Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Xbox One: Γενική συζήτηση

13 Jun 2017 10:28 #199840 by Panagiotis
Δικιο έχεις.Είμαι βλακας που πήρα χβοχ.Το παραδέχομαι

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Jun 2017 10:31 - 13 Jun 2017 23:46 #199842 by Grigoris

Δικιο έχεις.Είμαι βλακας που πήρα χβοχ.Το παραδέχομαι

Αρχικα μην βαζεις λογια στο στομα μου που ποτε δεν ειπα.

Κι εγω εχω xbox one s & ps4pro.

Και δεν λεω οτι λεω ετσι απο βιντεος στο youtube κ.τ.λ. εχω δει απο κοντα τι αποκλειστικα παιχνιδια εχει η καθε κονσολα και μερικα απο αυτα τα εχω τερματισει κιολας οπως π.χ. gears of war 4, horizon zero dawn κ.τ.λ.

13 Jun 2017 10:35 #199843 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Οι πωλήσεις και τα νούμερα είναι πρωτίστως για τις εταιρίες. Ο gamer θα κοιτάξει να πάρει αυτό που τον βολεύει, αυτό που γουστάρει περισσότερο, αυτό που πιστεύει ότι τον συμφέρει τέλος πάντων. Το αν θα προτιμήσει κάποιος κάτι διαφορετικό δεν σημαίνει ότι έχει κάνει λάθος επιλογή, άσχετα από την θέση την οποία βρίσκεται η κάθε κονσόλα σε πωλήσεις κλπ.

13 Jun 2017 10:39 - 13 Jun 2017 23:46 #199845 by Grigoris
Κατα την γνωμη μου εχεις δικιο εν μέρει.

Θα σου πω το οριακο παραδειγμα για να σου δωσω να καταλαβεις οτι δεν αφορα μονο της εταιριες το τι πωλησεις θα εχει η καθε κονσολα.

Αν εσυ εισαι game developer που θα θελεις να βγαλεις το παιχνιδι σου καπου που υπαρχει βαση χρηστων 60.000 κονσολων ή καπου που υπαρχει 20.000 κονσολων?

Και αν μια κονσολα παει τοσο χαλια σε πωλησεις συνηθως αργα ή γρηγορα την παρατανε οι εταιριες κατασκευης παιχνιδιων παραδειγματα αυτου ειναι τα sega saturn, Neo geo, Dreamcast αυτες οι κονσολες την περιοδο που βγηκαν παντα επειδη δεν τα πηγαν τοσο καλα οσο ο οι ανταγωνιστες τις για ποσο καιρo πιστευεις βγαινανε καλα παιχνιδια και γενικοτερα παιχνιδια γι' αυτες?

Ειδες λοιπον που δεν αφορα μονο τις εταιριες το ποσα κομματια θα πουλησει η οποια κονσολα.

13 Jun 2017 10:45 - 13 Jun 2017 10:47 #199847 by Panagiotis
Και στις 2 θα ήθελα να το βγάλω.Βασικά και στις 3 (βάζω και το pc μεσα).Περισσότερο κέρδος έχω από το να το βγάλω μόνο σε μια.Επίσης και οι πωλήσεις του one δεν είναι κακές απλά δεν είναι τόσο καλές όσο του ps4.Και επίσης άλλο Sega και άλλο Microsoft. Νομίζω καταλαβαινεις τη διαφορά. Για να αφήσει το gaming η ms θα πρέπει να φτάσει σε επίπεδο Windows Phone το χβοχ.Χειρότερα και από το wii u δηλαδή.

13 Jun 2017 10:50 #199849 by Grigoris
Δεν καταλαβες τι ακριβως θελω να πω με το παραδειγμα.

Θα το κανω ακομα ποιο οριακο μηπως καταλαβεις τι ακριβως θελω να πω.

Αν π.χ. η κονσολα 1 πουλησει 100.000.000 κομματια και η κονσολα 2 πουλησει απλα 10.000 κομματια παγκοσμιως παντα που πιστευεις ο οποιοσδηποτε game developer θα θελει να βγαλει το παιχνιδι του?
Στη κονσολα 1 ή στη κονσολα 2?

Πιστευω τωρα ειναι ποιο ευκολο να δεις τι ακριβως θελω να πω.

Προς θεου ποτε δεν ειπα οτι η microsoft δεν εχει κανει πωλησεις απλα λεω οτι εχει κανει πολυ λιγοτερες(Καπου μισες καπου 1/3) απ' οτι ο ανταγωνισμος.

13 Jun 2017 10:53 #199850 by Panagiotis
Ναι άλλο 100 εκ vs 10 χιλιάδες και άλλο 60 εκ vs 30 εκ που ισχύει.

14 Jun 2017 01:38 #199928 by Πιέρρος Φουστέρης
Διαβάστε την πολύ ενδιαφέρουσα συνέντευξη του Phil Spencer , στην οποία, μεταξύ άλλων, σχολιάζει το Xbox One X και το PlayStation VR!

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

01 Jul 2017 21:56 #200798 by Grigoris
Γιατι ξαφνικα οταν φτιαχνω ενα lfg post οσοι φιλοι μου ειναι online λαμβανουν ειδοποιηση οτι εφτιαξα lfg post?

Και το θεμα ειναι οτιδεν αλλαξα τιποτα στις ρυθμισεις της κονσολας.
Μαλλον κατι εγινε ή ενεργοποιησε η ms με καποιο system update.

Υπαρχει τροπος να το απενεργοποιησουμε αυτο?

01 Jul 2017 22:25 #200800 by Μάνος Γρυπάρης
Δυστυχώς δεν υπάρχει ακόμα λύση .

Στείλε feedback στο Support της Microsoft. Όσο περισσότεροι τόσο το καλύτερο.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:

"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Notification