Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword
Το GameWorld.gr αναζητά Forum Moderators (21 May 2018)

Το GameWorld.gr επιθυμεί να προσλάβει Forum Moderators.

PS4 Pro: Γενική συζήτηση

More
19 Jan 2018 11:31 #211587 by draminos4
draminos4 replied the topic: PS4 Pro: Γενική συζήτηση
τελεια!χιλια ευχαριστω φιλε μου!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
07 Mar 2018 10:12 #213217 by Shikabane_Hime7
Shikabane_Hime7 replied the topic: PS4 Pro: Γενική συζήτηση
God of War PS4 Pro Limited Edition Bundle

Η κυκλοφορία του νέου God of War πλησιάζει και με αυτό το γεγονός σαν αφορμή, η Sony θα κυκλοφορήσει ένα πακέτο PS4 Pro το οποίο θα το περιλαμβάνει μαζί με μια συλλεκτική έκδοση της κονσόλας και ένα επίσης συλλεκτικό χειριστήριο.

Η κονσόλα είναι ένα PS4 Pro 1TB και τα χρώματά της είναι κυρίως το ασημί και το γκρι, με μερικές κίτρινες και σκούρες γκρι λεπτομέρειες. Το επάνω μέρος της διακοσμεί το skill tree από το God of War μέσω του οποίου θα αναβαθμίζετε το Leviathan, το νέο τσεκούρι του Kratos, ενώ στο μπροστινό μέρος της κονσόλας είναι σχεδιασμένα runes τα οποία αντιπροσωπεύουν διαφορετικούς κόσμους του παιχνιδιού. Το χειριστήριο έχει τα ίδια βασικά χρώματα και η δεξιά του λαβή φέρει το σύμβολο των Huldra Brothers (το οποίο φαίνεται και στο τσεκούρι Leviathan), ενώ το λογότυπο του God of War διακοσμεί το touchpad.

Πέρα από το αντίτυπο του God of War, την κονσόλα και το χειριστήριο, το πακέτο περιλαμβάνει επίσης άγνωστο μέχρι στιγμής ψηφιακό περιεχόμενο.

Το God of War PS4 Pro limited bundle θα κυκλοφορήσει μαζί με το νέο God of War στις 20 Απριλίου και η τιμή που θα έχει στην Ελλάδα είναι προς το παρόν άγνωστη, αλλά αναμένεται να κυμαίνεται στην κανονική τιμή της κονσόλας.

More
07 Mar 2018 19:31 - 07 Mar 2018 19:33 #213232 by hercmour
hercmour replied the topic: PS4 Pro: Γενική συζήτηση
Εγώ πιστεύω ότι θα έχει γύρω στα 450...Γιατί πες ότι το απλό τo Pro έχει περίπου 350 και αυτό επειδή θα είναι limited δεν θα το βάλουν ένα καπέλο 50 ευρώ?Άρα 400 και δεν θα σε χρεώσουν και ένα 50αρι το παιχνίδι?Άρα 450...Τώρα Ελλάδα εάν φάμε και ένα καπελάκι 50 ευρώ θα πάει 500...Πάντως μολις το είδα τρελάθηκα...Επειδή ομως είμαι μπατιρακι αυτή την περίοδο θα πάρω το χειριστήριο σίγουρα...Κανά 70αρι θα έχει...Έτσι να μου φύγει η κάψα...
Last Edit: 07 Mar 2018 19:33 by hercmour.

More
25 Apr 2018 18:57 #214738 by TheReaper
TheReaper replied the topic: PS4 Pro: Γενική συζήτηση
Ρε παιδιά να ρωτήσω λίγο. Έχει κανείς τεχνικές γνώσεις από την κονσόλα; Σήμερα που έβαζα να παίξω Beyond: Two Souls κόλλαγε για πολύ ώρα σε πολλά σημεία. Αφού στο τέλος το παράτησα και είπα να έρθω να δω τι γίνεται.

Ψάχνοντας είδα διάφορες υποθέσεις για προβλήματα στο δίσκο που προκαλούν freeze, αλλά δεν ακούω κάποιον περίεργο ήχο να έρχεται από την κονσόλα. Οπότε ξέρει κανείς πως να κάνω διάγνωση στο PS για να δω τι φταίει;

• Manos
  • Manos's Avatar
  • Αρχισυντάκτης
  • Αρχισυντάκτης
  • Για ανταλλαγή απόψεων το ιδανικό μέρος είναι το forum του GameWorld.gr!
More
26 Apr 2018 15:25 - 30 Apr 2018 12:39 #214761 by Manos
Manos replied the topic: PS4 Pro: Γενική συζήτηση
Για να εξετάσεις αν ο σκληρός δίσκος ειναι ΟΚ θα πρέπει να ανοίξεις την κονσόλα, να τον βγάλεις και να τον συνδέσεις με το PC.

1)Δοκιμασε να παιξεις σε performance settings με 1080p και δες πως παιζει.
2)Πες μας αν το κανει και σε αλλα games.
3)Βεβαιώσου ότι εχεις τουλάχιστον 150GB ελεύθερα στο σκληρό δίσκο.
4)Αν το κανει και σε άλλα games τότε πήγαινέ το στη Sony για service μιας και είσαι στην εγγύηση και ανέφερε το πρόβλημα.

"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
Last Edit: 30 Apr 2018 12:39 by Manos.

More
26 Apr 2018 17:02 - 30 Apr 2018 13:26 #214765 by fits79
fits79 replied the topic: PS4 Pro: Γενική συζήτηση
Δεν χανεις καμια εγγυηση αν αλλαξεις τον δισκο της κονσολας ps4, ps4slim & ps4pro αφου η ιδια η sony σου επιτρεπει να το κανεις και εχει βγαλει και οδηγιες για το πως μπορεις να το κανεις.

Εδω το ΕΠΙΣΗΜΟ λινκ για το πως να αλλαξης τον εσωτερικο σκληρο δισκο στις κονσολες ps4.
Ισως σας ζητηθει απλα να εχετε μαζι σας και τον αρχικο δισκο που ειχε η κονσολα πριν τον αλλαξετε αλλα την εγγυηση δεν την χανετε.

Αν δεν με πιστεύεται δεν εχετε παρα να παρετε ενα τηλεφωνο την cometron (Επισημο service του playstation4 στην Ελλαδα και να την ρωτησετε να δειτε τι θα σας πει.
Εγω το εχω κανει και πιστεψτε με δεν χανεις καμια εγγυηση απο αλλαγη του εσωτερικου δκληρου δισκου της κονσολας.

Τουλαχιστον αυτο μου ειπαν στην sony hellas & cometron.

Ναι και τι μου απαντησαν σε μειλ που τους εστειλα χτες και τους ρωταγα ακριβως αυτο το πραγμα.

- Αν αλλάξω τον δίσκο της κονσόλας ps4, ps4slim, ps4pro χάνω την εγγύηση?

Καλημέρα
Προβλέπεται η αλλαγή σκληρού, δεν χάνεται η εγγύηση.
Με εκτίμηση

Βασιλειάδης Μπάμπης
Υπεύθυνος τμήματος PlayStation
Cometron Ηλεκτρονικά Ε.Π.Ε

Β. Γεωργίου 11 –Χαλάνδρι
Τηλ.2106851680
Email: cometron@otenet.gr

Μετά απ' όλα αυτά Μάνο πιστεύω καταλαβαίνεις ότι δεν χάνεις την εγγύηση της κονσόλας αν αλλάξεις τον εσωτερικό δίσκο.
Last Edit: 30 Apr 2018 13:26 by Manos.

• Manos
  • Manos's Avatar
  • Αρχισυντάκτης
  • Αρχισυντάκτης
  • Για ανταλλαγή απόψεων το ιδανικό μέρος είναι το forum του GameWorld.gr!
More
30 Apr 2018 12:40 #214827 by Manos
Manos replied the topic: PS4 Pro: Γενική συζήτηση
Σωστά δεν το είχα δει το συγκεκριμένο link.

Απλά αν δεν γνωρίζει καλά από τεχνικά ας τον πάει στη Sony μιας και ειναι εντος εγγύησης.

"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Moderators: Parouakiszax
Time to create page: 0.651 seconds
Notification