Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword
Το GameWorld.gr αναζητά Forum Moderators (21 May 2018)

Το GameWorld.gr επιθυμεί να προσλάβει Forum Moderators.

(NG+) Παίζετε videogames για δεύτερη φορά ;

More
06 Apr 2019 16:44 #224519 by Blood Prince
Blood Prince created the topic: (NG+) Παίζετε videogames για δεύτερη φορά ;
Δεν βρήκα αντίστοιχο topic και αποφάσισα να ανοίξω νέο.

Εγώ προσωπικά όσα παιχνίδια έχω τερματίσει ακόμα και το Witcher 3 βαριέμαι αρκετά να τα ξαναξεκινήσω από την αρχή εφόσον τα έχω τερματίσει μια φορά.

Θα ήθελα να διαβάσω απόψεις σχετικά με το αν παίζετε τα παιχνίδια για δεύτερη φορά αφού τα τερματίζετε ή τα αφήνετε διακοσμητικά στο ράφι.

.

Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
06 Apr 2019 19:56 #224526 by Astro
Astro replied the topic: (NG+) Παίζετε videogames για δεύτερη φορά ;
Έχω ξανά παίξει δεύτερη φορά καποια games μπορεί και τρίτη, αν το game έχει όλο το πακέτο για τα δικά μου γούστα.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

More
07 Apr 2019 01:57 #224533 by DimutriKs
DimutriKs replied the topic: (NG+) Παίζετε videogames για δεύτερη φορά ;
Την λειτουργία NG+ δεν την έχω "εγκαινιάσει" ακόμα αν και είναι κάτι στάνταρ πλέον στα περισσότερα videogames. Παλαιότερα που δεν είχα και πολλές επιλογές, ακόμη και στο καπάκι ξεκινούσα παιχνίδια αν μου άρεσαν έστω και λίγο. Και όσα μου άρεσαν περισσότερο, παραπάνω από 2-3 φορές και σε δυσκολότερο επίπεδο δυσκολίας σε κάποιες περιπτώσεις. Πλέον με τις τιμές σε πολλά games να είναι προσιτές και με την βιομηχανία του gaming να παράγει πάρα πολλά και διαφορετικά είδη παιχνιδιών προτιμώ να δω, εξερευνήσω κάτι άλλο, κάτι καινούργιο από το να γυρίσω στα "παλιά". Έχω επαναλάβει και κάποια παιχνίδια τα οποία τα πεθύμησα αλλά πλέον ελάχιστα το κάνω αυτό. Ας πούμε στον χρόνο ζήτημα να ξαναπαίξω 2 παιχνίδια...
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

More
07 Apr 2019 11:42 - 07 Apr 2019 11:43 #224538 by Blood Prince
Blood Prince replied the topic: (NG+) Παίζετε videogames για δεύτερη φορά ;
Εγώ την λειτουργία NG+ την έχω εγκαινιάσει στα Bloodborne και Dark Souls 2 Softs και μπορώ να πω σε ορισμένα παιχνίδια την προτιμώ αρκετά περισσότερο από το clean NG........καθώς διατηρώ το level κ.λ.π Στο Bloodborne ας πούμε που έχασα τα saves βαριέμαι αφάνταστα να το ξαναξεκινήσω για το Platinum.

To πρόβλημα είναι πως βαριέμαι να ξαναξεκινήσω και το Witcher 3 όπου τουλάχιστον υπάρχουν διαφορετικές επιλογές που μπορώ να κάνω αλλά την πρώτη φορά το έκαψα σε τέτοιο βαθμό που μετά από 225 ώρες με έπιασε κορεσμός.

Σίγουρα πολλά games πουλιώνται σε προσιτές τιμές μετά από λίγα χρόνια από την κυκλοφορία τους και ορισμένα κάνουν price drops και λίγους μήνες μετά αλλά υπάρχουν παιχνίδια που αξίζουν το replay όπως το Witcher 3.Επιπλέον δεν είναι δυνατόν πάντα να αγοράζουμε παιχνίδια κάθε 10 μέρες εφόσον τα τερματίζουμε άμεσα οπότε κάποιες φορές το replay είναι απαραίτητο. :P

Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Last Edit: 07 Apr 2019 11:43 by Blood Prince.

Moderators: Parouakiszax
Time to create page: 0.432 seconds
Notification