Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Nintendo 2DS: Γενική Συζήτηση

28 Aug 2013 22:31 #131258 by Κώστας Λάβαρης
Πρέπει να το πιάσεις στα χέρια σου για να το δεις καλύτερα. Δεν ξέρω... Μπορεί να είναι και άβολο.

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Aug 2013 22:44 #131261 by Θοδωρής Κώτσελας

SirLvr wrote: Πρέπει να το πιάσεις στα χέρια σου για να το δεις καλύτερα. Δεν ξέρω... Μπορεί να είναι και άβολο.

θα δειξει.το θεμα ειναι οτι δεν εχει λογω υπαρξης.στην ουσια ειναι σαν να καταργει το ρολο του 3ds.δηλαδη τι παραπανω εχει το 2ds απο το απλο ds?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Aug 2013 22:49 #131262 by Κώστας Λάβαρης
Μία διάσταση... χαχαχαχαχαχαχα :P Το ds νομίζω δε παίζει παιχνίδια του 3ds. Εγώ πάντως που σκέφτομαι να πάρω 3ds για τα pokemon x και y σκέφτομαι σοβαρά (αν έχει καλή τιμή), να το πάρω.

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Aug 2013 00:10 #131266 by Θοδωρής Κώτσελας

SirLvr wrote: Μία διάσταση... χαχαχαχαχαχαχα :P Το ds νομίζω δε παίζει παιχνίδια του 3ds. Εγώ πάντως που σκέφτομαι να πάρω 3ds για τα pokemon x και y σκέφτομαι σοβαρά (αν έχει καλή τιμή), να το πάρω.

ναι.εννοω οτι αμα ειναι να ακυρωσουν το 3d,γιατι δεν αφησαν το ds?
Παντως για μενα συμφερει να παρεις το 3ds και οχι το 2d.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Aug 2013 16:58 #131292 by Κώστας Λάβαρης


ΝΑ τι μου θύμιζε, και έφαγα το κεφάλι μου να θυμηθώ τι.. :P

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Aug 2013 17:01 #131293 by Νικολής Ασημάκης
Παίζει παιχνίδια και του DS και του 3DS, έχει έλλειψη του 3D μεν, αλλά λόγω αυτού έχει χαμηλότερη τιμή. Κάποιος που θέλει να παίξει παιχνίδια του 3DS αλλά του είναι αδιάφορο το 3D μόλις απέκτησε μια φθηνότερη εναλλακτική. Πάρα πολύ καλή κίνηση της Νιντέντο στο θέμα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Aug 2013 17:24 #131295 by Κώστας Λάβαρης

Zaratoth wrote: Παίζει παιχνίδια και του DS και του 3DS, έχει έλλειψη του 3D μεν, αλλά λόγω αυτού έχει χαμηλότερη τιμή. Κάποιος που θέλει να παίξει παιχνίδια του 3DS αλλά του είναι αδιάφορο το 3D μόλις απέκτησε μια φθηνότερη εναλλακτική. Πάρα πολύ καλή κίνηση της Νιντέντο στο θέμα.


Συμφωνώ απόλυτα. Εμένα δε με ενδιαφέρει το 3D.

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Aug 2013 00:35 #131319 by Bobby
Εμενα μου φενεται ωραιο μου αρεσει το σχημα του...Και πιστευω οτι ειναι καιρος για μια αναβαθμιση απ´το ds lite του 2007

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Sep 2013 02:16 #131569 by Φίλιππος Δαουκόπουλος

SirLvr wrote: Μία διάσταση... χαχαχαχαχαχαχα :P Το ds νομίζω δε παίζει παιχνίδια του 3ds. Εγώ πάντως που σκέφτομαι να πάρω 3ds για τα pokemon x και y σκέφτομαι σοβαρά (αν έχει καλή τιμή), να το πάρω.


Όχι μόνο για τα Pokemon αλλά και για τα υπόλοιπα εκπληκτικά RPG που μόνο στο DS βγαίνουν! Δεν το πήρα το Πάσχα, ελπίζω τα Χριστούγεννα (άλλοι θα παίρνουν PS4 και XBone και εγώ DS XL)!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Sep 2013 11:05 #131579 by Alex Filos

theonirvana wrote: ναι.εννοω οτι αμα ειναι να ακυρωσουν το 3d,γιατι δεν αφησαν το ds?
Παντως για μενα συμφερει να παρεις το 3ds και οχι το 2d.


Η διαφορά του 3ds με το απλό DS δεν είναι μόνο το 3d. Είναι η επόμενη γενιά handheld. Με αρκετή γενίκευση μπορεί κάποιος να πει ότι το DS έχει δύναμη Playstation 1 ενώ το 3ds (και κατ'επέκταση το 2ds) έχει δύναμη PS2.

Πάντως νομίζω είναι μεγάλο πισογύρισμα για την Nintendo. Εγκαταλείπει την δομή της κονσόλας που έκανε επιτυχία το DS και εγκαταλείπει και το 3d που υποτίθεται ήταν το σημαντικότερο marketing point του 3ds. Επίσης έτσι που είναι μονοκόματο δε βολεύει να παίζεις σε τραπέζι με το πενάκι.

Προσωπικά θα προτιμούσα, και θα περίμενα, από την Nintendo να κυκλοφορήσει μια έκδοση του 3ds XL με ενσωματωμένο τον δεύτερο αναλογικό μοχλό που έχει κυκλοφορήσει μόνο ως έξτρα εξάρτημα (και όσο ξέρω όχι στην Ευρώπη). Γενικά το θεωρώ πολύ λάθος επιλογή να βάλουν μόνο έναν αναλογικό όταν το PSP ήταν από τα πιο δύσχρηστα συστήματα σε παιχνίδια όπως το Metal Gear Solid: Peace Walker που ήθελε να κινείσαι και να στοχεύεις.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification