Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Συμμετοχή σε φοιτητική έρευνα για το Πάντειο Πανεπιστήμιο

23 May 2019 00:40 #225232 by Βασίλης Σπετσιέρης
1) Πως γνωρίσατε την ιστοσελίδα; Σας την σύστησε κάποιος ή ήταν τυχαία;
Την ανακάλυψα τυχαία το 2008 ή το 2009 όταν έψαχνα μέσω google πληροφορίες για ένα παιχνίδι. (Final Fantasy XIII)

2) Πόσο καιρό χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα;
Μπαίνω σχεδόν καθημερινά από το 2012, άσχετα αν έγινα μέλος αργότερα.

3) Ποιο περιεχόμενο της σελίδας σας απασχολεί περισσότερο;
Οι ειδήσεις στην κεντρική σελίδα, οι νέες κυκλοφορίες και τα reviews.

4) Γνωρίζετε τι είναι το Netiquette;
Δεν γνωρίζω.

5) Γενικά διαβάζετε τους όρους και προϋποθέσεις μπαίνοντας σε μία ιστοσελίδα;
Όχι. Αν είμαι ενεργός, μπορεί να τους κοιτάξω αργότερα με την προϋπόθεση ότι δεν είναι κανένα σεντόνι.

6) Στο συγκεκριμένο ιστότοπο έχετε διαβάσει τους όρους χρήσης που έχουν δημοσιεύσει οι διαχειριστές στο forum;
Ναι.

7) Είστε ενεργοί στο forum; (κάνετε σχόλια; συμμετέχετε σε συζητήσεις?)
Όχι ιδιαίτερα.50-60 σχόλια το χρόνο πιστεύω.

8) Έχετε παρατηρήσει κάποια περίπτωση, όπως κάποιο σχόλιο από άλλους χρήστες, όπου δεν τηρούν τους κανόνες καλής συμπεριφοράς; Για παράδειγμα, αν ήταν ασεβής, επιθετικός ή υβριστικός προς άλλο μέλος της κοινότητας ή τους admins;
Ναι.Ήταν επιθετικός προς τους admins ένα θέμα που αφορά το log in στο forum.

9) Εάν ναι, τι είχατε κάνει όταν είδατε ένα τέτοιο περιστατικό; Το αναφέρατε σε κάποιο διαχειριστή ώστε να το διαγράψουν; (εάν κάνατε report τον χρήστη)
Δεν είχα κάνει τίποτα καθώς το σχόλιο έγινε προς το διαχειριστή. Επίσης δεν θα έκανα ποτέ report για υβριστικό μήνυμα εκτός και αν ήταν για μένα και ήταν τόσο σοβαρό που θα με ενοχλούσε.

10) Έχει χρειαστεί ποτέ να έρθετε σε επαφή με τους διαχειριστές; Είτε για κάποια βοήθεια/διευκρίνηση, είτε για πρόβλημα που αντιμετωπίσατε;
Ναι.

11) Αν ναι, πως ήταν αυτή η εμπειρία; Σας απάντησαν γρήγορα; Βρήκατε λύση στο πρόβλημα;
Μου απάντησαν εντός 24-48 ωρών και μου λύθηκε η απορία.Δεν αναφέρομαι μόνο για το gameworld αλλά και για άλλα site.
The following user(s) said Thank You: Καλογεροπούλου Αφροδίτη

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 May 2019 16:48 #225279 by Καλογεροπούλου Αφροδίτη

Sephiroth wrote: 1) Πως γνωρίσατε την ιστοσελίδα; Σας την σύστησε κάποιος ή ήταν τυχαία;
Την ανακάλυψα τυχαία το 2008 ή το 2009 όταν έψαχνα μέσω google πληροφορίες για ένα παιχνίδι. (Final Fantasy XIII)

2) Πόσο καιρό χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα;
Μπαίνω σχεδόν καθημερινά από το 2012, άσχετα αν έγινα μέλος αργότερα.

3) Ποιο περιεχόμενο της σελίδας σας απασχολεί περισσότερο;
Οι ειδήσεις στην κεντρική σελίδα, οι νέες κυκλοφορίες και τα reviews.

4) Γνωρίζετε τι είναι το Netiquette;
Δεν γνωρίζω.

5) Γενικά διαβάζετε τους όρους και προϋποθέσεις μπαίνοντας σε μία ιστοσελίδα;
Όχι. Αν είμαι ενεργός, μπορεί να τους κοιτάξω αργότερα με την προϋπόθεση ότι δεν είναι κανένα σεντόνι.

6) Στο συγκεκριμένο ιστότοπο έχετε διαβάσει τους όρους χρήσης που έχουν δημοσιεύσει οι διαχειριστές στο forum;
Ναι.

7) Είστε ενεργοί στο forum; (κάνετε σχόλια; συμμετέχετε σε συζητήσεις?)
Όχι ιδιαίτερα.50-60 σχόλια το χρόνο πιστεύω.

8) Έχετε παρατηρήσει κάποια περίπτωση, όπως κάποιο σχόλιο από άλλους χρήστες, όπου δεν τηρούν τους κανόνες καλής συμπεριφοράς; Για παράδειγμα, αν ήταν ασεβής, επιθετικός ή υβριστικός προς άλλο μέλος της κοινότητας ή τους admins;
Ναι.Ήταν επιθετικός προς τους admins ένα θέμα που αφορά το log in στο forum.

9) Εάν ναι, τι είχατε κάνει όταν είδατε ένα τέτοιο περιστατικό; Το αναφέρατε σε κάποιο διαχειριστή ώστε να το διαγράψουν; (εάν κάνατε report τον χρήστη)
Δεν είχα κάνει τίποτα καθώς το σχόλιο έγινε προς το διαχειριστή. Επίσης δεν θα έκανα ποτέ report για υβριστικό μήνυμα εκτός και αν ήταν για μένα και ήταν τόσο σοβαρό που θα με ενοχλούσε.

10) Έχει χρειαστεί ποτέ να έρθετε σε επαφή με τους διαχειριστές; Είτε για κάποια βοήθεια/διευκρίνηση, είτε για πρόβλημα που αντιμετωπίσατε;
Ναι.

11) Αν ναι, πως ήταν αυτή η εμπειρία; Σας απάντησαν γρήγορα; Βρήκατε λύση στο πρόβλημα;
Μου απάντησαν εντός 24-48 ωρών και μου λύθηκε η απορία.Δεν αναφέρομαι μόνο για το gameworld αλλά και για άλλα site.


Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας κυριε Σπετσιερη. Οι απαντήσεις σας θα είναι πολύτιμες! :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Jun 2019 14:59 #225445 by Καλογεροπούλου Αφροδίτη
Η έρευνά μας έχει ολοκληρωθεί. Σας ευχαριστούμε και πάλι για τη συνεργασία και την συμμετοχή σας στο ερωτηματολόγιο! Καλή συνέχεια σε ότι κάνετε!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification