Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Now Playing: Ποια games παίζετε σήμερα?

13 Aug 2018 21:54 #218476 by Δημήτρης Βουρβαχάκης
Καλοκαιράκι είπα και εγώ να αρχίσω το alien isolation ,χαλαρά όπως επιβάλει η εποχή .

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Aug 2018 10:26 - 14 Aug 2018 10:27 #218485 by Petros Kitsaras
Καθώς περιμένω να κυκλοφορήσουν ωραια παιχνίδια παίζω Final Fantasy XIV και που και που κανα match στο Titanfall 2. Επίσεις ξανα δοκιμάζω Warframe.

STEAM: TheGamerUrsoEAOrigin: TheGamerUrso
UPlay: GamerUrso Battle.net: GarfangGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Aug 2018 03:01 - 17 Aug 2018 03:08 #218509 by Blood Prince
Εχω γράψει και πιο πάνω διάφορες απόψεις για το Dragon Age Origins.

Θέλω να επαληθεύσω αλλά και να προσθέσω κάποια πράγματα.

Είναι το παιχνίδι το οποίο παίζω αυτές τις μέρες.

Οσον αφορά το σενάριο μου αρέσει πιο πολύ και από το Skyrim ακόμα και τα γραφικά μπορώ να πω πως ορισμένες φορές μου δίνουν την εντύπωση πως είναι καλύτερα από το Skyrim παρόλο που κυκλοφόρησε νωρίτερα.

Δεν έχω κανένα μα κανένα πρόβλημα με τα γραφικά ούτε μου δίνουν την εντύπωση πως παίζω ένα "παλιό" παιχνίδι.Βέβαια γούστα είναι. Οσοι παίζουν παιχνίδια του 2018 με σύγχρονα γραφικά φυσικά και το θεωρούν παλιό οι περισσότεροι.Εγώ δεν έχω κανένα μα κανένα πρόβλημα με τα γραφικά.Ειλικρινά μιλάω,μου αρέσουν αρκετά λες και παίζω παιχνίδι του 2018.

Ακόμα και στο easy με έχει δυσκολέψει αρκετά και επίσης τελικά αντιλήφθηκα πως είναι αρκετά μεγάλο.Ασχολούμαι κυρίως με τα main quests καθώς βαριέμαι τα side quests και μετά από 40 + ώρες είμαι στο main quest Paragon's of her kind το οποίο πρέπει να το ολοκληρώσω για μπω στο προτελευταίο και αρκετά ενδιαφέρον quest The Landsmeet.

Σκέφτομαι να αγοράσω και το The Witcher 2 μιας που έχω πολύ χρόνο αυτές τις μέρες αλλά στα Public είναι προσωρινά εξαντλημένο και δεν το βρίσκω.Για την ακρίβεια είμαι μεταξύ Dragon Age Inquisition και The Witcher 2 για καινούργιο παιχνίδι και θα αποφασίσω στο επόμενο διάστημα.

Ta παιχνίδια Skyrim και Dark Souls 2 Scholar of the first sin τα έχω τερματίσει,απεγκαταστήσει από τον σκληρό δίσκο και δεν μου προσάπτουν πλέον το ενδιαφέρον.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Aug 2018 14:36 - 21 Aug 2018 14:43 #218549 by Blood Prince
Το Dragon Age Origins το τερμάτισα,είχε ενδιαφέρουσα ιστορία αλλά δεν ενθουσιάστηκα και δεν με ενδιαφέρει να αγοράσω κάποια συνέχεια.

Επίσης το θεωρώ αρκετά δύσκολο,δυσκολότερο από το Dark Souls 2 Scholar of the first sin.

Ο λόγος είναι πως δεν μου αρέσει το σύστημα μάχης καθώς επίσης χρειάστηκα MOD για να το τερματίσω ακόμα και στο Easy.

Επίσης είχα την εντύπωση πως είχε καλύτερη μουσική από το Skyrim αλλά τελικά ούτε Tavern's Songs ούτε τίποτα.Μόνο το τραγούδι της Leliana ξεχώρισα.

Στα θετικά να επαναλάβω ήταν η ιστορία με πλούσιους διαλόγους οι οποίοι όμως από κάποιο σημείο και μετά ήταν κουραστικοί και κάποιοι χαρακτήρες π.χ Alistair αντιπαθητικοί,πιο αντιπαθητικοί από τον ίδιο τον Loghain.........

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Aug 2018 17:52 #218551 by Μαρίνος Τζώτζης
Total War Warhammer II, με αρκετά mods περασμένα. Τερμάτισα YS: Oath in Felghana και θα συνεχίζω και με όσα της σειράς δεν έχω αγγίξει ακόμα. Εννίοτε κάνα LoL με παρέα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Aug 2018 01:00 #218566 by Βασίλης Σπετσιέρης
Δεν μπόρεσα να ολοκληρώσω το Heavy Rain καθώς το βρίσκω απίστευτα βαρετό.Στο ps3 μου άρεσε αλλά δεν έχει replay value.Σε αντίθεση με το Witcher 3 το οποίο ολοκλήρωσα για τρίτη φορά κάνοντας ΝΑ account για να κατεβάσω την Complete Edition μετά από τις GOTY και Vanilla που είχα.Επίσης τελείωσα το Tales of Zestiria και τώρα θα αρχίσω το Tales of Berseria

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Aug 2018 19:08 #218643 by Blood Prince
Fifa 15 Δεν μου αρέσει το Career Mode οπότε έχω βάλει Tournament στο Legendary επίπεδο δυσκολίας με Fast speed.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Sep 2018 19:29 - 03 Sep 2018 19:34 #218757 by Blood Prince
Από εβδομάδα θα ξεκινήσω να παίζω και Bloodborne το οποίο έχω παραγγείλει αν και σκοπεύω να προχωρήσω με αργό ρυθμό (βέβαια αυτό θα γίνει έτσι και αλλιώς λόγω της δυσκολίας του) αλλά για την ώρα παίζω το God of War.

Το έχω βάλει στο Normal επίπεδο δυσκολίας επειδή δεν βιάζομαι να το τερματίσω και έχω βγάλει κάποιες φωτογραφίες.

Τα γραφικά φαίνονται φοβερά ! Καμία σχέση με το Laptop !

Επιπλέον μου αρέσει ο κραδασμός στο controller ο οποίος βελτιώνει την gaming εμπειρία όμως τίποτα δεν συγκρίνεται με το να παίζω μπροστά σε μια μεγάλη οθόνη τηλεόρασης σε σχέση με την οθόνη του Laptop.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Sep 2018 21:48 #218763 by Άκης Ζαχαριάδης

Blood Prince wrote: Από εβδομάδα θα ξεκινήσω να παίζω και Bloodborne το οποίο έχω παραγγείλει αν και σκοπεύω να προχωρήσω με αργό ρυθμό (βέβαια αυτό θα γίνει έτσι και αλλιώς λόγω της δυσκολίας του) αλλά για την ώρα παίζω το God of War.

Το έχω βάλει στο Normal επίπεδο δυσκολίας επειδή δεν βιάζομαι να το τερματίσω και έχω βγάλει κάποιες φωτογραφίες.

Τα γραφικά φαίνονται φοβερά ! Καμία σχέση με το Laptop !

Επιπλέον μου αρέσει ο κραδασμός στο controller ο οποίος βελτιώνει την gaming εμπειρία όμως τίποτα δεν συγκρίνεται με το να παίζω μπροστά σε μια μεγάλη οθόνη τηλεόρασης σε σχέση με την οθόνη του Laptop.


Τερμάτισες το dragon ageσε μια μέρα?? Με σειρά το God of War και μετά Bloodborne. Να υποθέσω εχεις κλειδωθεί στο υπόγειο, με ταμπέλα ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΕΙΤΕ - μόνο φαγητό και νερό :P :P :lol:
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Sep 2018 22:17 - 03 Sep 2018 22:36 #218764 by Blood Prince

akiszax wrote:

Blood Prince wrote: Από εβδομάδα θα ξεκινήσω να παίζω και Bloodborne το οποίο έχω παραγγείλει αν και σκοπεύω να προχωρήσω με αργό ρυθμό (βέβαια αυτό θα γίνει έτσι και αλλιώς λόγω της δυσκολίας του) αλλά για την ώρα παίζω το God of War.

Το έχω βάλει στο Normal επίπεδο δυσκολίας επειδή δεν βιάζομαι να το τερματίσω και έχω βγάλει κάποιες φωτογραφίες.

Τα γραφικά φαίνονται φοβερά ! Καμία σχέση με το Laptop !

Επιπλέον μου αρέσει ο κραδασμός στο controller ο οποίος βελτιώνει την gaming εμπειρία όμως τίποτα δεν συγκρίνεται με το να παίζω μπροστά σε μια μεγάλη οθόνη τηλεόρασης σε σχέση με την οθόνη του Laptop.


Τερμάτισες το dragon ageσε μια μέρα?? Με σειρά το God of War και μετά Bloodborne. Να υποθέσω εχεις κλειδωθεί στο υπόγειο, με ταμπέλα ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΕΙΤΕ - μόνο φαγητό και νερό :P :P :lol:


To Dragon Age το τερμάτισα μέσα σε 40 ώρες και κάτι επειδή ασχολήθηκα μόνο με τα Main Quests κυρίως.Επιπλέον είχα εγκαταστήσει ένα Mod απο κάποιο σημείο και μετά το οποίο με διευκόλυνε αρκετά στο να το τερματίσω καθώς δεν μου άρεσε το σύστημα μάχης.Βασικά το τερμάτισα μόνο για την ιστορία κυρίως και δεν ασχολήθηκα καθόλου με τα DLC.

Τώρα το God of War το οποίο ήταν στην συσκευασία και το Bloodborne το οποίο παρήγγειλα είναι τα μόνα παιχνίδια στο PS4 που έχω αυτή την στιγμή και φυσικά δεν σκοπεύω να τα τερματίσω αμέσως.Από Οκτώβριο και μετά θα έχω και διάβασμα οπότε για το Bloodborne πάμε για το άλλο καλοκαίρι και αν το έχω τερματίσει καθώς θα το προχωράω αρκετά αργά,επειδή έχω πείρα και απο Dark Souls.

edit:Σε υπόγειο δεν έχω κλειστεί σίγουρα :P αλλά η αλήθεια είναι πως έχω πολύ χρόνο στο τρέχον διάστημα και διασκεδάζω κυρίως παίζοντας Games.Γούστα είναι αυτά. :lol:

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

The following user(s) said Thank You: Άκης Ζαχαριάδης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification