Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Now Playing: Ποια games παίζετε σήμερα?

24 Apr 2019 23:47 - 24 Apr 2019 23:49 #224822 by Blood Prince
Ξεκίνησα να παίζω το AC Odyssey.Στόχος μου είναι μακροπρόθεσμα να καθαρίσω όλον τον χάρτη όπως έκανα στο AC Origins κάτι που λογικά θα μου πάρει πάνω από 100 ώρες εφόσον ο χάρτης είναι μεγαλύτερος και οι αποστολές περισσότερες.Μπορεί να ξεπεράσω και τις 200 ώρες.

Για επίπεδο δυσκολίας το ξεκίνησα στο Normal αλλά επειδή έκανα μια ώρα να κερδίσω έναν Mercenary το έβαλα στο Easy γιατί ο βασικός μου στόχος είναι να απολαύσω το τοπίο,να καθαρίζω εύκολα τον χάρτη και όχι να κάνω μια ώρα με τον κάθε αντίπαλο.

Μου κακοφάνηκε που δεν βρήκα λίστα με completed quests όπως στο Origins αλλά τελοσπάντων.

Από χαρακτήρα πήρα την όμορφη Κασσάνδρα γιατί στο Origins είχα τον αρσενικό Bayek .

Πάντως το gameplay παρουσιάζει αρκετές ομοιότητες με το Origins π.χ να κάνω loot treasures,να σκοτώσω αρχηγό οχυρού κ.λ.π με κάποιες προσθήκες/διαφοροποιήσεις.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Apr 2019 14:05 - 25 Apr 2019 14:08 #224826 by Blood Prince
Μετά την απογοήτευση που ένιωσα με τα Rise of the tomb raider και Fifa 19 το AC Odyssey επιτέλους το ευχαριστιέμαι και νιώθω ικανοποίηση που αγόρασα την Gold Edition και τα λεφτά μου δεν πήγαν χαμένα.

Βρίσκομαι 4 ώρες και 30 λεπτά στην Κεφαλλονιά και ακόμα δεν έχω αποχωρήσει για Μέγαρα.Το κερασάκι στην τούρτα ήταν το παλάτι του Οδυσσέα στην Ιθάκη.Μιλάμε φοβερό !

Το τοπίο μου θυμίζει Skyrim αρκετές φορές.Επίσης μου αρέσει περισσότερο όταν είναι μέρα.

Φυσικά το έχω βάλει Easy και το ευχαριστιέμαι πιο πολύ.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Apr 2019 11:52 - 26 Apr 2019 11:53 #224851 by Blood Prince
Εχω κλείσει 12 ώρες στο AC Odyssey και είμαι ακόμα στην Φωκίδα (τρίτη περιοχή μετά τα Μέγαρα και Κεφαλλονιά)....αν έπαιζα κάποιο άλλο παιχνίδι όπως the last of us ή detroit become human θα τα είχα τερματίσει ήδη μέσα σε δύο μέρες.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

The following user(s) said Thank You: A

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Apr 2019 13:08 #224852 by A
Prince το Odyssey είναι όντως vfm αλλα βιντεοπαιχνίδια όπως το The Last of Us που ανέφερες προσφέρουν μια διαφορετική εμπειρία, ανεξάρτητα απο την διάρκεια.

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Apr 2019 14:34 #224855 by Blood Prince
Πάντως ενώ το έχω βάλει στο Easy το Odyssey χάνω συχνά....παλεύω έναν τεράστιο Boar και χάνω κάθε λίγο...τον παρατάπάω και πάω να παλέψω Conquest Battle με την Σπάρτη και εκεί που πάω μια χαρά πετάγεται ένας μαυριδερός Mercenary (αποκλείεται να μαύρισε τόσο από τον ήλιο) και με κερδίζει σε κλάσματα δευτερολέπτου και μιλάμε για Easy...έλεος......

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Apr 2019 14:51 #224856 by Blood Prince

efane wrote: Prince το Odyssey είναι όντως vfm αλλα βιντεοπαιχνίδια όπως το The Last of Us που ανέφερες προσφέρουν μια διαφορετική εμπειρία, ανεξάρτητα απο την διάρκεια.


Κανονικά δεν θα με ενδιέφερε το The Last of Us αλλά επειδή έχει φήμη μπορεί να το αγοράσω κάποια στιγμή.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Apr 2019 20:31 #224868 by Άκης Ζαχαριάδης

Blood Prince wrote:

efane wrote: Prince το Odyssey είναι όντως vfm αλλα βιντεοπαιχνίδια όπως το The Last of Us που ανέφερες προσφέρουν μια διαφορετική εμπειρία, ανεξάρτητα απο την διάρκεια.


Κανονικά δεν θα με ενδιέφερε το The Last of Us αλλά επειδή έχει φήμη μπορεί να το αγοράσω κάποια στιγμή.


Παρ το με κλειστα ματια. Αξιζει!! με πολυ καλο σενάριο, γραφικά και gameplay.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Apr 2019 00:22 #224872 by Blood Prince

akiszax wrote:

Blood Prince wrote:

efane wrote: Prince το Odyssey είναι όντως vfm αλλα βιντεοπαιχνίδια όπως το The Last of Us που ανέφερες προσφέρουν μια διαφορετική εμπειρία, ανεξάρτητα απο την διάρκεια.


Κανονικά δεν θα με ενδιέφερε το The Last of Us αλλά επειδή έχει φήμη μπορεί να το αγοράσω κάποια στιγμή.


Παρ το με κλειστα ματια. Αξιζει!! με πολυ καλο σενάριο, γραφικά και gameplay.


Με το AC Odyssey θα την βγάλω για πολύ καιρό οπότε την Black Friday μπορεί να το αγοράσω.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Apr 2019 15:14 - 27 Apr 2019 15:19 #224876 by Blood Prince
Τώρα έχω κλείσει 25 ώρες στο AC Odyssey,είμαι Level 20 και έχω παρατηρήσει πως όσο ανεβαίνω level και αποκτάω νέες δεξιότητες στην μάχη γίνεται όλο και πιο εύκολο καθώς από την μια γίνομαι πιο ισχυρός σε συνδυασμό με τον εξοπλισμό από την άλλη κάποιες περιοχές μένουν 4 levels πίσω.

Σε σχέση με το Origins το Main Quest παρουσιάζει μεγαλύτερο ενδιαφέρον και ποικιλία καθώς δεν σχετίζεται μόνο με την επιστροφή της Bear of Eagle στην οικογενειά της
Warning: Spoiler!


Ακόμα και στην εκκαθάριση οχυρών έχει προστεθεί και το κάψιμο λαφύρων σε σχέση με το Origins,τα Conquest Battles αλλά και το σύστημα μάχης παρουσιάζει μεγαλύτερο ενδιαφέρον με νέες δυνατότητες όπως φωτιά στο σπαθί.

Το παιχνίδι είναι πραγματικά φοβερό αλλά δεν θέλω να το τερματίσω αμέσως και θα το καθυστερήσω αρκετά επειδή μου αρέσει και είναι κρίμα.

Βέβαια το τελευταίο DLC θα κυκλοφορήσει με όλα τα επεισόδια σε περίπου 12 εβδομάδες και δεν έχει κυκλοφορήσει εξ ολοκλήρου αυτή την στιγμή.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Apr 2019 23:39 #224892 by Blood Prince
Το παιχνίδι είναι τεράστιο.Εχω παίξει 45 ώρες AC Odyssey και έχω ακόμα πολύ δρόμο.Εχω να εξερευνήσω Βοιωτία,Μακεδονία,Πελοπόνησο,Κρήτη και ένα σωρό νησιά αιγαίου.

Βέβαια τώρα θα κάνω break επειδή δεν βιάζομαι να το τερματίσω.

Ανεβάζω φωτό της όμορφης Κασσάνδρας με θέα την Ακρόπολη.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification