Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Earthfall

23 May 2018 13:37 - 23 May 2018 13:42 #215140 by Γιώργος Λόλας

Earthfall

Η Holospark ανακοίνωσε ότι το Earthfall θα κυκλοφορήσει για PC, PS4 και Xbox One στις 13 Ιουλίου.

Πρόκειται για ένα co-op FPS στα χνάρια των Left 4 Dead, με την διαφορά ότι αντί για ζόμπι, έρχεστε αντιμέτωποι με διαφόρων ειδών εξωγήινα πλάσματα. Περιλαμβάνει co-op τεσσάρων παικτών και levels που λειτουργούν όπως τα campaigns των Left 4 Dead, ενώ συναντάμε και ειδικές κατηγορίες εχθρών όπως στο co-op Shooter της Valve.



Τα γεγονότα του παιχνιδιού λαμβάνουν χώρα 20 χρόνια στο μέλλον και στη διάθεσή σας θα έχετε high-tech όπλα και gadgets. Ο in-game director θα αναλαμβάνει να αλλάζει τις καταστάσεις κάθε φορά που παίζετε το ίδιο level, ενώ η ιστορία των τεσσάρων χαρακτήρων θα παρουσιάζεται μέσα από τα δύο campaigns και τα 10 missions. Θα μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε barricades για να αμυνθείτε ενάντια στα κύματα εχθρών.

Το Earthfall θα κυκλοφορήσει για PC, PS4 και Xbox One στις 13 Ιουλίου και θα κοστίζει 30 ευρώ. Βρίσκεται ήδη στο Early Access του Steam από τον Απρίλιο του 2017 με κόστος 15 ευρώ.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Aug 2018 22:33 #218516 by Μάρκος Ασκανιάν


Ξεκινώντας τη πρώτη μου αποστολή στο Earthfall ξύπνησαν αμέσως μνήμες από το θρυλικό Left 4 Dead με την διαφορά ότι αυτή τη φορά αντιμετωπίζετε εξωγήινους. Υπάρχουν κάποιες μικροδιαφορές με τον τίτλο της Valve αλλά σε γενικές γραμμές η Holospark ακολουθεί το ίδιο μονοπάτι που χάραξε αυτός ο θρυλικός co-op FPS τίτλος. Άραγε καταφέρνει να προσφέρει μια παρόμοια ή και καλύτερη εμπειρία από το προαναφέρντα τίτλο ή δεν αποτελεί κάτι το ξεχωριστό; Σε λίγες μέρες θα μάθετε με το αναλυτικό review που θα ανεβάσω.

Adododo!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Aug 2018 22:24 #218618 by Μάρκος Ασκανιάν


Μετά την εξαιρετική επιτυχία που γνώρισε το Left 4 Dead αρκετοί προσπάθησαν να δημιουργήσουν ανώτερους τίτλους αλλά παρόλο που υπήρξαν αξιόλογες προσπάθειες καμία δεν το ξεπέρασε. Η δημιουργία της Holospark, μετά από αρκετή ενασχόληση μαζί της -καθώς είμαι και μεγάλος fan των FPS- δεν μπόρεσε με τίποτα να μου βγάλει από το μυαλό ότι πρόκειται για μια ξεκάθαρη αντιγραφή του Left 4 Dead. Όσο κι αν προσπαθούν οι develepors να μας πείσουν ότι πρόκειται για κάτι νέο στο genre δεν το καταφέρνουν γιατί πολύ απλά έχουμε ουσιαστικά τον τίτλο τις Valve μεταμφιεσμένο με εξωγήινη στολή. Πάντως, όσον αφορά στους ίδιους τους εξωγήινους, η ποικιλία δεν είναι μεγάλη, κάτι που δε συμβαίνει όμως με τον αριθμό τους! Θα σας διασκεδάσει για λίγο, ειδικά με παρέα, αλλά μέχρι εκεί. Αναλυτικότερα, μπορείτε να διαβάσετε την άποψή μου εδώ.

Adododo!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification