Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Now Playing: Ποια games παίζετε σήμερα?

27 Oct 2018 19:53 #219672 by Astro
Το Assassin's Creed® Odyssey προσπαθώ να τερματισω.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Nov 2018 18:08 #220171 by A
Παίζω το Forza Horizon 4, απλά εκπληκτικό!

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Nov 2018 19:06 #220190 by Axilleas Loizidis
Κατέβασα το Gone Astray αξίζει να το παίξω? Είναι πολυ μικρό αλλα και πάλι αξίζει να φάω την ώρα μου?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Nov 2018 21:10 - 23 Nov 2018 22:50 #220419 by Georgios Manolis
Επιτέλους τελείωσα το Dying Light the Following Enhanced Edition.Καλό παιχνίδι σε γενικές γραμμές,πολύ απολαυστικό το να πετσοκόβεις ζόμπια την ημέρα και να τρέχεις να κρυφτείς απο Volatiles τη νύχτα.Καλή ιστορία,κάποιοι ενδιαφέρνοντες χαρακτήρες αλλά και πολλά προβλήματα,παικτικά κυρίως.
Ύστερα το the Following έρχεται να προσθέσει κάποια πράγματα και να διορθώσει κάποια άλλα.Μια απο τις προσθήκες αυτές ήταν αυτή του Buggy το οποίο αναβάθμιζες και έκανες repair.Στην οδήγηση ήταν αρκετά καλό.Η υπόθεση συνεχίζεται αμέσως μετά το main story και βρίσκεις επιτέλους κάποιες απαντήσεις,χωρίς να εντυπωσιάζει όμως ιδιαίτερα.Τίμιο expansion για ένα τίμιο παιχνίδι.
Ξεκίνησα το Conarium στο Pc και έχω απορροφηθεί στον κόσμο του Lovecraft.Τι ατμόσφαιρα έχουν κάνει τα παλουκάρια στη Zoetrope.
Στο Ps4 κατεβαίνει το Zombi.Αυτά για την ώρα. ;)

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Nov 2018 08:24 #220521 by Βασίλης Σπετσιέρης
Έχω καιρό να ποστάρω, κανά δίμηνο.Σε αυτό το διάστημα έπαιξα και ολοκλήρωσα:

1) Tales of Berseria (ps4)
2) Uncharted: The Lost Legacy (ps4)
3) Heavy Rain (ps4)
4) Dark Cloud 1 (ps4)
5) Dark Cloud 2 (ps4)
6) Uncharted: Golden Abyss (ps vita)

Τώρα παίζω Final Fantasy XV (ps4) και Persona 4 Golden (ps vita)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Dec 2018 18:24 #220608 by Βασίλης Καψάλης
Destiny2 και overkill's The Walking Dead για αυτή την εβδομάδα!

you see but you do not observe...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Dec 2018 20:00 #220614 by Georgios Manolis
Τελέίωσα τα Conarium και Kholat που πήρα στις εκπτώσεις του steam.
Το Conarium για όσους έχουν παίξει τα Darkness Within θα καταλάβουν αμέσως οτι πρόκειται για δημιουργία της Zoetrope.Απίστευτη εξωγήινη αρχιτεκτονική και μουσική,χωρίς πολλά πολλά jumpscares και με μπόλικους γρίφους.Η ιστορία του βασίζεται στη νουβέλα του Lovecraft - In The Mountains of Madness και τα easter eggs δίνουν και παίρνουν και όπως κάθε Lovecraft-inspιred ιστορία τη καραγουστάρω..Οι γρίφοι είναι πιο λογικοί απο τα Darkness Within αλλά χωρίς να είναι ιδιαίτερα challenging.

Το Kholat απο την άλλη είναι λίγο πιο ανοιχτό ως προς την προσέγγιση των αποστολών χωρίς να γίνεται open world.Όμως μιλάμε για δυνατό horroraki που κατάφερε να με τρομάξει όσο λίγα χάρη στην ατμόσφαιρα που χτίζει,στα οπτικοακουστικά εφέ που απλά γαμάνε και στο αφιλόξενο Dyatlov Pass!Και όχι σε φτηνά Jumpscares.Η υπόθεση του Kholat μου πάτησε πολλούς κάλους και γι αυτό σε συνδιασμό με τα παραπάνω έγινε μια απο τις αγαπημένες μου εμπειρίες.
Και τα 2 παιχνίδια τα καταευχαριστήθηκα και το μόνο που με ενόχλησε είναι οτι τελείωσαν σχετικά γρήγορα.

Συνεχίζω το Zombi στο Ps4 και μετά βλέπουμε.

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Dec 2018 20:18 #220615 by Giorgos Tsolaridis
Κόλλησα με το Master League του Pro... Πάλι...

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Dec 2018 17:14 #220623 by Νικολής Ασημάκης
Πέρα απ'τα διάφορα indies που παίζω για το blog, είμαι κοντά στον τερματισμό του Mario x Rabbids στο Switch και τέλος της εβδομάδας περιμένω το Super Smash Bros Ultimate!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Dec 2018 09:23 #220849 by A
Χθες έπαιξα το The Gardens Between. Έχει κάποια έξυπνα puzzle's και είναι αρκετά όμορφο. Δεν είναι δύσκολο σε γενικές γραμμές και για να δείτε τα credit's θα χρειαστείτε ένα δίωρο. Εμένα μου πήρε λίγο παραπάνω για όλα τα achievements.

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification