Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

PlayStation 3: Συζήτηση/Νέες ειδήσεις

23 Sep 2006 13:14 #20026 by Σπύρος Κλαουδάτος
Πανε αυτα.
"If it ain't broke, don't fix it"

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Sep 2006 22:27 #20066 by Χριστόφορος

Terminator\ wrote: boardsus.playstation.com/playstation/board/message?board.id=ps3&message.id=596217

Παρτε κι αλλες. Οπως βλεπετε, το χειριστηριο, πλεον και επισημα ονομαζεται SIXAXIS.


SIXAXIS?

PSN: personGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Sep 2006 22:58 #20068 by Χριστόφορος

Terminator\ wrote: www.gamespot.com/ps3/action/projectassassins/index.html?q=creed

δειτε και αλλο καινουριο τρειλερ, ακομα καλυτερο απο το πρωτο. παιδια, τελικα μονο και μονο γι αυτην την παιχνιδαρα αξιζει να παρεις το ps3...


Ανακοινώθηκε και για 360 και για PC...

PSN: personGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Sep 2006 23:45 #20070 by Σπύρος Κλαουδάτος

person\ wrote:

Terminator\ wrote: boardsus.playstation.com/playstation/board/message?board.id=ps3&message.id=596217

Παρτε κι αλλες. Οπως βλεπετε, το χειριστηριο, πλεον και επισημα ονομαζεται SIXAXIS.


SIXAXIS?

Πλεον το ονομα Dual Shock δεν εχει νοημα οποτε το ειπαν SIXAXIS, λογω του motion sensitivity.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Sep 2006 00:49 #20074 by Σπύρος Κλαουδάτος
ps3.ign.com/articles/734/734950p1.html

Δειτε αυτο. Νομιζω οτι μετα και την προσθηκη HDMI στο πακετο των 500, δεν ειναι υπερβολη να πουμε οτι πλεον αυτο γινεται το κυριο πακετο. Δε θα μου προκαλεσει εκπληξη μαλιστα αν η Sony ακυρωσει τελειως το 600αρι και προχωρησει σε στρατηγικη ενος πακετου.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Sep 2006 03:44 #20080 by Μάνος Γρυπάρης
Αναρωτιέμαι πως θα είναι το controller του PS3 και τι διαφορές θα έχει σε σχέση με του PS2. Μόνο αν το πιάσουμε στα χέρια μας θα καταλάβουμε την διαφορά.

Η Sony υπόσχεται βελτιώσεις στον χειρισμό (καλύτερη αίσθηση κτλ.) αλλά εγώ ένα πράγμα ξέρω. Όταν παίζω Pro Evolution Soccer με το default joypad του PS2, αν κάτσω πάνω από μιάμιση ώρα πιάνομαι σε όλα τα δάκτυλα. Σαφώς προτιμώ το Thrustmaster (που το βάζω και στο PC και στο PS2) που και πιο μουράτο είναι και δεν κουράζει τόσο το χέρι. Αν είναι να βγουν νοκ-αουτ τα χεράκια μας καλύτερα να γίνει με το controller του Wii, να αξίζει κιόλας τον κόπο. Οπότε κατά την γνώμη μου θα πρέπει πρωτίστως να είναι εργονομικό.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Sep 2006 11:26 #20086 by Σπύρος Κλαουδάτος
Σε σχημα ειναι ακριβως το ιδιο με του PS2. Απο κει και περα, τα R2, L2 εχουν γινει triggers, οι μοχλοι εχουν καλυτερη αποκριση, τα επιπεδα πιεσης των κουμπιων εχουν αυξηθει, εφυγε το rumble και προστεθηκε το motion sensitivity. Το χειριστηριο δε λεγεται Dual Shock 3 αλλα SIXAXIS.

Τα hands on που εχω δει μεχρι τωρα μιλουν για πολυ εργονομικο controller και πολυ ελαφρυ.



Εγω παντως στο PRO δε κουραζομαι. Για την ακριβεια δε μπορω να με φανταστω να παιζω pro με διαφορετικο controller, απο αυτο της Sony. Ειπαμε οι παλιες συνηθειες δε ξεχνιουνται ευκολα...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Sep 2006 16:35 #20095 by Tasos Georgos

Terminator\ wrote: Εγω παντως στο PRO δε κουραζομαι. Για την ακριβεια δε μπορω να με φανταστω να παιζω pro με διαφορετικο controller, απο αυτο της Sony. Ειπαμε οι παλιες συνηθειες δε ξεχνιουνται ευκολα...


Θα συμφωνήσω απόλυτα. Όταν επιχείρησα να παίξω με το χειριστηριο του Χ-ΒΟΧ δεν τα κατάφερα, γιατί είναι ολόκληρη κουμούτσα. Πιστεύω ότι τα χειριστήρια της SONY είναι τα πιο εργονομικά...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Sep 2006 16:57 #20098 by Στέλιος Μουρέλλος
Όλα είναι θέμα συνήθειας.....Πάντως ακούσατε τίποτα με το θέμα φορτίσεως του controller? Π.χ. αν παίζεις 7 ώρες ένα παιχνίδι υπάρχει περίπτωση να ξεφορτίσει το controller και να μην πιάνει?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Oct 2006 01:14 #21428 by Σπύρος Κλαουδάτος
Οι λεπτομερειες του Αμερικανικου launch:
www.gamesradio.gr/modules.php?na ... =0&thold=0

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification