Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Κάρτες γραφικών: Νέα, Ερωτήσεις και Αγορές

30 Jan 2006 21:27 #8074 by Δημήτρης Σκιάννης
Με 100 ΕΥΡΩ δεν κάνεις και πολλά....
Το καλύτερο που μπορείς να πάρεις είναι με 125 ΕΥΡΩ αυτό .

Η με 100 ΕΥΡΩ αυτό ,αλλά το οποίο έχει αρκετά χειρότερες επιδόσεις από το προηγούμενο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jan 2006 23:05 #8079 by Δημήτρης Δερμάνης
αν κατάλαβα καλά πρόκειται για 3D studio max

αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα βελτιωθεί η απόδοση με μια κάρτα που προορίζεται για παιχνίδια.

Listen to the masters key:
Stay well trained and drug free


Ακούτε καθημερινά 17:00 - 19:00 την εκπομπή Tech από τον GamesRadio.gr για να ενημερωθείτε για όλες τις εξελίξεις στο χώρο της τεχνολογίας.
Ακούστε το πρόγραμμα live

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Jan 2006 10:32 #8093 by Μιχάλης Πλατάρης
Καλα καλα θα βαλω πιο πολλα απο 100 αλλα μην παει και 200. Μην το ξεφτιλισουμε κι ολας. Λοιπον μια καλη καρτα με 256ΜΒ και 16Χ οπως και 16 Pipilines το πολυ θα βρω????Δεν υπαρχει προβλημα να ειναι Nvidia αλλα να παιζει καλα κανα παιχνιδι βρε αδερφε...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Jan 2006 10:51 #8096 by Δημήτρης Σκιάννης
Με 150 ευρώ δεν βρίσκεις 16 pipelines κάρτα.Η καλύτερη λύση για την περίπτωσή σου είναι μια 6600GT .Της MSI έχω κι εγώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Δεν θα βρείς κάτι καλύτερο σε αυτήν την τιμή...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Jan 2006 14:37 #8105 by Μιχάλης Πλατάρης
Μαλιστα...δηλαδη τι παιχνιδια θα μπορω να παιξω????Το Max της καρτας ποσο θα ειναι? θα παιζει κανα Half Life 2?

Παιδια δεν θελω AGP. Μολις ειδα πως θελω PCI expres. Με τις 2 υποδοχες δλδ την μια μεγαλη και την αλλη που ειναι λιγο μικροτερη. Αυτη δεν ειναι?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Jan 2006 16:44 #8113 by Δημήτρης Σκιάννης
Για να βάλεις PCIe πρέπει να έχεις και μητρική PCIe,πραγμα το οποίο δεν γίνεται να ισχύει αφού έχεις την 5200 AGP. :wink:

Η 6600GT θα σου επιτρέψει να παίξεις χαλαρά το half life 2(αμάν κόλλημα...) σε 1024x768 και γενικά θα κρατήσει αξιοπρεπώς για 1-2 χρόνια ακόμα.Σκέψου μόνο πώς έχει σχεδόν 3πλάσιες+ επιδόσεις από την 5200...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Jan 2006 16:47 #8114 by S I
Ναι, μιλάμε για real-time 3d rendering. Δεν ξέρω , ίσως να φταίει και η RAM. Έχω 1GB στα 266, οπότε ίσως να φταίει και αυτό. Πάντως σ'ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Jan 2006 17:30 #8115 by Μιχάλης Πλατάρης
Ακου πως ειναι η καρτα και πες μου αν ειναι PCIe η AGP. Ειναι κανονικια και στις εσοξες δλδ εκει που χρειαζεται για να την βαλεις στην Motherboard εχει 1 μεγαλη και μια μικροτερη εξοχη. Νομιζω ομως πως ειναι τελικα PCI express αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

Για το Half Life το θελω ως παραδειγμα γιατι οπως ειπα και πιο πανω χρειαζεται πολλες απαιτησεις....

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Jan 2006 18:39 #8118 by Δημήτρης Σκιάννης
Κοίτα να δείς...

Αυτή είναι PCIe

images.google.com/images?q=tbn:l ... x700LG.jpg

Αυτή είναι AGP

images.google.com/images?q=tbn:1 ... 20SLOT.jpg

Εσύ πρέπει να έχεις την 5200 AGP.Οπότε η μητρική σου μπορεί να πάρει ΜΟΝΟ AGP.Αν θές ντέ και καλά PCIe κάρτα,πρέπει να πάρεις άλλη μητρική,κατάλαβες?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Jan 2006 22:22 #8122 by Μιχάλης Πλατάρης
PCI Express εχω...εξαλλου σε PCIexpress εισοδο μπηκε και η καρτα τηλεορασης που εγκατεστησα. Λοιπον σε PCIe καμια καλη προταση?????

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification