Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Προτάσεις νέων games: "Ποιο παιχνίδι να αγοράσω?"

08 Jun 2020 15:06 #235251 by Ηλιας
Περσονα 5 παιζω ακομα, αλλα ειχα πανω απο 20 μερες να ασχοληθω.

Δυστυχως οι υποχρεωσεις ειναι πολλες. Ανοιξαν και τα μαγαζια και πηγαινω σε καποια παρτυ, για να γωνρισω κοπελες.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Jun 2020 15:15 #235253 by Blood Prince

Brazhlias wrote: Περσονα 5 παιζω ακομα, αλλα ειχα πανω απο 20 μερες να ασχοληθω.

Δυστυχως οι υποχρεωσεις ειναι πολλες. Ανοιξαν και τα μαγαζια και πηγαινω σε καποια παρτυ, για να γωνρισω κοπελες.


Τι σχέση έχει αυτό που λες με το topic ; :lol:

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Jun 2020 22:46 #235265 by Giorgos Tsolaridis

Blood Prince wrote: Far Cry δεν έχω παίξει κανένα αξίζουν ; Επίσης θα έπαιρνα Shadow of the tomb raider αλλά δυστυχώς το review δεν λέει τα καλύτερα.

Το μόνο μειονέκτημα που βρήκα στα FarCry είναι στον χειρισμό. Είμαι απο μικρός παίκτης του CoD και έχω βολευτεί πάρα πολύ με τον δικό του. Πιστεύω αργά ή γρήγορα συνηθίζεται

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Jun 2020 22:53 - 08 Jun 2020 22:55 #235267 by Blood Prince

BigGreekGamer wrote:

Blood Prince wrote: Far Cry δεν έχω παίξει κανένα αξίζουν ; Επίσης θα έπαιρνα Shadow of the tomb raider αλλά δυστυχώς το review δεν λέει τα καλύτερα.

Το μόνο μειονέκτημα που βρήκα στα FarCry είναι στον χειρισμό. Είμαι απο μικρός παίκτης του CoD και έχω βολευτεί πάρα πολύ με τον δικό του. Πιστεύω αργά ή γρήγορα συνηθίζεται


Και εγώ έχω παίξει αρκετά COD μέχρι το Ghosts στο PC και είχα πωρωθεί αλλά δεν έχουν μεγάλη διάρκεια.Το Far Cry έχει μεγαλύτερη διάρκεια και έναν open world κόσμο όπου μπορώ να χειρίζομαι αρκετά συχνά διάφορα οχήματα και έχει και άγρια ζώα.

Far Cry 3 σκέφτομαι ή Resi Evil 7 Hard Decision.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Jun 2020 10:12 #235293 by Ηλιας

Blood Prince wrote:

Brazhlias wrote: Περσονα 5 παιζω ακομα, αλλα ειχα πανω απο 20 μερες να ασχοληθω.

Δυστυχως οι υποχρεωσεις ειναι πολλες. Ανοιξαν και τα μαγαζια και πηγαινω σε καποια παρτυ, για να γωνρισω κοπελες.


Τι σχέση έχει αυτό που λες με το topic ; :lol:


Ουπς, σορυ. Νομιζα πως ειμασταν στο now playing θεμα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Jun 2020 02:41 - 19 Jun 2020 02:57 #235641 by Blood Prince

BigGreekGamer wrote:

Blood Prince wrote: Μιας που το Καλοκαιράκι αρχίζει σήμερα για μένα καθώς εδώ και καιρό δεν είχα χρόνο να παίξω,σκέφτομαι να αγοράσω ένα παιχνίδι.

Δεν έχω όρεξη να ασχοληθώ με το Dark Souls Remastered γιατί είναι δύσκολο οπότε σκέφτομαι να αγοράσω κάποιο εύκολο και ευχάριστο.

Από τα παιχνίδια του 2019 ξεχωρίζω το Α Plague Tale Innocence.

Επίσης σκέφτομαι να αγοράσω Resi Evil καθώς δεν έχω παίξει κανένα Horror Game.Δεδομένου του οτι το Resi 3 είναι μικρό πρός Resi 7 κλίνω.

Στο Videoclub το έχει να το νοικιάσω για 1 μέρα.Ελεος και είναι παιχνίδι 3 ετίας.Δεν συμφέρει ενοικίαση.

Λοιπόν από τα Day's Gone,Death Stranding,A Plague Tale Innocence,Resi Evil 7 ποιό θα πρέπει να έχω οπωσδήποτε ; Είναι εύκολα παιχνίδια ;


Θα σου έλεγα να ξεκινήσεις με Resident Evil 7 καθώς είναι σχετικά μικρό.


Πρός εκεί κλίνω.

Και το μόνο παιχνίδι που περιμένω από τα επερχόμενα είναι το AC Valhalla.Τσάμπα αγόρασα το PS4 μου φαίνεται.Δεν με πωρώνουν πολλά παιχνίδια με την έννοια πως κάποιοι παίζουν 50-100 και εγώ από ολόκληρη την γενιά,προτιμώ 15 αντε 20 το πολύ.

p.s Βέβαια μπορεί να μου αρέσουν λίγα αλλά παιχνίδια σαν το Bloodborne και το AC Odyssey δεν μπορούσα να μην τα έχω οπότε το PS4 ήταν απαραίτητο.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Jun 2020 12:48 #235647 by Aνέστης Αδαμίδης
Προσωπική μου άποψη, το να παίρνεις κάθε παιχνίδι επειδή βγήκε, δε συνιστά υγιές πρότυπο καταναλωτή. Εντάξει, το καταλαβαίνω από τη μία, αν δεν ασχοληθείς με την κονσόλα, ποιο το νόημα να την έχεις, αλλά από την άλλη, κι εγώ που τις κάνω συλλογή, αγοράζω συγκεκριμένα παιχνίδια. Σταμπάρω συγκεκριμένα παιχνίδια, βλέπω αν όντως αξίζουν και μετά προχωρώ σε αγορά. Τώρα, αν πρόκειται για καμιά καλή συλλεκτική (Doom Eternal, Dishonored 2), εκεί μπαίνουν άλλοι παράγοντες.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Jun 2020 18:19 #235659 by Blood Prince
Σκέφτομαι και το Metro Exodus .Μπορεί να μην έχει hype αλλά από gameplay που είδα μου άρεσε.Αυτό που με χαλάει είναι τα loading times που έχει απ'οτι διάβασα.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Jun 2020 02:29 #235754 by Aνέστης Αδαμίδης
Έχω σκοπό να πάρω Gears Ultimate και Injustice 2 για το One X. Καμιά άλλη πρόταση παιχνιδιού; Να έχει και καμιά καλή ιστορία αν γίνεται. Με racing δεν ασχολούμαι, εκτός κι αν είναι τίποτα Burnout κι έτσι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Jun 2020 03:40 - 21 Jun 2020 03:54 #235757 by Blood Prince

TheReaper wrote: Έχω σκοπό να πάρω Gears Ultimate και Injustice 2 για το One X. Καμιά άλλη πρόταση παιχνιδιού; Να έχει και καμιά καλή ιστορία αν γίνεται. Με racing δεν ασχολούμαι, εκτός κι αν είναι τίποτα Burnout κι έτσι.


Gears Ultimate να αγοράσεις,έχω διαβάσει πως έχει πολύ καλά γραφικά και είναι και exclusive και αργότερα αγοράζεις και το Gears 5.

Εγώ μάλλον πάω για Uncharted 4 τελικά.

edit Τσέκαρε λίγο και τα βίντεο




File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification