Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Τα καλύτερα Games για το 2005

25 Jan 2006 03:43 #7782 by Μάνος Γρυπάρης
Tο Gamespot απεφάνθη (αχέμ! Ενστάσεις!!!)

Best PC Game
Δείτε το video (Διάρκειας 2 λεπτών):
www.gamespot.com/pages/features/ ... y=5&page=8

Παραγωγή της πλάκας, παρουσιαστές της πλάκας εις τον κύβο! (τι παιδιά κι αυτά!) Αν έχετε ADSL ακόμα καλύτερα για να δείτε σωστά και το video χωρίς να χάσετε κάτι.

Ανάμεσα σε Battlefield 2, Call of Duty 2, Civilization 4, FEAR και Guild Wars βγήκε το Civ4? Δηλαδή έλεος! Θα μου πεις υποψηφιότητες είναι αυτές? Eδώ δεν υπάρχουν καν το Dungeon Siege 2 και το Pro Evolution 5! ΑΛΗΤΕΙΑ!....ΣΤΡΑΤΗΓΕ ΜΟΥ!!!! ΑΙΣΧΟΣ!!!! (και όρνηθος!)

ΥΓ. Αν κάνετε κλικ και σε άλλα links στο παράθυρο που σας άνοιξε θα δείτε αποτελέσματα και για Best Console Games κτλ.

Best PS2 Game
Βγήκε το God of War. Η πλάκα ήταν ότι στις υποψηφιότητες υπήρχε και το...Guitar Hero??? Πως είπατε? Neeeeeext!


ΥΓ2. Οι χρήστες ψηφίζουν ή οι συντάκτες του Gamespot μεταξύ τους?

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Jan 2006 13:24 #7804 by Μπάμπης Κάιδος
Ego pali simfono apolita! To civ4 ethese nea standar sti seira pou to idio dimiourgise kai den einai ena akoma ww2 FPS, oute ena akoma apo ta dekades MMORPG (to rpg se eisagogika parakalo)!!!! Einai pragmatiko strategy!

Kai ta pexnidia seires (fifa, pro evo, nba live ktl) pou kikloforoun kathe xrono diskola mpenoun sta top tis xronias afou einai apla anamenomena...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Jan 2006 13:54 #7806 by Orestis Domis
Gia mena best htan to Need for Speed Most Wanted. Apisteuta grafika kai ethismos sto terma. Akoma paizw toulaxiston misi wra th mera.Twra teleiwnw kai ta challenges... To civ4 den to exw pai3ei, oute kanena allo ths seiras, opote den mporw na ekferw gnwmi. Pantws to Dungeon Siege 2 htan omorfo paixnidi, oxi toso kalo omws. To BF2 apla den mporousa na to pai3w, vareto.Call of duty 2 den me trelane, enw to FEAR me perimenei meta thn e3etastiki... 3exasate kai to Dragonshard e, poly kalo strategy!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Jan 2006 19:43 #7814 by Μάνος Γρυπάρης
Aυτό θα έλεγα στο τέλος με ΥΓ. αλλά ντρεπόμουνα μήπως με πάρετε με τις πέτρες! Μιλάμε για εξαιρετικό Strategy! Όταν είχα παίξει το demo του Dragonshard τρελάθηκα. Εντάξει θυμίζει σε πολλά σημεία Warcraft 3 αλλά τέτοια RTS είναι ωραίο να βγαίνουν, να γουστάρει να τα παίζει ο κόσμος.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Jan 2006 22:58 #7819 by Orestis Domis
Einai poly omorfo paixnidi, pou na to pai3eis kai olokliro to campaign! Trelos ethismos,ki epitelous ena RTS pou sindiazei kanones kai spell DND. Einai sindiasmos pou kerdizei apo monos tou. Kai episis Mano, me tosous RPGades edw mesa, pio eukolo kovw na sou legan oloi mpravo para na etrwges petres, xaxa.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Jan 2006 16:52 #7869 by Chris
Λοιπόν πρώτον υπάρχουν τα readers' choise και τα Editors' choice. Δεύτερον τώρα. Το Civilization IV είναι το πιο καινοτόμο, εθιστικό, ανεπανάληπτο TBS στην γενιά μας αι πιθανόν όλων των εποχών! Τα παλικάρια στην Firaxis games έκαναν απίστευτη δουλειά και έτσι το έχει πάρει και ο κόσμος μιας και είναι απο τότε που βγήκε μέσα στο top 10 των πωλήσεων PC games στην UK κ' USA. Επίσης έχουν βγεί απίστευτα πολλά patch που εντίνουν περισσότερο το replay value του παιχνιδιού.
Το guitar hero όχι μόνο έπρεπε να υπάρχει στο top 5 αλλά πιθανότητα να βγεί και το καλύτερο παιχνίδι για το PS2. Προσωπικά, δεν μπορώ να το έχω παίξει αλλά έχω ακούσει απίστευτα πράγματα για το παιχνίδι (στην Αμερικάνικη έκδοση έπερνες και μια κιθάρα για να παίζεις :mrgreen: ). Φυσικά ήταν αδύνατο να ξεπεράσει τα GoW και RE4 που ήταν και χαλαρότατα τα παιχνίδια της χρονιάς.
Για το FEAR δεν έχω να πω τίποτα μιας και τα λόγια είναι περιττά. Απίστευτα γραφικά, αίσθηση του φόβου, φυσική των όπλων, καταπληκτικό Α.Ι. κ.α. με το μόνο που να με χαλάει να είναι η επαναλαμβανότητα των πιστών καθώς απο κάποιο σημείο και μετα σου φαίνονται όλα ίδια. Γενικά όμως το παιχνίδι θέτει καινούργια - πολύ υψηλα standards.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Jan 2006 17:11 #7871 by Μάνος Γρυπάρης

ChrisTop wrote: Λοιπόν πρώτον υπάρχουν τα readers' choise και τα Editors' choice. Δεύτερον τώρα. Το Civilization IV είναι το πιο καινοτόμο, εθιστικό, ανεπανάληπτο TBS στην γενιά μας και πιθανόν όλων των εποχών!

Απλά φίλε Χρήστο δεν κατάφερα να δω κάπου να διευκρινίζεται πως γίνεται η ψηφοφορία στα Platform Awards (αν είναι reader's choice ή editor's choice ή συνδυασμός και των δύο και προκύπτει το αποτέλεσμα με ποσοστά)

Τα RTS έχουν περισσότερους οπαδούς σε σχέση με τα TBS. Θα μου πεις πέρα από το Expansion του Rome δεν βγήκε φέτος τίποτα αξιόλογο στα Strategy. Το Civ4 όσο καλά γραφικά κι αν έχει σε Gameplay δεν με ενθουσιάζει. Το να παίζω Turn Based Strategy πάντα το έβρισκα βαρετό (συγκεκριμένα μου φέρνει λίγο από Adventure ένα πράμα). To μόνο TBS -αν μπορώ να το χαρακτηρίσω έτσι- που με είχε ενθουσιάσει ήταν το Conquest of the New World και ποτέ δεν κατάφερα να καταλάβω γιατί.

Καλώς ήρθες στο forum! Αν θες κάνε μια βόλτα κι από Εδώ

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Jan 2006 13:02 #7954 by Chris

Τα RTS έχουν περισσότερους οπαδούς σε σχέση με τα TBS. Θα μου πεις πέρα από το Expansion του Rome δεν βγήκε φέτος τίποτα αξιόλογο στα Strategy. Το Civ4 όσο καλά γραφικά κι αν έχει σε Gameplay δεν με ενθουσιάζει. Το να παίζω Turn Based Strategy πάντα το έβρισκα βαρετό (συγκεκριμένα μου φέρνει λίγο από Adventure ένα πράμα). To μόνο TBS -αν μπορώ να το χαρακτηρίσω έτσι- που με είχε ενθουσιάσει ήταν το Conquest of the New World και ποτέ δεν κατάφερα να καταλάβω γιατί.


Φιλτάτε Μάνο το αστείο ε'ιναι οτι και στους περισσότερους φίλους μου δεν αρέσουν τα TBS ενώ τα RTS τα λατρεύουν. Τραντό παράδειγμα, είναι το Rome total war που οι περισσότεροι το λατρεύουν ενω εγώ το βρίσκω λίγο ανίαρο επειδώ βασίζετε στις μάχεις και οι μάχες του είναι λίγο... εχμ... γελοίες να το πώ (για μένα πάντα)... Ενώ στο Civilization IV πρέπει να ελέγχεις τα πάντα ισότιμα απο το management των πόλεων μέχρι τις μάχες που δεν περιέχουν κανένα ουσιαστικό ενδιαφέρον και δεν μπορείς να αλλάξεις την έκβαση τους. Όμως, για μένα είναι πιο πολύ ενδιαφέρον απο το Rome πειδή είναι άλλη η αίσθηση να μεγαλώνεις την αυτοκρατορία σου έτσι απλά και να πρέπει αν την κρατήσεις τόσο δύσκολα. Το Civ4 έχει πολύ πιο μεγάλα επίπεδα δυσκολίας απο το Rome επίσης και αυτό μπορείς να το καταλάβεις προσπαθώντας να παίξεις και τα δύο στην μεγαλύτερη δυσκολία τους. Αυτά τα λέω για να δικαιολογήσω οτι σου προσφέρει μεγαλύτερη πρόκληση απο το Rome
Τέσπα όπως και να το κάνουμε γούστα είναι αυτά. :mrgreen:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification