Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Έχετε τεχνικό πρόβλημα; Γράψτε το εδώ!

22 Apr 2017 02:54 #197267 by Νίκος Τριανταφύλλης
Ναι όλα λογικά τα ξανατσεκαρα δν ξέρω τι να κάνω πια.άλλη μητρική δν μπορώ να πάρω θέλει και συγκεκριμένα ο cpu μ Η δν υπάρχουν η είναι 150φεύγα αλλοι παρομιοι άλλη μαρκα

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Aug 2017 12:20 #203696 by Minos
Καλήσπερα,
Εχώ την GT 730 και παίζω κάποια games κάποια τα σηκώνει κάποια όχι.Παίζω πχ minecraft και πιάνω από 60-350 fps.Γενικά αυτά τα fps είναι μια χαρά αλλά για λίγο κολλάει και δεν ξέρω γιατί.Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Κάρτα γραφικών Gigabyte GeForce GT 730 2GB (GV-N730D5-2GI Rev 1.0)
Επεξεργαστής Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8500 @ 3.16 GHz 3.17 GHz
RAM 4GB

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Sep 2017 14:14 - 24 Sep 2017 14:18 #205890 by Lyricaldemon
Έχεις τελευταία drivers της κάρτας σου?Επίσης τι δεν σηκώνει?Το minecraft γενικώς είναι ελαφρύ παιχνίδι.

www.geforce.com/drivers

^Εδώ μπορείς να βρείς τα τελευταία drivers βάζοντας επακρίβως τι λειτουργικό έχεις,ποια κάρτα.
Επίσης κάθε παιχνίδι λέει τι ακριβώς ζητάει σαν minimum και σαν recomended.Προφανώς και αν δεν τα *πιάνεις* δεν θα παίξει.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Oct 2017 21:10 #207228 by Gogos12
Γεια σας παιδια, ειμαι νεος στην σελιδα οποτε αν επρεπε να γραψω το θεμα μου καπου αλλου συγχωρεστε με.

Μολις αγορασα ενα νεο pc και εχω προβλημα με το να παιξω παιχνιδια. Τα στοιχεια του Pc μου ειναι τα εξης:

Λειτουργικό Σύστημα: Microsoft Set Windows 10 Home 64-bit OEM

Μητρική: M-ATX, Chipset ΑMD,

Επεξεργαστής: AMD Ryzen 5 1500Χ

Μνήμη: 8GB DDR4, 2400MHz

Κάρτα γραφικών: AMD RX 570 4GB GDDR5

Παρεχόμενη Ισχύς Τροφοδοτικού 550 W

Οθονη: turbox tx-238 IPS με HDMI

Χθες συγκεκριμενα που το παρελαβα, εβαλα το Witcher 3 σαν πρωτο game ωστε να παιξω και υστερα απο 3-5 λεπτα μου κλεινει η οθονη του pc χωρις να κλεισει το υπολοιπο συστημα και χρειαζεται να κανω επανακκινηση. Εγκατεστησα τους drivers AMD εκδοση 17.7.2 απο το cd και ενω μου δειχνει οτι εχει μια επιπλεον ενημερωση, οταν την πραγματοποιω μου βγαζει error και δεν με αφηνει να ξανα ανοιξω την πλατφορμα των drivers.
Δεν ειμαι ειδικος των pc γιαυτο θαθελα μερικες ιδεες για το τι ειναι αυτο που φταιει στη συγκεκριμενη περιπτωση.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Dec 2017 08:31 - 24 Dec 2017 20:04 #209402 by Jim Arvanitakis
γεια σας εχω ενα ερωτημα σχετικα με το τροφοδοτικο που εχω αγορασει ..

PSU COOLERMASTER MASTERWATT 1500 MAKER

απλα εχω μια απορια και δεν γνωριζω αν αυτο που λεω να εινε προβλημα

ανα 10 και 20 λεπτα νιωθω αν παω κοντα στο τροφοδοτικο οτι= το ανεμηστιρακη περνει στροφες παρα πολυ γρηγορα και ακουω εναν ηχο δεν εινε κατι το συνταρακτικο .. απλα για να ακουσεις αυτον τον ηχο πρεπει να πας παρα πολυ κοντα στο τροφοφοδοτικο

λετε το COOLERMASTER MASTERWATT 1500 MAKER να εχει καπιο προβλημα>??> με το ανεμιστηρακι??

αυτο που λεω ονομαζετε load times??μπορει καποιος να με βοηθησει??

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Dec 2017 20:12 #210490 by Lyricaldemon
Εάν έχει καιρό να καθαριστεί ίσως θέλει ο ανεμιστήρας καθάρισμα από το τροφοδοτικό.
Αλλιώς ίσως είναι κάποιος πυκνωτής

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Dec 2017 01:50 #210506 by Μάνος Γρυπάρης

Astriannus wrote: Γεια σας παιδια, ειμαι νεος στην σελιδα οποτε αν επρεπε να γραψω το θεμα μου καπου αλλου συγχωρεστε με.

Μολις αγορασα ενα νεο pc και εχω προβλημα με το να παιξω παιχνιδια. Τα στοιχεια του Pc μου ειναι τα εξης:

Λειτουργικό Σύστημα: Microsoft Set Windows 10 Home 64-bit OEM

Μητρική: M-ATX, Chipset ΑMD,

Επεξεργαστής: AMD Ryzen 5 1500Χ

Μνήμη: 8GB DDR4, 2400MHz

Κάρτα γραφικών: AMD RX 570 4GB GDDR5

Παρεχόμενη Ισχύς Τροφοδοτικού 550 W

Οθονη: turbox tx-238 IPS με HDMI

Χθες συγκεκριμενα που το παρελαβα, εβαλα το Witcher 3 σαν πρωτο game ωστε να παιξω και υστερα απο 3-5 λεπτα μου κλεινει η οθονη του pc χωρις να κλεισει το υπολοιπο συστημα και χρειαζεται να κανω επανακκινηση. Εγκατεστησα τους drivers AMD εκδοση 17.7.2 απο το cd και ενω μου δειχνει οτι εχει μια επιπλεον ενημερωση, οταν την πραγματοποιω μου βγαζει error και δεν με αφηνει να ξανα ανοιξω την πλατφορμα των drivers.
Δεν ειμαι ειδικος των pc γιαυτο θαθελα μερικες ιδεες για το τι ειναι αυτο που φταιει στη συγκεκριμενη περιπτωση.


Το βλέπω για θέμα της κάρτας γραφικών ή της motherboard. Επέστρεψέ το στο Πλαίσιο και όπως είναι πες τους ακριβώς το θέμα και να το φτιάξουν.
Αν σου κάνει μετά από όλα αυτά τα ίδια τότε ζήτα να αντικαταστήσεις motherboard και κάρτα γραφικών και να πληρώσεις την διαφορά, για να έχεις κάτι ποιοτικό.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Mar 2018 15:39 #213823 by Aνέστης Αδαμίδης
Παιδιά έχω ένα θέμα με το τροφοδοτικό. Από χθες το ακούω να βγάζει κάτι θορύβους σα να χτυπάς μια μεταλλική ράβδο με το νύχι, αλλά δεν είμαι σίγουρος τι μπορεί να είναι. Ίσως είναι το ανεμιστηράκι. Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να είναι κι αν θα μου προκαλέσει πρόβλημα; Θα μπορέσω να το φτιάξω μόνος μου;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Mar 2018 22:20 - 30 Mar 2018 23:31 #213850 by Lyricaldemon

TheReaper wrote: Παιδιά έχω ένα θέμα με το τροφοδοτικό. Από χθες το ακούω να βγάζει κάτι θορύβους σα να χτυπάς μια μεταλλική ράβδο με το νύχι, αλλά δεν είμαι σίγουρος τι μπορεί να είναι. Ίσως είναι το ανεμιστηράκι. Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να είναι κι αν θα μου προκαλέσει πρόβλημα; Θα μπορέσω να το φτιάξω μόνος μου;


Μπορείς να το καθαρίσεις και να το ανοίξεις,εκτός εγγύησης θα σου είναι πιο εύκολο.
Υπάρχουν διάφοροι οδηγοί στο ιντερνετ,καθώς και βίντεο με τον κάθε τύπο τροφοδοτικού και τι σημαίνουν οι χτύποι.

The following user(s) said Thank You: Aνέστης Αδαμίδης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Mar 2018 23:18 - 30 Mar 2018 23:31 #213852 by Lyricaldemon

aaronpawlak wrote: hi,


I have a problem when playing Portal 2 online with my 11 year old nephew--namely that I'm hearing a echo of my own voice with about a 1 second or so delay. It drives me nuts and I don't know what would be causing it.Facts on the ground: my machine is a Windows 10 PC on a Z170-A motherboard with some flavor of Realtek built-in sound hardware. My headset is an older Sennheiser PC150 (I think) with separate analog mini-jacks for mic and headphones, plugged into the front headphone/mic ports of my FD Define R5 case. He's on a Macbook Air of some kind, with a Turtle Beach headset (I assume USB).We're just using the in-game Portal 2 voicechat, not the Steam one (when we switched to the latter for some reason he wasn't hearing me anymore and we gave up). Anything I should be checking for? He says that on his end he's got his headset on, so I don't think that's the issue. Is there a chance that somehow, since we usually start by chatting a bit in the Steam client, that Steam on my PC is still listening to my mic, then the game is doing so separately? He always ends the chat on his end beforehand, so I've assumed that that's enough.

Please help.

I did not find the right solution from the internet.

References:-
arstechnica.com/civis/viewtopic.php?f=6&t=1401801
Infographic design animation company


Thanks


You can try to use voip clients like discord or skype to redefine the issue,and confirm if its the mic settings.The echo is sometimes cuz of the mic being placed near the woofer,speakers.
Check it by closing steam call chat,and opening discord before playing the game and have it on open mic.Also try the desktop client due to the browser one sometimes being laggy.If you cant find a solution from the above options,all of us here are happy to help you~!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification