Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Now Playing: Ποια games παίζετε σήμερα?

30 Dec 2019 18:29 #230472 by Βασίλης Σπετσιέρης

Shikabane_Hime7 wrote:

Sephiroth wrote: Γρήγορα? Υπάρχουν platinum achievers που το έκαναν σε λιγότερο από 24 ώρες και όχι σε 9 μέρες που πήρε σε εμένα. Επίσης το NG+ και το NG++ τα έκανα χτες σε ένα απόγευμα, αν κανεις προετοιμασια στο NG δεν χρειαζεται να παιξεις σε NG+ cycle ολα τα bosses. Οι πόρτες του Shrine of Winter ανοίγουν με 2 million soul memory στο NG+ και 3 million στο NG++. Οπότε πας Majula, πηδάς στο λάκκο, σκοτώνεις ποντίκια και μετά farming τον Rotten. Από εκεί και έπειτα πας απευθείας Drangleic Castle και τελειωνεις


Εγώ στο NG++ το έκανα με τον κλασσικό τρόπο, να σκοτώσω τους 4 old ones και μου φάνηκε πολύ πιο γρήγορο από το να φαρμάρω τον Rotten. Είσαι τόσο δυνατός στο NG++ που είναι waste of time να κάθεσαι να φαρμάρεις με τα ascetics. Βέβαια έχει το bonfire δίπλα του ο Rotten, οπότε ότι βολεύει τον καθένα. Θεωρητικά εννοείται ότι το strategy με τον Rotten είναι το σωστό, να το πω έτσι.


To NG++ από αρχή μέχρι την πόρτα του Drangleic μου πήρε 35 λεπτά, μην ξεχνάς ότι κάνεις και consume τα boss souls από NG+ συν τα δύο που δίνει ο Rotten με κάθε kill
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Dec 2019 21:50 #230479 by Blood Prince
Εγώ πάντως στο Dark Souls 2 Scholar of the first sin τα έκανα με τον κλασικό τρόπο,καθώς νίκησα όλους τους Old Ones

btw Η Sister Friede ενώ ήταν πανεύκολη στο NG,στο NG++ με έχει ζαλίσει.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Dec 2019 09:13 #230489 by Παναγιώτης Πολυδεύκης

Sephiroth wrote:

Shikabane_Hime7 wrote:

Sephiroth wrote: Γρήγορα? Υπάρχουν platinum achievers που το έκαναν σε λιγότερο από 24 ώρες και όχι σε 9 μέρες που πήρε σε εμένα. Επίσης το NG+ και το NG++ τα έκανα χτες σε ένα απόγευμα, αν κανεις προετοιμασια στο NG δεν χρειαζεται να παιξεις σε NG+ cycle ολα τα bosses. Οι πόρτες του Shrine of Winter ανοίγουν με 2 million soul memory στο NG+ και 3 million στο NG++. Οπότε πας Majula, πηδάς στο λάκκο, σκοτώνεις ποντίκια και μετά farming τον Rotten. Από εκεί και έπειτα πας απευθείας Drangleic Castle και τελειωνεις

Εγώ στο NG++ το έκανα με τον κλασσικό τρόπο, να σκοτώσω τους 4 old ones και μου φάνηκε πολύ πιο γρήγορο από το να φαρμάρω τον Rotten. Είσαι τόσο δυνατός στο NG++ που είναι waste of time να κάθεσαι να φαρμάρεις με τα ascetics. Βέβαια έχει το bonfire δίπλα του ο Rotten, οπότε ότι βολεύει τον καθένα. Θεωρητικά εννοείται ότι το strategy με τον Rotten είναι το σωστό, να το πω έτσι.


To NG++ από αρχή μέχρι την πόρτα του Drangleic μου πήρε 35 λεπτά, μην ξεχνάς ότι κάνεις και consume τα boss souls από NG+ συν τα δύο που δίνει ο Rotten με κάθε kill


Σωστός, το είχα ξεχάσει αυτό! Είναι και γενικά εύκολο boss με πολύ προβλέψιμες κινήσεις.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Dec 2019 20:27 #230538 by Blood Prince
Η Sister Friede στο journey 3 με έχει εκνευρίσει πάρα πολύ.Δεν πρόκειται να την ξανακερδίσω ποτέ. :angry:

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Jan 2020 14:41 #230566 by A
Τις γιορτές και το καλοκαίρι συνηθίζω να παίζω παλιά games η με κάποια που κυκλοφόρησαν μες στην χρονιά και δεν πρόλαβα να τα παίξω. Τερμάτισα το εξαιρετικό Halo Reach στο νέο του λίφτινγκ.

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Jan 2020 15:04 #230594 by A
Έπαιξα και το τελευταίο επεισόδιο του Life is strange ii, θίγει πολλά θέματα που αφορούν την κοινωνία αλλά το gameplay κουράζει μιας και η συμμετοχή του παίχτη είναι χλιαρή.

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Jan 2020 01:45 #230610 by Blood Prince
Το πρώτο διήμερο του νέου έτους έλιωσα το Fifa 19 και κατέκτησα με Ατλέτικο supercup ισπανίας,supercup ευρώπης,κύπελλο Ισπανίας,Champions League και έφτασα σε τελικό Mundial.

Μόλις βρώ χρόνο σκέφτομαι να διεκδικήσω Πλατίνα στο Horizon Zero Dawn.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Jan 2020 15:47 #230612 by A
Κατά την περίοδο των εορτών έπαιξα και συνεχίζω να παίζω το e-football pro evolution soccer 2020, από τα καλύτερα pro που εχω παίξει παρεπιπτόντως, και το λέει παίχτης που τα τελευταία χρόνια έχει ξοδέψει άπειρες ώρες στο fifa.

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Jan 2020 18:17 - 03 Jan 2020 18:19 #230615 by A
Το πρωί ασχολήθηκα επίσης με το Forza horizon 4, ψηφίστηκε το καλύτερο racing της δεκαετίας και δικαίως κρατεί το στέμμα. Πήρα το dlc του Lego Speed champions με το οποίο δεν πρόλαβα να ασχοληθώ αλλά αύριο οπωσδήποτε ;-)

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Jan 2020 16:02 #230649 by Βασίλης Σπετσιέρης
Έχω επιστρέψει πάλι στο ps3 και παίζω την τριλογία Borderlands. Το πρώτο είναι λίγο βαρετό, μακράν το καλύτερο είναι το δεύτερο και ακολουθεί το Pre-Sequel. Βεβαίως το Β1 είναι παιχνίδι του 2010 αλλά δεν έχει το χιούμορ που έχουν τα άλλα δύο
The following user(s) said Thank You: Ηλιας

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification