Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Προτάσεις νέων games: "Ποιο παιχνίδι να αγοράσω?"

20 Sep 2020 00:02 #239127 by Aνέστης Αδαμίδης
To RE7 επειδή το είδα να το παίζουν κάτι streamers, οφείλω να πω ότι δε με συγκίνησε ιδιαίτερα, ούτε είχε κάτι το φοβερό. Κάποιοι άλλοι μάλιστα είπαν ότι δεν έχει την πνοή ενός RE. Τώρα, τα λεφτά δικά σου, εσύ αποφασίζεις.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Sep 2020 01:38 - 20 Sep 2020 01:45 #239130 by Blood Prince

TheReaper wrote: To RE7 επειδή το είδα να το παίζουν κάτι streamers, οφείλω να πω ότι δε με συγκίνησε ιδιαίτερα, ούτε είχε κάτι το φοβερό. Κάποιοι άλλοι μάλιστα είπαν ότι δεν έχει την πνοή ενός RE. Τώρα, τα λεφτά δικά σου, εσύ αποφασίζεις.


Εμένα μου αρέσει λόγω setting...το όλο κλίμα..του να μπαίνω σε ένα "ερημικό" σπίτι και να το ερευνώ...γενικότερα δεν μου αρέσουν τα κλασικά Resident Evil .

Ξεχώρησα το Resident Evil Revelation επειδή διαδραματιζόταν σε πλοίο και αυτό με εξίταρε και το Resi 7 με τραβάει γιατί διαδραματίζεται σε ένα δήθεν απομονωμένο αγροτικό σπίτι.

Αυτό το μυστήριο που εμπνέει με προσελκύει.
Επιπλέον πιστεύω πως είναι το καλύτερο horror παιχνίδι της όγδοης γενιάς και το Resi 8 Village που θα κυκλοφορήσει μόνο PS5 πιθανότατα αποτελεί συνέχεια του σεναρίου του Resi 7.

Αν δεν ήταν το Resi 7 καλό,ποιό horror παιχνίδι είναι καλό ; To Evil Within δεν μου άρεσε από trailer που είδα.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Sep 2020 01:59 #239131 by Aνέστης Αδαμίδης
Δεν είπα ότι δεν είναι καλό. Είπα ότι δε με συγκίνησε σαν παιχνίδι. Είχε ωραία γραφικά, είχε καλή πλοκή, αλλά δεν ήταν αυτό το παιχνίδι που θα με έκανε να καρφωθώ στην άκρη του καναπέ. Εντάξει, είχε κάτι αηδιαστικές στιγμές, αλλά ως εκεί. Λίγο κούφιο μου φάνηκε το τέλος σε ένα σημείο, αλλά έχει να κάνει με τις προτιμήσεις του καθενός.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Sep 2020 02:08 #239132 by Blood Prince

TheReaper wrote: Δεν είπα ότι δεν είναι καλό. Είπα ότι δε με συγκίνησε σαν παιχνίδι. Είχε ωραία γραφικά, είχε καλή πλοκή, αλλά δεν ήταν αυτό το παιχνίδι που θα με έκανε να καρφωθώ στην άκρη του καναπέ. Εντάξει, είχε κάτι αηδιαστικές στιγμές, αλλά ως εκεί. Λίγο κούφιο μου φάνηκε το τέλος σε ένα σημείο, αλλά έχει να κάνει με τις προτιμήσεις του καθενός.


Εντάξει αλλά έχεις να προτείνεις κάποιο horror ;

Το setting εμένα μου αρέσει.

Εντωμεταξύ έχω παίξει το Outlast.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Sep 2020 04:09 - 20 Sep 2020 04:11 #239133 by Blood Prince
Καθώς το συγκεκριμένο παιχνίδι το ήθελα από το 2017 που πρωτοκυκλοφόρησε και είναι από τους λόγους που αγόρασα το PS4 το παρήγγειλα από το Eshop καθώς το βρήκα σε καλή τιμή.

Εχει διάρκεια 9-10 ώρες έχω διαβάσει και 1 free DlC (με extra ώρα) αλλά δεν θα το παίξω στο εύκολο,και επίσης σκέφτομαι να το ξαναπαίξω NG+ στο δυσκολότερο επίπεδο για Πλατίνα.

Βέβαια το Resi Evil 3 Remake έχει μικρότερη διάρκεια όπως και το Revelations το οποίο μου φάνηκε μεγάλο.Για Resi Evil παιχνίδι είναι μεγάλο.

Στο Eshop λέει Διαθεσιμότητα: Κατόπιν παραγγελίας σε 2-3 εργάσιμες ημέρες οπότε ελπίζω όντως να το έχουν διαθέσιμο και να μην με πάρουν τηλ να μου πουν είναι εξαντλημένο.Βέβαια στην χειρότερη το παραγγέλνω απο αλλού.

www.e-shop.gr/resident-evil-biohazard-psvr-compatible-p-PS4.01295

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Sep 2020 20:17 #239161 by Aνέστης Αδαμίδης

Blood Prince wrote:

TheReaper wrote: Δεν είπα ότι δεν είναι καλό. Είπα ότι δε με συγκίνησε σαν παιχνίδι. Είχε ωραία γραφικά, είχε καλή πλοκή, αλλά δεν ήταν αυτό το παιχνίδι που θα με έκανε να καρφωθώ στην άκρη του καναπέ. Εντάξει, είχε κάτι αηδιαστικές στιγμές, αλλά ως εκεί. Λίγο κούφιο μου φάνηκε το τέλος σε ένα σημείο, αλλά έχει να κάνει με τις προτιμήσεις του καθενός.


Εντάξει αλλά έχεις να προτείνεις κάποιο horror ;

Το setting εμένα μου αρέσει.

Εντωμεταξύ έχω παίξει το Outlast.

Blair Witch ίσως; Μου φάνηκε αρκετά καλό, αν και δεν το έχω ολοκληρώσει, λόγω υποχρεώσεων και προτιμήσεων άλλων παιχνιδιών. Ένα επίσης καλούτσικο, αλλά πάρα πολύ μικρό, είναι το Dark Fracture. Μπορεί να το τελειώσεις και σε λιγότερο από ώρα. Visage, Beast Inside είναι επίσης καλές επιλογές.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Sep 2020 20:53 #239163 by Blood Prince

TheReaper wrote:

Blood Prince wrote:

TheReaper wrote: Δεν είπα ότι δεν είναι καλό. Είπα ότι δε με συγκίνησε σαν παιχνίδι. Είχε ωραία γραφικά, είχε καλή πλοκή, αλλά δεν ήταν αυτό το παιχνίδι που θα με έκανε να καρφωθώ στην άκρη του καναπέ. Εντάξει, είχε κάτι αηδιαστικές στιγμές, αλλά ως εκεί. Λίγο κούφιο μου φάνηκε το τέλος σε ένα σημείο, αλλά έχει να κάνει με τις προτιμήσεις του καθενός.


Εντάξει αλλά έχεις να προτείνεις κάποιο horror ;

Το setting εμένα μου αρέσει.

Εντωμεταξύ έχω παίξει το Outlast.

Blair Witch ίσως; Μου φάνηκε αρκετά καλό, αν και δεν το έχω ολοκληρώσει, λόγω υποχρεώσεων και προτιμήσεων άλλων παιχνιδιών. Ένα επίσης καλούτσικο, αλλά πάρα πολύ μικρό, είναι το Dark Fracture. Μπορεί να το τελειώσεις και σε λιγότερο από ώρα. Visage, Beast Inside είναι επίσης καλές επιλογές.


Καλά και εσύ τώρα που μου τα πρότεινες έχω παραγγείλει ήδη το Resi 7. :lol:

Ευχαριστώ θα τα τσεκάρω.Για κάτω από ώρα όχι δεν θέλω.Εδώ το Resi 7 των 10 ωρών μου φαίνεται μικρό.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Sep 2020 21:07 - 21 Sep 2020 21:21 #239166 by Blood Prince
Το Blair Witch είδα είναι πολύ μικρό 6 ώρες ! Μπορεί να δω την ομώνυμη ταινία.

Το Resi 7 θυμίζει αρκετά Ring,Grudge κλπ και έχει πολύ καλά γραφικά με την RE Engine.Δεν μετάνιωσα που το παρήγγειλα.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Sep 2020 21:29 - 21 Sep 2020 21:30 #239171 by Aνέστης Αδαμίδης
To Blair Witch είναι δυνατό. Έχει καλά jumpscares. Όπως και το Visage, το οποίο δεν έχει βγει ολόκληρο. Εγώ σου έκανα τις προτάσεις μου, βασιζόμενος στο ότι ψάχνεις για τρόμο. Τώρα η διάρκεια για ένα τέτοιο είδος, ποικίλει αρκετά. Εγώ σου εύχομαι να απολαύσεις ό,τι παιχνίδι κι αν παίξεις εν τέλει.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Sep 2020 14:04 #239195 by Blood Prince

TheReaper wrote: To Blair Witch είναι δυνατό. Έχει καλά jumpscares. Όπως και το Visage, το οποίο δεν έχει βγει ολόκληρο. Εγώ σου έκανα τις προτάσεις μου, βασιζόμενος στο ότι ψάχνεις για τρόμο. Τώρα η διάρκεια για ένα τέτοιο είδος, ποικίλει αρκετά. Εγώ σου εύχομαι να απολαύσεις ό,τι παιχνίδι κι αν παίξεις εν τέλει.


Ευχαριστώ για τις προτάσεις.To Blair Witch αν και δυνατό είδα πως είναι αρκετά μικρό και σίγουρα δεν έχει το ΑΑΑ όνομα της σειράς Resi Evil.

Το Visage αν και φαίνεται ενδιαφέρον,δεν υπάρχει καν στα καταστήματα αυτή την στιγμή αν δεν κάνω λάθος. www.bestprice.gr/item/2155429692/visage-ps4.html

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification