Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Προτάσεις νέων games: "Ποιο παιχνίδι να αγοράσω?"

29 Aug 2017 05:08 #204507 by petros
Εμένα μου αρέσει πολύ το life is strange.Έχει ενδιαφέρον σενάριο ωραία ατμόσφαιρα και ποικιλία από χαρακτήρες.Το σενάριο σε κρατάει μέχρι το τέλος χωρίς να είναι βαρετό.Η εταιρεία έχει δώσει μεγάλη προσοχή σε αυτό το τίτλο.Γιαυτό άλλωστε έχει βγάλει και την συνέχεια.Αξίζει και από μένα να το πάρεις διότι μου έκανε τρομερή εντύπωση το παιχνίδι.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Aug 2017 12:58 #204509 by κωστας
Εμένα μου αρεσεί το Horrizon Zero Dawn.Είναι πολύ ωραίο παιχνίδι με ωραία γραφίκα το σενάριο είναι πολύ ενδιαφέρον γενίκα είναι απο τα παιχνίδια που λάτρεψα και δεν ήταν βαρετό καθόλου.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Aug 2017 15:06 #204521 by Blood Prince

musicnet2 wrote: Εμένα μου αρέσει πολύ το life is strange.Έχει ενδιαφέρον σενάριο ωραία ατμόσφαιρα και ποικιλία από χαρακτήρες.Το σενάριο σε κρατάει μέχρι το τέλος χωρίς να είναι βαρετό.Η εταιρεία έχει δώσει μεγάλη προσοχή σε αυτό το τίτλο.Γιαυτό άλλωστε έχει βγάλει και την συνέχεια.Αξίζει και από μένα να το πάρεις διότι μου έκανε τρομερή εντύπωση το παιχνίδι.


Γι'αυτό ακριβώς και το έχω αγοράσει εδώ και δύο μήνες σχεδόν.

Πάντως σκέφτομαι να αγοράσω και το The Witcher 2 στις γιορτές.Θα δούμε. :)

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Jul 2018 19:40 #216000 by Blood Prince
Παίδες σκέφτομαι να αγοράσω ένα καινούργιο παιχνίδι.Είμαι ανάμεσα σε Dragon Age Origin και The Witcher 2 .Ποιο από τα δύο μου προτείνεται ;

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Jul 2018 23:56 - 31 Jul 2018 23:57 #216004 by Blood Prince
Εχοντας ασχοληθεί 1200 ώρες με το Skyrim και 600 ώρες με το Dark Souls 2 Scholar of the first sin ήθελα να αγοράσω ένα καινούργιο RPG που να μπορεί να παίζει άνετα στο Laptop μου.

Τελικά ανάμεσα στα The Witcher 2 και Dragon Age Origin προτίμησα το Dragon Age: Origins Ultimate Edition και το παρήγγειλα πριν λίγο.

Ας ελπίσω να το απολαύσω ! Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι το MMO-like σύστημα μάχης από gameplay που έχω δει.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Aug 2018 01:30 - 21 Aug 2018 03:53 #218538 by Blood Prince
Λοιπόν παίδες το Dragon Age Origins με δυσκόλεψε αρκετά να το τερματίσω και δεν με ενδιαφέρει να αγοράσω το Inquisition γιατί έχω διαβάσει πως είναι ακόμα πιο δύσκολο.

Με ενδιαφέρει να αγοράσω ένα χαλαρό παιχνίδι.

Εχοντας ευχαριστηθεί το Life is Strange σκέφτομαι να αγοράσω το prequel Before the Storm.Εχω δεί πως θα παίζει στην κάρτα γραφικών Intel HD 4400 και καθώς έχω μνήμη Ram 8 GB δεν θα υπάρχει θέμα.

Ενα άλλο παιχνίδι που σκέφτομαι για το single player είναι το Battlefield 3 αλλά έχω ήδη παίξει αρκετά FPS.

Επίσης σκέφτομαι και το Resident Evil Revelations 2 αλλά πιστεύω θα είναι κάπως ζόρικο και νομίζω πως το Resident Evil Revelations το οποίο έχω στην κατοχή μου είναι καλύτερο.

Για Witcher 2 είναι εξαντλημένο πρώτον και δεύτερον έχω διαβάσει πως είναι αρκετά δύσκολο οπότε δεν με ενδιαφέρει.

Τι μου προτείνεται ; Τείνω προς στο Battlefield 3 λόγω μεγαλύτερης διάρκειας campaign και επειδή ανησυχώ μήπως κολλάει το Before the Storm στην κάρτα γραφικών μου αν και έχω δει βίντεο που παίζει κανονικά στην Intel HD 4000 που είναι χειρότερη.


File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Aug 2018 14:26 - 22 Aug 2018 12:26 #218548 by Blood Prince

Blood Prince wrote: Λοιπόν παίδες το Dragon Age Origins με δυσκόλεψε αρκετά να το τερματίσω και δεν με ενδιαφέρει να αγοράσω το Inquisition γιατί έχω διαβάσει πως είναι ακόμα πιο δύσκολο.

Με ενδιαφέρει να αγοράσω ένα χαλαρό παιχνίδι.

Εχοντας ευχαριστηθεί το Life is Strange σκέφτομαι να αγοράσω το prequel Before the Storm.Εχω δεί πως θα παίζει στην κάρτα γραφικών Intel HD 4400 και καθώς έχω μνήμη Ram 8 GB δεν θα υπάρχει θέμα.

Ενα άλλο παιχνίδι που σκέφτομαι για το single player είναι το Battlefield 3 αλλά έχω ήδη παίξει αρκετά FPS.

Επίσης σκέφτομαι και το Resident Evil Revelations 2 αλλά πιστεύω θα είναι κάπως ζόρικο και νομίζω πως το Resident Evil Revelations το οποίο έχω στην κατοχή μου είναι καλύτερο.

Για Witcher 2 είναι εξαντλημένο πρώτον και δεύτερον έχω διαβάσει πως είναι αρκετά δύσκολο οπότε δεν με ενδιαφέρει.

Τι μου προτείνεται ; Τείνω προς στο Battlefield 3 λόγω μεγαλύτερης διάρκειας campaign και επειδή ανησυχώ μήπως κολλάει το Before the Storm στην κάρτα γραφικών μου αν και έχω δει βίντεο που παίζει κανονικά στην Intel HD 4000 που είναι χειρότερη.


Καλά το topic δεν το διαβάζει κανένας ; Anyways........επίσης έχω παρατηρήσει πως πολλά παιχνίδια που με ενδιαφέρουν είναι εξαντλημένα στα περισσότερα stores......έλεος.......λίγες φορές να ψάξω για ένα παιχνίδι που με ενδιαφέρει πραγματικά και να είναι άμεσα διαθέσιμο.Το Witcher 2 εξακολουθώ και το σκέφτομαι και επίσης το Rise of the tomb raider (αν και δεν είμαι απόλυτα βέβαιος κατά πόσο τρέχει καλά στο Laptop μου) αλλά όπου και να κοιτάξω είναι εξαντλημένα...τι να πει κανείς.......

Το Revelations 2 δεν με ενθουσιάζει και το Battlefield 3 είναι καλό αλλά αρκετά παλιό και έχω ήδη αρκετά FPS.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να πάρω κάποια από τα Revelations 2 ή Battlefield 3 ή The Witcher 2 .

Στο Rise of the tomb raider ακύρωσα την παραγγελία επειδή δεν είμαι βέβαιος κατά πόσο τρέχει ομαλά στο Laptop μου.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Aug 2018 17:22 #218569 by A
Και τα τρία παιχνίδια είναι διαφορετικά μεταξύ τους οπότε είναι ανάλογα με τα γούστα του καθενός. Επειδή έχω και τα τρία games αν με ρωτούσες τι θα έπαιζα σήμερα θα προτιμούσα το RE, επειδή κρατάει την παλιά φόρμα των RE με κάποια νέα στοιχεία. Εσύ απο την άλλη , απ ότι κατάλαβα παίζεις παιχνίδια μεγάλης διάρκειας οπότε το δεκαωρακι, περίπου, ίσως σου κακοφανεί.

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Aug 2018 18:49 - 22 Aug 2018 18:50 #218571 by Blood Prince
Επειδή η κάρτα γραφικών Intel HD 4400 ακόμα και με μνήμη Ram 8 GB δεν είναι ιδανική για να τρέχει πολλά από τα παιχνίδια τα οποία κυκλοφορούν πρόσφατα χωρίς προβλήματα και επειδή δεν θέλω να την ξαναπατήσω πάλι όπως την πάτησα στο παρελθόν με το Assassins Creed Syndicate αποφάσισα πως καλύτερα θα είναι να αγοράσω το The Witcher 2 όταν το βρω κάπου διαθέσιμο μιας που κυκλοφόρησε το 2011 και κάποια στιγμή μέσα στο επόμενο διάστημα πάω για αγορά κονσόλας οπότε δεν θα έχω το θέμα των ελάχιστων απαιτήσεων.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Aug 2018 20:06 #218572 by A

Blood Prince wrote: Επειδή η κάρτα γραφικών Intel HD 4400 ακόμα και με μνήμη Ram 8 GB δεν είναι ιδανική για να τρέχει πολλά από τα παιχνίδια τα οποία κυκλοφορούν πρόσφατα χωρίς προβλήματα και επειδή δεν θέλω να την ξαναπατήσω πάλι όπως την πάτησα στο παρελθόν με το Assassins Creed Syndicate αποφάσισα πως καλύτερα θα είναι να αγοράσω το The Witcher 2 όταν το βρω κάπου διαθέσιμο μιας που κυκλοφόρησε το 2011 και κάποια στιγμή μέσα στο επόμενο διάστημα πάω για αγορά κονσόλας οπότε δεν θα έχω το θέμα των ελάχιστων απαιτήσεων.


Αυτό το θέμα είχα και εγώ πριν χρόνια και απο pc το γύρισα σε κονσολες. Δίνω παραπάνω χρήματα αλλα απολαμβάνω το gaming. Οποιο game κα να πάρεις απο τα τρία τα θεωρώ αξιοπρεπέστατα, και βασικά είναι!!!

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification