Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Now Playing: Ποια games παίζετε σήμερα?

13 Nov 2020 22:46 #241138 by Μιχάλης Παυλίδης

TutuOfTutunia wrote: Λοιπόν..Θα πω το εξής συνοπτικά:


Witcher 3. Έχω Ciri, πρέπει να φάω τους φρουρούς. Νομίζω γνωστό σημείο και πολυσυζητημένο. Πρέπει να ξεφύγω. Σκοτώνω μπόλικους, αλλά εν τέλει πεθαίνω.

Τί κάνω? Καμία συμβουλή για να μην έχουμε θύματα τηλεοράσεις και PS4 aπό την εξάντληση υπομονής?


Προτιμότερο να τρέξεις στο objective του παιχνιδιού , δηλαδή να τρέξεις, στο συγκεκριμένο σημείο όσους σκοτώνεις τόσοι βγαίνουν (βγαίνουν συνέχεια χωρίς σταματημό). Αν το παίζεις σε ψηλό επίπεδο καλύτερα να αποφύγεις κάτι σκάλες που σε κατεβάζουν σε μια μικρή πλατεία γιατί οι περισσότεροι χρησιμοποιούν crossbows(το γραφείο πως δεν έσπασε δεν ξέρω!).
The following user(s) said Thank You: Αναστασία Κεραμάρη

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Nov 2020 20:56 - 14 Nov 2020 20:58 #241160 by Blood Prince
Ενώ στο βασικό παιχνίδι των Dark Souls τα πηγαίνω περίφημα στο DLC συνήθως δυσκολεύομαι.

Κατάφερα να τερματίσω χωρίς βοήθεια το Crown of the Ivory King του Dark Souls 2 Scholar of the first sin αλλά στα Crown of the Sunken and Iron King κέρδισα καθώς έπαιζα Online και έκανα summon άλλον παίκτη.

Στο Dark Souls 3 τερμάτισα το Ashes of Ariandel αγαπημένο μου DLC αλλά στο The Ringed City δεν κέρδισα το Final Boss και τον Midir.

Τώρα στο Dark Souls Remastered ξεκίνησα με το δεξί το DLC και κέρδισα το boss Sanctuary Guardian...είμαι περίεργος πως θα τα πάω στην συνέχεια...υπάρχουν άλλα 3 bosses με τα 2 υποχρεωτικά καθώς μπορώ να παλέψω Manus χωρίς να κερδίσω Kalameet.

Δεν θα σκάσω αν δεν τα καταφέρω να τερματίσω το DLC αλλά παίζω για την εμπειρία.Πάντως αν κερδίσω Manus θα νιώθω σαν να πήρα Πλατίνα.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Nov 2020 22:51 #241161 by Blood Prince
Ο Knight Artorias πολύ σπαστικός.Είναι δυσκολότερος από όλα τα bosses του βασικού παιχνιδιού.Είμαι κοντά level 90 και βαριέμαι να φαρμάρω για να ανέβω level.Λέω να τον παρατήσω και να παλέψω Gwyn να ξεμπερδεύω.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Nov 2020 01:28 - 15 Nov 2020 02:29 #241162 by Blood Prince
Εύκολο τον περίμενα τον Gwyn όπως το υπόλοιπο παιχνίδι και διαψεύστηκα πανηγυρικά...δεν προλαβαίνω καν να θεραπευτώ.

Το θέμα είναι πως δεν μπορώ να κάνω summon τον Solaire ή κάποιον NPC και θα πρέπει να τον κερδίσω Solo.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Nov 2020 03:45 #241163 by Blood Prince
Κατάφερα και κέρδισα τον Gwyn τελικά και τερμάτισα το Dark Souls Remastered αλλά με πέταξε κατευθείαν στο NG Plus και δεν μπορώ να συνεχίσω το DLC.

Οχι πως δεν το ήξερα δηλαδή.

Τέσπα κέρδισα συνολικά 23 bosses εκ των οποίων τα 22 ήταν από το βασικό παιχνίδι (υποχρεωτικά και προαιρετικά) και το ένα από το DLC.

Δεν κατάφερα να κερδίσω Knight Artorias και δεν πάλεψα καν Kalameet και Manus.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Nov 2020 14:40 - 15 Nov 2020 14:45 #241168 by Blood Prince
Χθές που το τερμάτισα το Dark Souls Remastered δεν είδα καν τα Credits καθώς ήθελα να βγάλω βίντεο και καταλάθος πάτησα Skip.

Ετσι είδα ένα βίντεο στο youtube καθώς το soundtrack στο τέλος μου άρεσε.

Υπάρχουν videogames όμως που δεν σε αφήνουν να κάνεις skip τα credits.Στο Dark Souls δεν ισχύει.

Θα το ξαναπαίξω κάποια στιγμή μελλοντικά NG Plus ή με άλλο χαρακτήρα από το μηδέν και θα ξαναδοκιμάσω το DLC γιατί το έχω σε εκκρεμότητα,καθώς δεν είδα τις τοποθεσίες
Oolacile Township και Chasm of Abyss.


Αλλά θα πρέπει να κερδίσω Knight Artorias για να τις δω.Θα δοκιμάσω άλλο build πχ αντί για μαγεία θα επενδύσω στο DEX......δεν υπάρχουν Souls Vessel στο Dark Souls για να αλλάξω τα στατιστικά οπότε μάλλον θα αποφύγω το NG+

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Nov 2020 14:47 #241210 by Αναστασία Κεραμάρη
Δεν έχω παίξει Dark Souls 3, αλλά έτσι όπως διαβάζω τις περιγραφές φαίνεται πολύ καλό! Ίσως να αξιοποιήσω την καραντίνα παραγγέλνοντας το.
Για την ώρα στο σημείο εκείνο έκανα λάθος στο Witcher 3, δεν ήταν τόσο δύσκολο, απλά έπαιρνα λάθος δρόμο.
Και τέλος, θα αφήσω ένα σχόλιο που όλους μας ενώνει:

Τα loading στο Witcher 3 διαρκούν περισσότερο κι από τις διαφημίσεις του Star!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Nov 2020 15:55 #241213 by Αναστασία Κεραμάρη
Eντάξει...ειχα πεθάνει 3 φορες γιατι πήγαινα και πολεμούσα χαλαρή, ενώ κυκλοφορούσα με εξοπλισμό 1 armor τον οποίο είχα
ξεχάσει να αλλάξω μετά από ένα quest. Παρόλα αυτά, κατάφερα να το σκοτώσω.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Nov 2020 16:42 - 16 Nov 2020 16:47 #241217 by Blood Prince

TutuOfTutunia wrote: Δεν έχω παίξει Dark Souls 3, αλλά έτσι όπως διαβάζω τις περιγραφές φαίνεται πολύ καλό! Ίσως να αξιοποιήσω την καραντίνα παραγγέλνοντας το.
Για την ώρα στο σημείο εκείνο έκανα λάθος στο Witcher 3, δεν ήταν τόσο δύσκολο, απλά έπαιρνα λάθος δρόμο.
Και τέλος, θα αφήσω ένα σχόλιο που όλους μας ενώνει:

Τα loading στο Witcher 3 διαρκούν περισσότερο κι από τις διαφημίσεις του Star!!!


Εχεις παίξει κάν Dark Souls ή Bloodborne ; (edit Νομίζω πως σε προηγούμενο πόστ είχες πει πως έχεις παίξει Bloodborne αλλά δεν έχεις Πλατίνα)

Εγώ πήρα πλατίνα και στο Dark Souls 3 και στο Bloodborne.

Δεν είναι εύκολα παιχνίδια.

Επίσης πλατίνα στο PC και στο Dark Souls 2 Scholar of the first sin.

Τώρα τερμάτισα και το Dark Souls Remastered.

Γνώμη μου....αν δεν έχεις παίξει Dark Souls....στο Dark Souls 3 μπορεί να τα βρείς σκούρα...αυτά τα παιχνίδια δεν είναι παίξε-γέλασε.

Εγώ προσωπικά ειλικρινά μιλάω δεν είχα κανένα πρόβλημα με τα loading στο Witcher 3.Θα το ξαναπαίξω και τρίτη φορά...NG+

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Nov 2020 21:45 #241220 by Αναστασία Κεραμάρη
Έχω παίξει το Dark Souls το ένα, αλλά όχι ολόκληρο γιατί ήταν ενός φίλου μου και είδα το Χάρο με τα μάτια μου! Χαχχαχαχαχαχα
Έχω παίξει όμως το Bloodborne, ναι. Εφιαλτικό, αλλά εξαιρετικό παιχνίδι! Πλατίνα ούτε καν. Το πήγα με τον ευκολότερο δυνατό τρόπο, μόνο και μόνο για να ζήσω την εμπειρία και σκέφτομαι να το ξαναπαίξω σωστότερα σύντομα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification