Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Now Playing: Ποια games παίζετε σήμερα?

20 May 2019 00:39 - 20 May 2019 01:17 #225176 by Blood Prince
Fifa 19 έπαιξα λίγο και είδα άλλες δύο ώρες gameplay από το Beyond Two Souls.

Συνολικά δηλαδή έχω δει 4 ώρες από τις 8 που διαρκεί.

Warning: Spoiler!

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 May 2019 20:56 #225187 by A
Αφού τερμάτισα για δεύτερη φορά το Darksiders ii ξεκίνησα ένα παιχνίδι που ήθελα πολυ καιρό να πιάσω στα χέρια μου, το Alien isolation. Δεν προλαβαίνουμε να τα παίξουμε όλα στην ωρα τους, οπότε όσο καλοκαιριάζει θα ασχολούμαι με τίτλους παλαιότερους.

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 May 2019 21:45 #225195 by Βασίλης Σπετσιέρης
Τέλειωσα το Tales of Hearts R στο vita και έπιασα καπάκι το Tales of Vesperia στο ps4. Γράφω ήδη 120 ώρες και υπολογίζω άλλες 25 για το platinum

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 May 2019 13:06 #225201 by Σταμάτης Καράμπογας
Μόλις πριν λίγες μέρες τερμάτισα την παιχνιδάρα FFXV, τώρα, όποτε προλαβαίνω λόγω εξεταστικής, παίζω Titanfall 2.
Η αλήθεια είναι ότι το έψηνα και εγώ να ξεκινήσω κάνα JRPG να το πατήσω καμιά 100+ ώρες, αλλά δεν προλαβαίνω με την καμία.

Science isn’t about why! It’s about why not!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 May 2019 14:38 - 21 May 2019 15:30 #225203 by Blood Prince
Εγώ κατά διαστήματα παίζω FIFA 19.Εξετάσεις γράφω το ένα και μοναδικό μάθημα σε 4 εβδομάδες και έχω όλη την μέρα ελεύθερη,οπότε βρίσκω χρόνο για 3 τετράλεπτα παιχνίδια FIFA την ημέρα αυτή την στιγμή.

Επιπλέον σήμερα το βράδυ θα δω και το τελευταίο δίωρο gameplay από το Beyond two souls που δεν αγόρασα.Αν και έχει στιγμές το παιχνίδι που δεν μου αρέσουν, το βρήκα αρκετά ωραίο και αν το έπαιζα η εμπειρία θα ήταν διαφορετική.

Μελλοντικά ίσως τιμήσω το Detroit Become Human με αγορά και ελπίζω να κυκλοφορήσουν και άλλα παιχνίδια της κατηγορίας για το PS4 κάτι χλωμό καθώς αναμένουμε PS5 σύντομα.Βέβαια μπορεί να δούμε κανένα Until Dawn 2 ή άλλο Horror από Supermassive για PS4.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 May 2019 22:54 - 26 May 2019 01:12 #225268 by Blood Prince
Πέρα απο μερικά μάτς στο Fifa 19 αποφάσισα να επιστρέψω για λίγο στο AC Origins μήπως και ξεκλειδώσω κάποια δύσκολα Trophies για το Platinum και δικαιώθηκα !

Τώρα έχω μόνο το Sell 100 trinkets at once οπότε το Platinum είναι σχεδόν βέβαιο απλά για Trinkets ίσως με διευκολύνει το NG+

edit Αν υπήρχε κάποιο Microtransaction ή Mod για να αποκτήσω 100 trinkets γρηγορότερα θα με διευκόλυνε....στις μέρες αυτές έχω και διάβασμα και επιπλέον το Καλοκαίρι έχω να ολοκληρώσω το AC Odyssey οπότε δεν είναι οτι καλύτερο το NG+....βέβαια θα ασχοληθώ μόνο με εκκαθάριση οχυρών και όχι με αποστολές αλλά και πάλι...κρίμα.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 May 2019 03:27 #225270 by Blood Prince

Blood Prince wrote: edit Αν υπήρχε κάποιο Microtransaction ή Mod για να αποκτήσω 100 trinkets γρηγορότερα θα με διευκόλυνε....στις μέρες αυτές έχω και διάβασμα και επιπλέον το Καλοκαίρι έχω να ολοκληρώσω το AC Odyssey οπότε δεν είναι οτι καλύτερο το NG+....βέβαια θα ασχοληθώ μόνο με εκκαθάριση οχυρών και όχι με αποστολές αλλά και πάλι...κρίμα.


Επειδή βαριέμαι να ξεκινήσω NG+ μόνο για το τελευταίο trophy,το Καλοκαίρι θα παίξω το AC Odyssey να διεκδικήσω το Platinum εκεί και μόλις το κατακτήσω ίσως επιστρέψω στο AC Origins για το τελευταίο trophy.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 May 2019 09:46 - 29 May 2019 10:02 #225322 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Με την αγορά νέου PC κατάφερα να παίξω αρκετά παιχνίδια που δεν μπορούσα εδώ και 3-4 χρόνια. Witcher 3, Fallout 4, Mass Effect Andromeda, Hellblade: Senua's Sacrifice κλπ Έπαιξα και διάφορα σύντομα/indies παιχνίδια, κάποια ήταν εξαιρετικά(Gris), κάποια άλλα τα περίμενα καλύτερα(Little Nightmares) Τώρα αποφάσισα να ασχοληθώ με το Skyrim Special Edition, ήθελα εδώ και καιρό να δοκιμάσω ένα build χαρακτήρα και αποφάσισα να το κάνω στο special edition, μιας και δεν το είχα παίξει σε αυτή την έκδοση. Όλα από την αρχή λοιπόν σε achievements κλπ Δεν βλέπω μεγάλη διαφορά στα γραφικά άλλα με αρκετά lore friendly mods το ανέβασα επίπεδο.

Ένα ακόμα ενδιαφέρον παιχνίδι που παίζω αυτό το καιρό είναι το The Age of Decadence, ένα turn based RPG που βασίζεται πολύ στο διάλογο και έχει απίστευτο replay value. Έχει πολλά classes και ανάλογα με το πως χτίζεις το χαρακτήρα ξεκινάς από διαφορετικά σημεία με διαφορετικές ιστορίες και συμβάντα. Το μόνο κακό είναι τα ανύπαρκτα γραφικά και η έλλειψη voice acting που καταντάει κουραστικό το να διαβάζεις όλα τα κατεβατά στους διαλόγους. Έχει όμως επιβλητική πλοκή και σε κάνει να έχεις αγωνία για τη συνέχεια καθώς πρέπει να προσέχεις στις επιλογές-πεθαίνεις πολύ εύκολα. Εγώ παίζω με merchant και βασίζομαι στο να ξεπερνάω τα εμπόδια μέσω διαλόγου και δολοπλοκιών, χωρίς μάχες.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 May 2019 19:05 #225342 by Blood Prince
Σήμερα βρήκα χρόνο και αποφάσισα να βάλω το AC Origins από την αρχή για να μαζέψω Trinkets.

Μάζεψα 53 % οπότε πλησιάζω στον στόχο καθώς θέλω να μαζέψω 100 για το Platinum.

Στην ουσία δεν με ενδιαφέρει το NG Plus.Μόλις μαζέψω 100 trinkets και τα πουλήσω για το Platinum θα το σταματήσω.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Jun 2019 00:18 #225365 by Blood Prince
Πρίν λίγο κατέκτησα το Platinum στο AC Origins.Πολύ το χάρηκα ! xD

Το Platinum no 2 πιστεύω θα είναι στο AC Odyssey το οποίο θα λιώσω το Καλοκαίρι.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification