Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Now Playing: Ποια games παίζετε σήμερα?

14 Dec 2019 14:49 - 14 Dec 2019 15:02 #229463 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Φτιάξε dexterity build με Sellsword WINblades και θα δεις μεγάλη διαφόρα ενάντια σε bosses. Για enemy mobs πάρε ένα scythe (Great corvian scythe είχα εγώ) Σε γενικές γραμμές πρέπει να βρεις τι ταιριάζει στο δικό σου στυλ, τον καθένα τον βολεύουν άλλα πράγματα. Τσέκαρε εδώ να πάρεις μια ιδέα. Επίσης μπορείς να κάνεις μέχρι 5 respec την χαρακτήρα σου οπότε μην ανησυχείς.


Αντικείμενα που είχα εγώ που βοηθούν το Sellsword Twinblade build:
1) Pontiff's right eye,
2)Old Wolf Curved Sword(πρέπει να φαρμάρεις το item του covenant του Watchdogs of Farron, τοι καλύτερο σημείο είναι στο bonfire των Abyss Watchers, αντί να πας στις κατακόμβες βγαίνεις πίσω και σκοτώνεις τους εχθρούς εκεί, βάλε items που αυξάνουν το discovery)
3) Caarthus Beacon pyromancy.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Μάθε τα combos των Twinblades με L1, L2 κλπ, κάνουν πολύ dmg έτσι. Dexterity ανέβασε το όσο μπορείς και stamina το ίδιο. Μετά όταν νικήσεις τους Princes άμα θες ξανά αλλάζεις build. Για το soul of cinder μην τον φοβάσαι, μόλις μάθεις τις κινήσεις του είναι εύκολος και η Yuria of Londor τον τανκάρει άνετα.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Dec 2019 15:41 #229465 by Blood Prince

Sephiroth wrote: Πάρε το όπλο που σου είπα και δεν θα έχεις πρόβλημα.Το μόνο μειονέκτημα αυτού του build είναι ο Nameless King


Δεν μπορώ να πάρω το Dragonslayer Greataxe γιατί αντάλλαξα την ψυχή του boss με την Ασπίδα.

Επιπλέον έχω ακόμα δυνατότητα για δύο realocate αλλά θα πρέπει να βρώ Pale Tongue.

Σκοπεύω αρχικά να διατηρήσω το STR στο 25 και να αυξήσω DEX μέχρι 40.

Εάν κάνω Realocate σκέφτομαι να μειώσω το Vigor το οποίο το έχω πολύ υψηλά στο 50 και να το μειώσω στο 40.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Dec 2019 16:29 - 14 Dec 2019 16:56 #229470 by Blood Prince

Shikabane_Hime7 wrote:
ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Μάθε τα combos των Twinblades με L1, L2 κλπ, κάνουν πολύ dmg έτσι. Dexterity ανέβασε το όσο μπορείς και stamina το ίδιο. Μετά όταν νικήσεις τους Princes άμα θες ξανά αλλάζεις build. Για το soul of cinder μην τον φοβάσαι, μόλις μάθεις τις κινήσεις του είναι εύκολος και η Yuria of Londor τον τανκάρει άνετα.


Το έχω προσέξει πως με L1,L2 η ζημιά είναι μεγαλύτερη από R1.

Επιπλέον το STR το έχω πολύ υψηλά για DEX Build.Θα το μειώσω σε περίπτωση realocate.

edit: Εκανα realocate και μείωσα το STR στο 10 και αύξησα το DEX στο 40.Το Endurance το έχω στο 40.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Dec 2019 19:58 #229474 by Blood Prince
Τώρα έχω sharped sellsword twinblades +10 και VIGOR 50 ENDURANCE 40 STRENGH 10 DEXTERITY 40

Θα δοκιμάσω κάποια στιγμή τους Twin Princes μήπως τους κερδίσω.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Dec 2019 20:12 #229475 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Vigor δεν χρειάζεσαι τόσο πολύ αλλά άστο έτσι προς το παρόν

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Dec 2019 20:41 - 14 Dec 2019 20:45 #229480 by Blood Prince
Το κέρδισα το boss Twin Princes με αυτό το built Second Try και ένα NPC Summon.Thanks a lot για τις συμβουλές. xD

Εκεί που μου φαινόταν τρομερά δύσκολο,μου φάνηκε εύκολο.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Dec 2019 22:08 #229481 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Ωραίος, χαίρομαι. Και το Soul of Cinder θα το πετσοκόψεις, αν όχι με την πρώτη τότε με τη 2η. Τρομερό boss fight, χωρίς να σου κάνω σποιλ θα σου ξυπνήσει αναμνήσεις.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Dec 2019 23:10 - 14 Dec 2019 23:18 #229484 by Blood Prince
Τον κέρδισα τον Soul of Cinder δεύτερη προσπάθεια.Δεν με δυσκόλεψε σχεδόν καθόλου.Η ανάμνηση που μου ξύπνησε είναι πως μπορεί και θεραπεύεται αλλά τουλάχιστον θεραπεύτηκε μια φορά μόνο.

Τώρα έχω Nameless King και τα DLCs.

edit Το Usurpation of Fire ήταν το ending αλλά δεν ενθουσιάστηκα.Εδειξε μια σκηνή λίγων δευτερολέπτων.Για NG+ σκέφτομαι το End of Fire.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Dec 2019 00:37 #229487 by Sotiris Greece
Εγώ θα πάω λίγο πίσω στο χρόνο με το Dirt Complete Edition για PS3, μιας και είχα καθαρίσει το Dirt Rally και το Dirt Rally 2.0 στο PS4 πάντα για Platinum και θα ακολουθήσει και το Dirt Showdown.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Dec 2019 00:47 #229488 by Παναγιώτης Πολυδεύκης

Blood Prince wrote: Τον κέρδισα τον Soul of Cinder δεύτερη προσπάθεια.Δεν με δυσκόλεψε σχεδόν καθόλου.Η ανάμνηση που μου ξύπνησε είναι πως μπορεί και θεραπεύεται αλλά τουλάχιστον θεραπεύτηκε μια φορά μόνο.

Τώρα έχω Nameless King και τα DLCs.

edit Το Usurpation of Fire ήταν το ending αλλά δεν ενθουσιάστηκα.Εδειξε μια σκηνή λίγων δευτερολέπτων.Για NG+ σκέφτομαι το End of Fire.


Στο second phase ουσιαστικά "γίνεται" ο Gwyn, παίζει και η μουσική του με λίγο διαφορετικό στυλ. Και εγώ το End of Fire έκανα δεύτερο. Το Usurpation εμένα μου άρεσε γιατί σπας ουσιαστικά τον αιώνιο κύκλο, γίνεσαι κάτι σαν τον Προμηθέα και παίρνεις την φωτιά, κάτι που ο Aldia στο 2 είχε αφήσει να υπονοηθεί. Όλοι οι τερματισμοί είναι σύντομοι δυστυχώς.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification