Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword
Το GameWorld.gr αναζητά Forum Moderators (21 May 2018)

Το GameWorld.gr επιθυμεί να προσλάβει Forum Moderators.

PlayStation VR: Γενική Συζήτηση

More
29 Aug 2018 22:17 #218679 by akiszax
akiszax replied the topic: PlayStation VR: Γενική Συζήτηση

Serebrian wrote: Χτες νοίκιασα το VR με φίλους και μπορώ να πω πως με εξέπληξε ευχάριστα. Παίξαμε Farpoint το οποίο ευχαριστήθηκα αρκετά μπορώ να πω. Ειδικά την καραμπίνα. Όταν οι εχθροί έρχονταν πάνω σου ένιωθες τον φόβο και το σώμα μου αντιδρούσε αυτόματα στο να αποφύγει την ψηφιακή απειλή.

Σε πιο χαλαρή φάση δοκιμάσαμε και το Playroom VR το οποίο ήταν αξιολάτρευτο. Δεν ξέρω κατά πόσο θα άξιζε τα 300 σε βάθος χρόνου αλλά όσο έπαιξα το ευχαριστήθηκα.

Τα έχω δοκιμάσει με το resident evil 7, αρκετά καλα μπορώ να πω. Στο 25 λεπτο ομως με ζαλισαν. πόσο άντεξες εσύ?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
30 Aug 2018 16:48 - 30 Aug 2018 16:50 #218691 by Serebrian
Serebrian replied the topic: PlayStation VR: Γενική Συζήτηση

akiszax wrote:

Serebrian wrote: Χτες νοίκιασα το VR με φίλους και μπορώ να πω πως με εξέπληξε ευχάριστα. Παίξαμε Farpoint το οποίο ευχαριστήθηκα αρκετά μπορώ να πω. Ειδικά την καραμπίνα. Όταν οι εχθροί έρχονταν πάνω σου ένιωθες τον φόβο και το σώμα μου αντιδρούσε αυτόματα στο να αποφύγει την ψηφιακή απειλή.

Σε πιο χαλαρή φάση δοκιμάσαμε και το Playroom VR το οποίο ήταν αξιολάτρευτο. Δεν ξέρω κατά πόσο θα άξιζε τα 300 σε βάθος χρόνου αλλά όσο έπαιξα το ευχαριστήθηκα.

Τα έχω δοκιμάσει με το resident evil 7, αρκετά καλα μπορώ να πω. Στο 25 λεπτο ομως με ζαλισαν. πόσο άντεξες εσύ?

Έπαιξα σπαστά γύρω στο δίωρο. Μπορώ να πω πως μετά το φαγητό ήταν που μου έφερε μια ελαφρυά ναυτία κάπου στο μισάωρο και μένα. Πριν το φαγητό στο μισάωρο δεν μου προκάλεσε κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Περισσότερο η πλάτη μου πόνεσε καθώς παίζοντας όρθιος το βάρος έπεφτε πάνω της.
Last Edit: 30 Aug 2018 16:50 by Serebrian.

More
30 Aug 2018 17:09 - 30 Aug 2018 17:12 #218693 by Blood Prince
Blood Prince replied the topic: PlayStation VR: Γενική Συζήτηση

musicnet2 wrote: Τα παιχνίδια vr έχουν συναρπαστικη εμπειρία ειδικά με παρέα.Δεν έχω παίξει το συγκεκριμένο παιχνίδι αλλά τα άλλα όπως το re7 αξίζει να ξαναβγάλουν.

Η παρέα γιατί βοηθάει στην συνολική εμπειρία ; Παιχνίδια όπως το Resident Evil 7 φαντάζομαι είναι πιο απολαυστικά όταν παίζεις μόνος σου.

Πάντως φαίνεται αρκετά ενδιαφέρουσα εμπειρία να βρίσκεσαι δηλαδή στην ουσία στο χώρο του παιχνιδιού,ειδικά στο Skyrim εκεί που σου επιτίθενται δράκοι μέχρι να το συνηθίσεις θα έχει πολύ φάση.Επίσης θα ήθελα να το δω σε κανένα Call of Duty.

Μελλοντικά θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή.Πιστεύω θα έπρεπε να το είχαν τα Internet Cafe.Δεν ξέρω αν το έχουν ορισμένα στην Αθήνα.

Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Last Edit: 30 Aug 2018 17:12 by Blood Prince.

More
15 Apr 2019 19:48 #224694 by akiszax
Νέες προσθήκες για το VR της Sony

Στόχος η κοινωνικοποίηση του παίκτη.

Η Sony φαίνετε να έχει προσηλωθεί στην περεταίρω ανάπτυξη του VR συστήματος της έτσι ώστε να κάνει τους και της πιο κοινωνικούς.

Πρόσφατα δημοσιεύτηκαν κάποια νέα σχέδια που μας δίνουν μια ιδέα προς το που κατευθύνετε η εταιρία με το συγκεκριμένο πρότζεκτ. Πληροφορίες από το Siliconera αναφέρουν ότι μια από τις νέες προσθήκες που θα φέρει η Sony στοχεύει στην ζωντανή προβολή εκδηλώσεων όπως οι αγώνες esport έχοντας POV εμπειρία. Ουσιαστικά οι χρηστές VR θα απεικονίζονται με avatars τα όποια θα έχουν κανονικές θέσεις μέσα στο γήπεδο ης εκδήλωσης, με την αντίστοιχη γωνία θέασης.

Επιπροσθέτως αναφέρεται ότι οι παίκτες θα βρίσκονται μέσα σε ένα πλήθος από NPC χαρακτήρες, έτσι ώστε να μην χάνετε το στοιχείο της κοινωνικοποίησης που βρίσκετε έξω από τα games. Ακόμη η εταιρία θεωρεί ότι έχοντας τους φίλους και την οικογένεια σας, να σας παρακολουθεί να παίζεται διάφορα games, θα αυξήσει την επικοινωνία του παίκτη με τους γύρω του μέσω της διασκέδασης που θα απολαμβάνουν όλοι μαζί.

Αναμένουμε λοιπόν την παρουσίαση του νέου οράματος της Sony, από την ιδία την εταιρία για περισσότερες λεπτομέρειες.

More
28 May 2019 19:28 #225306 by akiszax
Λανσάρισμα PS5 χωρίς νέο PSVR

Πλήρης συμβατότητα με το τωρινό.

Πλέον γνωρίζουμε ότι δεν θα υπάρξει νέο VR headset μαζί με την κυκλοφορία της κονσόλας, αλλά το τωρινό θα είναι πλήρως συμβατό.

Ο επικεφαλής της Sony Global of R&D, Dominic Mallinson μιλώντας για το μέλλον του PSVR επισήμανε ότι θα αργήσουμε να δούμε ένα νέο headset. Συνέχισε την δήλωση του λέγοντας: “ Δεν υπάρχει λόγος να ταυτιστεί με την νέα κονσόλα. Από την μεριά των καταναλωτών, το να τους βομβαρδίζουμε με πολλά πράγματα (πρέπει να αγοράσεις εκείνο ή το άλλο) είναι ένα μήνυμα που δεν θέλουμε να περάσουμε. Κατά κάποιο τρόπο είναι καλό να υπάρχει μια περίοδος ηρεμίας μεταξύ των προιόντων”. Ακόμα είπε ότι το VR θα παραμείνει ενεργό και ότι θα βελτιωθεί στο μέλλον. Συμπλήρωσε λέγοντας: “ Θέλουμε να είναι ελαφρύτερο, πιο εύκολο να φορεθεί, με λιγότερα καλώδια και ακαταστασία”. Τέλος ανέφερε για ενσωμάτωση λογισμικού eye-tracking καθώς και βελτίωση των Move controllers.

Moderators: Parouakiszax
Time to create page: 0.586 seconds
Notification