριο για λανθασμένη ή καθυστερημένη παραγγελία;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification